Gönderen Konu: mmt şanzımandan sesli uyarı gelmesi  (Okunma sayısı 1483 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 13 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
mmt şanzımandan sesli uyarı gelmesi
« : Nisan 29, 2019, 02:09:28 »
2007 model auris sahibiyim. tam bir yıl önce bir düğün konvoyundayken ilk kez motor arıza lambasının yanıp sönmesi ve "bip bip" diye inceden bir uyarı sesi şeklinde karşılaştım bu arıza ile. bir ay sonrasında bir kez daha bir konvoyun arasında kaldım ve yine aynı uyarıyla karşılaştım. ancak bu sıkışıklıktan kurtulunca araç uyarı vermeyi kesti. bilgisayara bağladığımızda herhangi bir hata kaydı görünmedi. uzun zaman sonra, geçen hafta izmir'de sıkışık trafikte yine aynı uyarıyla karşılaştım. bu arada  daha önce bir kez yine sıkışık bir trafikte aracı manuele alarak kullandığımda bu uyarıyı vermedi araç. ben şanzıman diye düşündüm ama yanılıyor da olabilirim tabi ki. fikirlerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim.

Toyota Club Türkiye

mmt şanzımandan sesli uyarı gelmesi
« : Nisan 29, 2019, 02:09:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: mmt şanzımandan sesli uyarı gelmesi
« Yanıtla #1 : Nisan 29, 2019, 03:32:24 »
2007 model auris sahibiyim. tam bir yıl önce bir düğün konvoyundayken ilk kez motor arıza lambasının yanıp sönmesi ve "bip bip" diye inceden bir uyarı sesi şeklinde karşılaştım bu arıza ile. bir ay sonrasında bir kez daha bir konvoyun arasında kaldım ve yine aynı uyarıyla karşılaştım. ancak bu sıkışıklıktan kurtulunca araç uyarı vermeyi kesti. bilgisayara bağladığımızda herhangi bir hata kaydı görünmedi. uzun zaman sonra, geçen hafta izmir'de sıkışık trafikte yine aynı uyarıyla karşılaştım. bu arada  daha önce bir kez yine sıkışık bir trafikte aracı manuele alarak kullandığımda bu uyarıyı vermedi araç. ben şanzıman diye düşündüm ama yanılıyor da olabilirim tabi ki. fikirlerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim.
mmt şanzımanın karakteristik özelliği nedeniyle sıkışık trafikte otomatik kullanıma uygun değildir,yoğun trafikte manuel modda kullanmanız gerekmektedir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 13 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2019, 18:20:58 »
tek sebebi bu mudur yani? herhangi bir bakım, tamir gerektirir mi? şanzıman ısındığı için mi böyle bir sorun oluyor? bir kez bu uyarı geldiğinde manuele aldım yine de bir süre daha uyarı geldi. sonra geçti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2019, 03:53:30 »
Hocam kapalı bir kutu bakılmadan birşey söylemek doğru olamaz tek sebebi bu değil yazdığım genel sorunlarda ve şanzımanın karekteristik özelliğinde olan sorundur uzman bir servis te kontrol ettirmeniz faydalı olacaktır,en azından kafanızdaki soru işaretleri kalkmış olur belki sorunun sebebi ufak bir aksaklık tır müdahale edilir daha büyük bir sorun çıkartması engellenmiş olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.