Gönderen Konu: Ses Yalıtımı Uygulaması, Ek Kapı Fitili, Plastik Çizik Giderme  (Okunma sayısı 2655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Auris 1.6 Advance Skypack MS
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Merhabalar, Daha önceki aracımda bu fitil içine hortum olayını denemiştim fakat aşırı zordu ve fitili bayağı yaralamıştım. Ve o işin çokta getirisi olacağını düşünmüyorum. Onun yerine ek kapı fitili uygulamalarına baktım. Türkiye' de çok fazla yapan yoktu galiba ya da ben rastlamadım o yüzden kendi uygulamamı vidyoya aldım. Vidyo çekmek başlangıçta yoktu aklımda o yüzden uygulama aşamalarını çekemedim fakat zaten zor bir uygulama değil. Önemli olan araca uygun fitili seçmekte. Kesinlikle kabin içine daha az ses girdiğini düşünüyorum özellikle yol sesi tarafında. Fakat Yüzde falan veremem ama ses konusunda takıntılıyımdır. Kesinlikle ufakta olsa etkisi mevcut. Uzun yola çıkamadım rüzgar sesini tam kıyaslayamıyorum ama etkisi olacağından eminim. 100-110tl bandında bence kesinlikle şans verilebilir. Bu arada kapıda bir kasılma falan olmadı.

Ek olarak plastik aksamlarda çok fazla çizikler ve klima ekranında lekeler vardı. Onlarıda Plastx ile giderdim onunda resimleri aşağıdadır.
Vidyoda yüklüyorum fakat resimlerden çokta farkı yok.
"Basitçe açıklayamıyorsan eğer, yeterince anlayamamışsındır."

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Çok güzel uygulamalar emeğinize sağlık.
Ses konusu çok takıntılı iştir, ucu bucağı yoktur. Şimdiden kendinizi biraz frenlemenizi öneririm. :)
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Çok güzel uygulamalar emeğinize sağlık.
Ses konusu çok takıntılı iştir, ucu bucağı yoktur. Şimdiden kendinizi biraz frenlemenizi öneririm. :)
Teşekkürler uyarınız için :) Maalesef ki biliyorum 3. arabam bu :) Ama 130a kadar çıktım bugün ve rüzgar sesi çok çok azdı ve yol sesini gerçekten azalttı. Kesinlikle memnunum şu anda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
sakın kalan yapıştırıcı artıklarına kimyasal kullanmayın. size basit bir tavsiye orta yumuşaklıkta silgi ile (kaliteli olsun) silerek çıkarabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
Bu fitilleri ilk arkadaşımın opel astrada görmüştüm işe yarayacagini düşünerek corollaya uygulamayı düşündüm ancak daha sonra cesaret edemedim.(corollada ki sesleri kesemeyecegimi anladim)Siz başarmışsiniz emeğinize sağlık..
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Bu fitilleri ilk arkadaşımın opel astrada görmüştüm işe yarayacagini düşünerek corollaya uygulamayı düşündüm ancak daha sonra cesaret edemedim.(corollada ki sesleri kesemeyecegimi anladim)Siz başarmışsiniz emeğinize sağlık..
Bu fitiller dışarıdan gelen sesler için. Sizin kesemeyeceğinizi düşündüğünüz sesler hangileri? Ben trim sesi az alıyorum ama bir iki nokta var oralarada silikon sprey uygulayacağım. Bu emniyet kemeri tokalarıda ciddi ses yapıyor plastiğe vurup onada bir şey kaplamayı düşünüyorum bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi

Kesilemez ses yoktur, yeterince sabrınız olduğu sürece.  :) Bez bant her derde deva.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Bu tarz kapı fitilleri, kimi marka ya da modellerde fabrikasyon olarak mevcut olabiliyor. Kimi sesler için etkili olduğunu ben de düşünüyorum.