Gönderen Konu: Merhaba 2019 Corolla Dream 1.6 MDS , Elveda Megane 4 Sedan Icon 1.5 Dci EDC  (Okunma sayısı 4816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Merhaba
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 9900
  • Model Yılı: '21
  • 84 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar merhaba,
10.Aracım olan 2019 Toyota Corolla Dream 1.6 Multi Drive S  aracımın üretilmesini 23 gün bekledikten sonra aracımı bugün (30.04.2019) Toyota Gebze Aykon'dan teslim aldım ve aranıza katıldım.
Son 2 yıldır şirket aracı olarak Megane 4 Sedan Icon 1.5 Dci EDC kullanmaktayım. (Cam tavan hariç Full donanımlı)
Çok kısa bir sürüş ardından ilk izlenimim ve bana hissettirdiği kalite algısı açısından bana göre Yeni Corolla ile Megane 4 arasında kesinlikle çok büyük bir fark var. Şuan bu Corolla'yı satıp bu fiyat aralığında daha iyi ne alabilirim diye düşündüğümde bana göre kesinlikle bir alternatifi yok.
Özellikle aracın sessizliği , koltuklarının kalitesi , direksiyon simidinin büyüklüğü ve direksiyonun hafifliği , vites geçişlerinin hissedilmemesi , dizel gibi ani güç patlamaları yapmayıp dengeli ve istikrarlı bir ivmelenme gibi artıları ilk gözüme çarpanlar.
Yakıt tüketimi olarak tabii ki Corolla daha fazla harcayacaktır ama benim tahminim Megane 4 Sedan Dizel otomatikle 6,5Lt/100KM tüketimim olan parkurda 1.6 Benzinli Corolla ile 8,5 Litre civarlarında yakacağız
Aracı kullandıkça detaylı yorumlarımı sizlerle paylaşacağım.
Saygılarımla.
2022 Toyota Corolla Dream Multidrive S

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 5500
  • Model Yılı: '18
  • 35 kere teşekkür etti
Toyota ailesine hoş geldiniz yeni aracınız hayırlı olsun Allah kazasız belasız güle güle binmeyi nasip etsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
@Murat Ateş (30533) bey hoş geldiniz yeni aracınız hayırlı olsun yeni Corolla her yönüyle megandan üstün bir araçtır eğer dikkatli kullanırsanız motor alışma süresi ni tamamladıktan sonra belki 100 km'de 8 buçuğuda yakmaz Toyota candır gerisi heyecandır.
Keyifli forumlar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
yeni aracınız hayırlı olsun. allah tüm şerlerin şerrinden korusun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 9500
  • Model Yılı: '19
  • 16 kere teşekkür etti
Murat ATEŞ BEY aracınız hayırlı ve uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin ıyi günlerde kullanmaniz dileğiyle.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
Aracınız hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Merhaba
  • 84 kere teşekkür etti
İyi dilekleriniz için çok çok teşekkürler arkadaşlar , Allah razı olsun sizlerden.
Araca LLUMAR 2 numara cam filmi de yaptırdım bugün.
Müsait bir zaman fotoğrafını çekip ekleyeceğim inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: AB-
  • Model Yılı: '19
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Murat bey Selamlar,

Nasipse bende bugün 2019 dream'le aranıza katılmış olacağım, bende eskiden yaklaşık 3 senedir şirket aracı kullanıyordum Octavia dizel otomatik. Yaklaşık 1 aylık bir araştırmadan sonra corollaya karar verdim, tecrubelerimi paylaşırım.

Cam filmi bende yaptırmayı düşünüyorum nerede yaptırdınız acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 327 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
Hayırlı olsun aracınız, güle güle kullanmanızı dilerim.
2001 1.4 Terra Special

