Gönderen Konu: Aranızda Lexus kullanan varmı?  (Okunma sayısı 1347 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
Aranızda Lexus kullanan varmı?
« : Nisan 24, 2019, 20:24:32 »
Merhaba arkadaşlar,
Aranızda lexus kullanıp deneyimlemiş olan varmıdır?Veya Servislerde çalışıp araçların sorun yada sorunsuzlukları ile ilgili yorum yapabilecek olan?
Çok beğeniyorum da farklılık olsun konu açmak istedim :)

Toyota Club Türkiye

Aranızda Lexus kullanan varmı?
« : Nisan 24, 2019, 20:24:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 18 kere teşekkür edildi
Ynt: Aranızda Lexus kullanan varmı?
« Yanıtla #1 : Nisan 24, 2019, 21:14:00 »
Merhaba, 2005 model Lexus GS300 kullanıyorum, süper bir araç  :)
1992 Corolla 1.3 XL / 2005 Lexus GS300

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Nisan 24, 2019, 21:16:18 »
Merhaba, 2005 model Lexus GS300 kullanıyorum, süper bir araç  :)
Valla is ve gs modelini çok beğeniyorum,Gs nin içi İs in dışı :) birde önden çekişli olsa süper
daha detaylı anlatırmısın
artıları ve eksileri gibi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #3 : Nisan 24, 2019, 21:36:46 »
Valla is ve gs modelini çok beğeniyorum,Gs nin içi İs in dışı :) birde önden çekişli olsa süper
daha detaylı anlatırmısın
artıları ve eksileri gibi :)

Öncelikle şunu söyleyeyim, arkadan itişli olması bu araçlar için bence gayet güzel. 245 hp gibi bir gücü öne yükleselerdi lastiklerin tutunması yetersiz kalırdı.  :)  Aracın arka tarafı da yeterince ağır olduğu için arkadan itişte patinaj veya arka kaydırma gibi bir durum pek olmuyor, gaza bastığınız anda gücü direkt olarak hissedebiliyorsunuz.
Aracın artı ve eksilerinden ayrıca şöyle bahsedebilirim:
Artıları:
- Lüks segmenti dolayısıyla beraberinde gelen birçok standart donanım.(2005 yılında anahtarsız giriş, orjinal dokunmatik ekran, bluetooth, elektrikli hafızalı ısıtmalı koltuklar vs. birçok şey)  Üstüne bariz bir artısı olarak sessizliğinden bahsedebilirim. Hiçbir japon arabasında hayal edemeyeceğiniz kadar sessiz bir araç.(yol, motor, rüzgar sesi hepsi)
- Ne kadar çok yüklü binerseniz, o kadar iyi giden bir araba, bu ne demek diyeceksiniz, motor o kadar güçlü ki artık sorun bu gücü lastiklerle yola aktarabilmek, yani arabanın arkasına yüklü bindiğiniz takdirde patinajlar tamamen bitiyor ve yola sımsıkı tutunarak o gücü hissediyorsunuz.  :)
- Yine japon arabalarında pek rastlamadığımız tabiri caizse maliyeti düşürmek için koymadıkları ıncık cıncık özellikler. (ambiyanslar, aydınlatmalar, bagaj amortisörü  :) vs gibi toyotalarda bu neden yok çok ilginç dediğiniz birçok ayrıntı Lexus'ta mevcut)
- Yetkili serviste çok saygı duyulan yeri apayrı tutulan bir marka, gerçekten her türlü parça/işçilik vs. ihtiyaçlarınızda en hızlı (max. 1 hafta) içerisinde karşılayabilmek güzel bir durum.
Eksileri:
- Parça fiyatları çok çok uçuk ve servis dışında hiçbir şekilde bulunmaması. Balata, filtre gibi en standart parçaları bile bulmanız servis dışında çok çok zordur.
- Atmosferik ama Direkt enjeksiyonlu motoru nedeniyle LPG uyumu yoktur, ben bir tanıdığım servisin yardımıyla Hollanda'dan özel üretim olarak Prins'in uyumlu kitini getirtip taktırdım, çok şükür gayet memnunum yakıt işini de tatlıya bağlamış oldum.  :)

