Gönderen Konu: Auris Hakkında Sorularım.  (Okunma sayısı 1743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 83000
  • Model Yılı: '12
Auris Hakkında Sorularım.
« : Nisan 17, 2019, 20:46:56 »
Cümleten selamın aleyküm. Çok şükür arabamızı alıp aranıza katılmış bulunmaktayım. 2012 model, 1.6 benzinli (brc tüplü ), tam otomatik arabamızı aldık Allah'a şükür. Aldıktan sonra direk 80 bin bakımına soktuk.Yağı, suyu değişti, frenler vs iyi durumda dediler onlara herhangi bir işlem yapılmadı. Sürüş konusunda inanılmaz rahat, hiç yormuyor diyebilirim. Şimdi benim çözemediğim birkaç husus var onlar hakkında yardım almak istiyorum eğer sizlerde müsaitseniz.

1. Öncelikle araç göstergelerinde bulunan, saat, tarih vb. ayarları nasıl değiştiriyorum ? Setup yazısını görüyorum fakat içine girip bilgileri değiştirmeyi beceremedim.
2. Araca ekran ve geri görüş kamerası takılmış. Orjinal sistem olmadığı için aux ve usb devre dışıydı. Onu ses sistemleri üzerine çalışan bir firmaya götürdüm.Dönüştürücü bağlayıp ikisinide devreye soktu fakat aux'dan ses çok az geliyor.usb'de sorun yok ama.
3. Araba da fren sert yaptıktan sonra, normal fren yapınca bazen ses geliyor (belki bu normaldir ama ilk araban olduğu için bana anormal gibi geldi :)
4. Sinyal verip dönüş yaparken direksiyonun ordan çıt çık diye bir kaç kere ses geliyor.Ama bu sadece sinyal verdiğimde oluyor, bu da normal midir ?
5. Daha önce dijital klima kullanmadım. Bunda auto moda alınca A/C yi de devreye alıyor ki bildiğim kadarıyla A/C benzinden yiyor. Normal klimalarda motor sıcaklığını içeriye verip ısınabiliyoruz, bizim modellerde böyle birşey yok mu ? Yani hem soğuturken hemde ısıtırken benzinden mi yiyeceğiz :)
6. Birde yolcu camını açıp kapatırken çok ses geliyor.Dİğer camlarda sorun yok ama yolcu camında sanki zorla açılıp kapanıyor gibi oluyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, şimdiden çok teşekkür ederim hepinize

Toyota Club Türkiye

Auris Hakkında Sorularım.
« : Nisan 17, 2019, 20:46:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 93081
  • Model Yılı: '11
  • 8 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris Hakkında Sorularım.
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2019, 19:41:34 »
Öncelikle sorularınıza cevap buldunuz mu bilmiyorum, ben yine de cevap vereyim.
1. Ayarları değiştirmek için "SETUP" yazısına geldiğinizde soldaki çubuğa uzun basın, menüye girişi sağlayacaktır. Saat ve tarihi değiştirirken de basılı tutmak değeri değiştirir, basıp çekmek de sonraki değere geçer.
2. Orijinal sistem olmadığı için ne desem boş, bir fikrim yok bu yüzden.
3. Belki sert frenle freni ısıttığınız için geliyor olabilir, emin değilim.
4. Bu ses son derece normaldir, o çıt çıtlar sinyal kolunun yerine dönmesini sağlar. Direksiyonu sinyal yönüne çevirdiğiniz zaman kilidi atladığı için sesi duyarsınız, tersine çevirince zaten sinyal kolunu toplar ve sinyali kapatır.
5.  Dijital klima hakkında ben de bilgi sahibi değilim maalesef ancak bununla ilgili bir konu vardı diye hatırlıyorum.
6. Cam mekanizmasında sorun olabilir, cam fitilleri camı sıkıştırıyor olabilir, bir baktırmanız iyi olur.
1996 Toyota Corolla 1.3 XL
2005 Toyota Corolla 1.6 Terra
2011 Fiat Linea 1.3 Multijet Active Plus
2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 287 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 11, 2019, 12:27:47 »
Arac klimasi iceriyi ısıtmaz diye biliyorum...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 11, 2019, 13:01:14 »
Isıtmada klimayı kullanmaya gerek yok ac nin düğmesini kapatın sıcaklığı ayarlayın yeterli. Camda buhar varsa  otomatiği açın klima ozmn süper işe yarar. anında çözer.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 11, 2019, 13:28:01
Isıtmada klimayı kullanmaya gerek yok ac nin düğmesini kapatın sıcaklığı ayarlayın yeterli. Camda buhar varsa  otomatiği açın klima ozmn süper işe yarar. anında çözer.
camın zor açılması camın altındaki mekanizmada plastik makara var o sıkışıyor tahminimce. Bende de aynısı oldu o makara kırılmıştı toplayıp yapıştırdık tornada sert plastikten yaptırdı arkadaş 30 tl veredim. Söküp takan kilitçi arkadaşa da 30 tl ödedim sorunsuz çalışıyor şimdi.  O makara tek satılmıyor normalde. Mekanizmayla beraber 300 tl idi. Sağolsun arkadaş torbacıda yaptırdı..
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 11, 2019, 13:36:34 »
Auto moda alınca eğer araç içi sıcaklık yeterli değilse klimayı devreye sokar.. A/c tuşuna basarsanız söner ve motor sıcaklığını içeri üfler.. Tavsiyem motor gerekli sıcaklığa ulaşana kadar a/c kapatmayınız..
2017 C-HR Hybrid Diamond