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
Toyota mayıs ayı ile birlikte fiat güncellemesine gitmiş. Gördüğüm kadarıyla ortalama 3000 tl indirim yapılmış.bu yeni model bir araç ile ilgili olarak bir takım soru işaretlerinide beraber getiriyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Muhittin bey çünkü piyasa çok kötü durumda faizler çok yüksek kimse sıfır araç alımına yanaşmıyor,trafikte yeni kasa araçlara hiç denk geliyorum desem yeridir.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 11000
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
Satışlardaki düşüşte  elbette ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunların etkisi gözardı edilemez. Ancak yeni kasanının fiatlarının daha uygun tesbit edilerek piyasaya girmesi gerekmekteydi.Corolla benimde trafikte ender gördüğüm bir araç oldu.Bu algı, fiattan ziyade,arabanın eski kasaya göre motor haricinde makyajlanmış havasının eski kasa ile arasındaki fiat farkını haketmediği düşüncesini çağrıştırıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Satışlardaki düşüşte  elbette ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunların etkisi gözardı edilemez. Ancak yeni kasanının fiatlarının daha uygun tesbit edilerek piyasaya girmesi gerekmekteydi.Corolla benimde trafikte ender gördüğüm bir araç oldu.Bu algı, fiattan ziyade,arabanın eski kasaya göre motor haricinde makyajlanmış havasının eski kasa ile arasındaki fiat farkını haketmediği düşüncesini çağrıştırıyor.
Tabiki dediğiniz gibi fiyatı biraz yüksek ama diğer marka araçlarda ucuz değiller dediğim gibi ekonomik daralma insanları şuan için sıfır araca ön yargılı hâle getirdi yoksa eski durumlar olsaydı millet gözünü karartır girerdi ve bir kaç gün sonra fiyat yüksekliğini umursamazlardı nasıl olsa herkes alıyor diye düşünülürdü.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Tabiki dediğiniz gibi fiyatı biraz yüksek ama diğer marka araçlarda ucuz değiller dediğim gibi ekonomik daralma insanları şuan için sıfır araca ön yargılı hâle getirdi yoksa eski durumlar olsaydı millet gözünü karartır girerdi ve bir kaç gün sonra fiyat yüksekliğini umursamazlardı nasıl olsa herkes alıyor diye düşünülürdü.
Az görülmesinin sebebi 1.33 motorun kaldırılması.
Uygun fiyat güvenliği yüksek kaportasi sağlam  insanlar 55 60 a corolla alıyordu.
1.33 kaldırılınca işler değişti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1900
  • 5 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
Toyota mayıs ayı ile birlikte fiat güncellemesine gitmiş. Gördüğüm kadarıyla ortalama 3000 tl indirim yapılmış.bu yeni model bir araç ile ilgili olarak bir takım soru işaretlerinide beraber getiriyor.
Aracın fiyatında indirim söz konusu değil, hatta hybridlerde fiyat artmış.
Sizin ortalama 3000 tl indirim gelmiş dediğiniz fiyatlar yüksek ihtimalle hurda teşvilki fiyatlar. Hurda teşvikinde çıplak araç fiyatı tutarlarında farklılık yapıldı, böylece indirim oranları artmış oldu.
2020 Corolla 1.6 Dream MDS Kar Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
Vision üzerinden gidersek,ve Life modelinin karşılığı olduğunu varsayarak piyasaya yüksek girmiş veya yeni bir kasa olduğu için daha maliyetli olduğu için fiyatı daha pahalı düşünülüyor olabilir.Vision modeli daha çok gençlere ve genç hissedenlere hitap ediyor,,içinde benim gibi yaşlı grubun ilgisini çekmeyen ekran vs olabilir,ancak tavan basık olduğu için aile için düşünenlere göre ,hatta bir önceki kasayı tarif ederken 3 oda 1 salon benzetmesinden çok uzak.Bütün bunların satışlara çok ta fazla etkili olacağını sanmıyorum.Genel olarak satış düşüklüğü tüm markalarda var ve olmaya devam edecek,başka bir forumda bir yorumcu bulunduğum kentte kia,hyundai ve peugeot bayii  ile birlikte 3 adet benzin istasyonu da kapandı diyordu,insanlar artık nasıl işimi muhafaza edebilirim,nasıl geçinebilirim,inşallah iş yerim faaliyetine devam eder düşüncesindeler,hisseden veya hissetmeyenler olacaktır,sonuçta milletin derdi alamadığı yüksek faizli kredilerle araba için borca girmek değil,herkes elindekini korumaya çalışıyor,bu nedenle piyasa 3-5 yerli üretim markalara indirgenir,diğerleri ithal edilmez,100.000 tl olan bir araçta 3.000 tl indirim veya zam olsa bile çok fark etmeyecektir.Genel durumu böyle görüyorum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Merhaba
  • 84 kere teşekkür etti
Murat bey Selamlar,

Nasipse bende bugün 2019 dream'le aranıza katılmış olacağım, bende eskiden yaklaşık 3 senedir şirket aracı kullanıyordum Octavia dizel otomatik. Yaklaşık 1 aylık bir araştırmadan sonra corollaya karar verdim, tecrubelerimi paylaşırım.

Cam filmi bende yaptırmayı düşünüyorum nerede yaptırdınız acaba?