Kısacası Lexus'ta her hareketiniz küçük bir macera ve büyük maliyet gerektiriyor ama değer mi derseniz ben çok memnunum kesinlikle değer. Önemli olan aracı çok iyi tanıyıp ne zaman ne yapacağınıza iyi karar vermek :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Nisan 24, 2019, 21:47:39 »
Öncelikle şunu söyleyeyim, arkadan itişli olması bu araçlar için bence gayet güzel. 245 hp gibi bir gücü öne yükleselerdi lastiklerin tutunması yetersiz kalırdı.  :)  Aracın arka tarafı da yeterince ağır olduğu için arkadan itişte patinaj veya arka kaydırma gibi bir durum pek olmuyor, gaza bastığınız anda gücü direkt olarak hissedebiliyorsunuz.
Aracın artı ve eksilerinden ayrıca şöyle bahsedebilirim:
Artıları:
- Lüks segmenti dolayısıyla beraberinde gelen birçok standart donanım.(2005 yılında anahtarsız giriş, orjinal dokunmatik ekran, bluetooth, elektrikli hafızalı ısıtmalı koltuklar vs. birçok şey)  Üstüne bariz bir artısı olarak sessizliğinden bahsedebilirim. Hiçbir japon arabasında hayal edemeyeceğiniz kadar sessiz bir araç.(yol, motor, rüzgar sesi hepsi)
- Ne kadar çok yüklü binerseniz, o kadar iyi giden bir araba, bu ne demek diyeceksiniz, motor o kadar güçlü ki artık sorun bu gücü lastiklerle yola aktarabilmek, yani arabanın arkasına yüklü bindiğiniz takdirde patinajlar tamamen bitiyor ve yola sımsıkı tutunarak o gücü hissediyorsunuz.  :)
- Yine japon arabalarında pek rastlamadığımız tabiri caizse maliyeti düşürmek için koymadıkları ıncık cıncık özellikler. (ambiyanslar, aydınlatmalar, bagaj amortisörü  :) vs gibi toyotalarda bu neden yok çok ilginç dediğiniz birçok ayrıntı Lexus'ta mevcut)
- Yetkili serviste çok saygı duyulan yeri apayrı tutulan bir marka, gerçekten her türlü parça/işçilik vs. ihtiyaçlarınızda en hızlı (max. 1 hafta) içerisinde karşılayabilmek güzel bir durum.
Eksileri:
- Parça fiyatları çok çok uçuk ve servis dışında hiçbir şekilde bulunmaması. Balata, filtre gibi en standart parçaları bile bulmanız servis dışında çok çok zordur.
- Atmosferik ama Direkt enjeksiyonlu motoru nedeniyle LPG uyumu yoktur, ben bir tanıdığım servisin yardımıyla Hollanda'dan özel üretim olarak Prins'in uyumlu kitini getirtip taktırdım, çok şükür gayet memnunum yakıt işini de tatlıya bağlamış oldum.  :)

Kısacası Lexus'ta her hareketiniz küçük bir macera ve büyük maliyet gerektiriyor ama değer mi derseniz ben çok memnunum kesinlikle değer. Önemli olan aracı çok iyi tanıyıp ne zaman ne yapacağınıza iyi karar vermek :)
Teşekkürler Özgür,bir kaç sefer okudum :))))
merak ettim balata disk mesela normal Toyota araçlara göre ne kadar pahalı?veya herhangi bir parçası diyelim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #5 : Nisan 24, 2019, 21:54:11 »
Mesela ön fren balata takımı serviste 900 TL civarıydı diye hatırlıyorum, diskleri sormaya cesaretim hiç olmadı çünkü devasa büyüklükte diskleri var :)
Aslında daha doğrusu şöyle demeliyim, parçalarının hepsini yetkili servisten almak zorunda kaldığınız için maliyetli, yani yeni model bir toyotanız olsa onu da yetkili servise götürüyorsanız ondan çok çok aşırı pahalı olmayabilir.
Ben de elimden geldiğince ebay, aliexpress kullanarak bazı ihtiyaçlarımı toyota'dan çok daha ucuza karşılayabiliyorum. Ön balatalarını Amerika'dan 200 TL'ye almıştım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 25, 2019, 14:53:16 »
Mesela ön fren balata takımı serviste 900 TL civarıydı diye hatırlıyorum, diskleri sormaya cesaretim hiç olmadı çünkü devasa büyüklükte diskleri var :)
Aslında daha doğrusu şöyle demeliyim, parçalarının hepsini yetkili servisten almak zorunda kaldığınız için maliyetli, yani yeni model bir toyotanız olsa onu da yetkili servise götürüyorsanız ondan çok çok aşırı pahalı olmayabilir.
Ben de elimden geldiğince ebay, aliexpress kullanarak bazı ihtiyaçlarımı toyota'dan çok daha ucuza karşılayabiliyorum. Ön balatalarını Amerika'dan 200 TL'ye almıştım.
Teşekkürler yazın için :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 25, 2019, 15:16:46 »
Lexus ile ilgili her türlü teknik ve fiyatlama bilgilerini zaman zaman paylaşabilirseniz faydalı olacaktır,Ankara' da bayide gördüm ve beğenmemek mümkün değildi,kullanıcı yorumları ile güncel koşulları öğrenmiş olacağız.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 25, 2019, 20:34:23 »
 @Ozgur Gokay (25198) bey aracınızı sizi ve cümlemizi ALLAH cc esirgesin,şimdi parça fiyatı konusunda nekadar pahalı olursa olsun hiçbir zaman bir wolskvagen kadar olamaz zaten japon devinin lüks segment aracı olduğu için kolay kolay arıza yapmaz rutin bakımlar haricinde pek bakım gerektirmez bizim sanayide bir ustamızda 4 tane camry var 98 model ailecek biniyorlar ve yakıt yağ haricinde masraf yok.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 44600
  • Model Yılı: '11
  • 16 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 26, 2019, 23:06:16 »
99 model RX 300 kullanmıştım, yeni jenerasyon ile karşılaştırılamaz belki ama yumuşacık, inmek istemediğim bir araçtı (Kullandığım ülkede benzinin litresi 1 TL.ye karşılık geliyordu).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Nisan 27, 2019, 08:15:29 »
99 model RX 300 kullanmıştım, yeni jenerasyon ile karşılaştırılamaz belki ama yumuşacık, inmek istemediğim bir araçtı (Kullandığım ülkede benzinin litresi 1 TL.ye karşılık geliyordu).
gülin hanım zannedersem Amerika'da kullanmışsınızdır daha önce Amerika'da konfor yönünden bayanların en çok tercih ettiği araç lexsus olduğunu okumuştum.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3398 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Nisan 27, 2019, 08:52:48 »
Sirketin kapali zar usulu ihalesinde bi GS300 kacirmistik.
Gecen yilda bi LS420 kacirdik.