Merhaba Koray bey,
Sizin yeni aracınız da hayırlı olsun.
Gebze'de Kardeşler Otocam'da yaptırdım , LLUMAR 2 numara , yalnız yapılırken yanında olmazsanız sanki daha iyi olur gibi , insan 1 günlük araca yapılanları görünce acaba yaptırmasaydım daha mı iyi olurdu diyor ama iş bitince güzel oluyor.
Ön camların cam fitilleri 2 parçalı , öncelikle küçük parçasının çıkartılması gerekiyor , iş bitip yerine oturtulurken de biraz zahmetli , yapacak ustanın dikkatli ve ince iş yapması gerekiyor.
Son olarak önler-1 numara , arkalar-2 numara olsa sanki daha iyi olur gibi. Usta güzel olmaz dediği için önler ve arkaları 2 numara yaptım ama önler tahminimden daha koyu oldu. Parlak güneşte bir handikapı yok ama kapalı garaj içine girince görüş oldukça sınırlanıyor.
Saygılarımla.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 03, 2019, 22:21:03
Vision üzerinden gidersek,ve Life modelinin karşılığı olduğunu varsayarak piyasaya yüksek girmiş veya yeni bir kasa olduğu için daha maliyetli olduğu için fiyatı daha pahalı düşünülüyor olabilir.Vision modeli daha çok gençlere ve genç hissedenlere hitap ediyor,,içinde benim gibi yaşlı grubun ilgisini çekmeyen ekran vs olabilir,ancak tavan basık olduğu için aile için düşünenlere göre ,hatta bir önceki kasayı tarif ederken 3 oda 1 salon benzetmesinden çok uzak.Bütün bunların satışlara çok ta fazla etkili olacağını sanmıyorum.Genel olarak satış düşüklüğü tüm markalarda var ve olmaya devam edecek,başka bir forumda bir yorumcu bulunduğum kentte kia,hyundai ve peugeot bayii  ile birlikte 3 adet benzin istasyonu da kapandı diyordu,insanlar artık nasıl işimi muhafaza edebilirim,nasıl geçinebilirim,inşallah iş yerim faaliyetine devam eder düşüncesindeler,hisseden veya hissetmeyenler olacaktır,sonuçta milletin derdi alamadığı yüksek faizli kredilerle araba için borca girmek değil,herkes elindekini korumaya çalışıyor,bu nedenle piyasa 3-5 yerli üretim markalara indirgenir,diğerleri ithal edilmez,100.000 tl olan bir araçta 3.000 tl indirim veya zam olsa bile çok fark etmeyecektir.Genel durumu böyle görüyorum.

Tokay bey merhaba,
2014 yılında Corolla 1.33 Life aracımı da sıfır KM olarak almıştım , o zamanki dolar kuru ile yaklaşık 23.000$ ödemiştim , şuanki Corolla 1.6 Dream Otomatik aracı ise yaklaşık 20.250$'a aldım. Yani aslında aracın özellikleri oldukça fazla olmasına rağmen dolar bazında daha ucuz. Ancak bizim gelirimiz TL olduğu için ve dövizdeki artış oldukça fazla olduğu için araç bize pahalı gözükmekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9800
  • Model Yılı: '18
  • 3 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar merhaba,
10.Aracım olan 2019 Toyota Corolla Dream 1.6 Multi Drive S  aracımın üretilmesini 23 gün bekledikten sonra aracımı bugün (30.04.2019) Toyota Gebze Aykon'dan teslim aldım ve aranıza katıldım.

Hayırlı Olsun..... Allah kaza bela vermesin... Keyifli sürüşler...
”İnanan kimseler iseniz yalnız Allah’a güvenip dayanın.”
 Maide suresi, 23

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar merhaba,
Son 2 yıldır şirket aracı olarak Megane 4 Sedan Icon 1.5 Dci EDC kullanmaktayım. (Cam tavan hariç Full donanımlı)
Çok kısa bir sürüş ardından ilk izlenimim ve bana hissettirdiği kalite algısı açısından bana göre Yeni Corolla ile Megane 4 arasında kesinlikle çok büyük bir fark var. Şuan bu Corolla'yı satıp bu fiyat aralığında daha iyi ne alabilirim diye düşündüğümde bana göre kesinlikle bir alternatifi yok.
Özellikle aracın sessizliği , koltuklarının kalitesi , direksiyon simidinin büyüklüğü ve direksiyonun hafifliği , vites geçişlerinin hissedilmemesi , dizel gibi ani güç patlamaları yapmayıp dengeli ve istikrarlı bir ivmelenme gibi artıları ilk gözüme çarpanlar.
Yakıt tüketimi olarak tabii ki Corolla daha fazla harcayacaktır ama benim tahminim Megane 4 Sedan Dizel otomatikle 6,5Lt/100KM tüketimim olan parkurda 1.6 Benzinli Corolla ile 8,5 Litre civarlarında yakacağız
Aracı kullandıkça detaylı yorumlarımı sizlerle paylaşacağım.
Saygılarımla.

Hayırlı olsun.
3 aydır kullanıyorsunuz sanırım
Yakıt tüketimi nasıl şehir içi ve dışı
otomatik vitesten memnun musunuz?
2021 Corolla 1.5 Vision Multidrive S