İhalede az para veriyoruz galiba.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Nisan 27, 2019, 21:03:28 »
Sirketin kapali zar usulu ihalesinde bi GS300 kacirmistik.
Gecen yilda bi LS420 kacirdik.

İhalede az para veriyoruz galiba.
Ondan değil adı kapalı zarf olduğu için :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Nisan 28, 2019, 14:17:11 »
Bazı şeylerden fedakarlık edip lexus gibi arabalara binmek lazım,tabii bütçesi uygun olmak koşulu ile,evet bakımı belki pahalıdır,2.eli bile yüksek olabilir ama yol tutuşu mükemmeldir,sürücü hatalarını örter,dün izmir de trafik kazası oldu,aynı aileden 7 kişi bebekler dahil yok oldu,araç karşı şeride geçti,lexus olsa geçmezdi,bu nedenle en az 2.0 lt arabalara binmek akıllıca,model önemli değil düşüncesindeyim.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Nisan 28, 2019, 20:33:54 »
Bazı şeylerden fedakarlık edip lexus gibi arabalara binmek lazım,tabii bütçesi uygun olmak koşulu ile,evet bakımı belki pahalıdır,2.eli bile yüksek olabilir ama yol tutuşu mükemmeldir,sürücü hatalarını örter,dün izmir de trafik kazası oldu,aynı aileden 7 kişi bebekler dahil yok oldu,araç karşı şeride geçti,lexus olsa geçmezdi,bu nedenle en az 2.0 lt arabalara binmek akıllıca,model önemli değil düşüncesindeyim.
Tokay abi çok haklısın 2.0 lt hangi araca bindiysem konfor ve güvenlik üst seviyede en düşük versiyon bendeki Corona da bile aynı model yılındaki diğer Toyota serilerine göre konfor ve sağlamlık çok üst düzeyde en basit farklılık kapı kolları,cam düğmeleri,tavanda gözlük kabı, koltuk altı çekmece benimkine ek olarak apex pakette sanruf,orjinal çelik jant sis farı bağaj spoyleri ve ABS fren sistemi herşeyden önemlisi şahse sağlamlığı herşey iyi güzel ama işte bu araçlar yeniyken malesef ülkemizdeki vergi politikası nedeniyle biz bu araçlara binemiyoruz.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Nisan 29, 2019, 16:33:52 »
Valla İstanbul`da Yeniköy motors`da 2016 1900 km de is200t var 230.000 lira,kesinlikle alınası araç :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Nisan 29, 2019, 21:28:01 »
İzliyorum,bu gün itibariyle 8 adet Lexus satışta,içlerinde fiyatları da bütçesi biraz uygun olanlar için rahatlıkla alınabilecek olanlar var,2.0 olanlar neden tercih edilmesin? diğer markalara bakarak;2.0 dan büyük motora sahip olanlarda yine premium markalara bakarak çok pahalı sayılmaz diye düşünüyorum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Nisan 30, 2019, 14:41:24 »
İzliyorum,bu gün itibariyle 8 adet Lexus satışta,içlerinde fiyatları da bütçesi biraz uygun olanlar için rahatlıkla alınabilecek olanlar var,2.0 olanlar neden tercih edilmesin? diğer markalara bakarak;2.0 dan büyük motora sahip olanlarda yine premium markalara bakarak çok pahalı sayılmaz diye düşünüyorum.
Katılıyorum,zaten gerçekten aracın zevkide 2.0 motordan sonra başlıyor :)