Gönderen Konu: 2008 1.6 elegant oto.  (Okunma sayısı 1046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
2008 1.6 elegant oto.
« : Nisan 11, 2019, 11:48:51 »
iyi günler arkadaşlar 2008 1.6 elegant otomatik araçlar nasıldır? kronik problemleri var mıdır? kullanıcısını üzer mi?

hiç toyota kullanmadığım için yabancıyım artı/eksilerini bilmiyorum ama bu araç için üstteki sorularım haricinde araç kazalı 15bin tl hasarı çıkıyor. satıcı sol çamurluk ve arka tampon değişti dedi fotolarını gönderdi. öyle ciddi bir darbesi yok kaporta gitmiş. kaskodan yetkili serviste orjinali ile değişmiş ayrıca iki far geri kalan yerde sürtme etkisi olmuş onlar düzeltilmiş karış boyalar var. yani ciddi bir çarpışma olmamış anladığım kadarıyla. farklı tarihlerde de birkaç ufak tefek (200-500tl) kazalar olmuş dikiz aynası kırılmış sadece falan. kaporta hasarı sadece ilk dediğimde var.

sizce bu aracı almak mantıklı olur mu? ilerde satışı nasıl olur? dediğine göre şasede birşey yok ama...bilemiyorum. ilerde zararsız satabilirsem banada problem çıkarmaz ise alınır mı?

Toyota Club Türkiye

2008 1.6 elegant oto.
« : Nisan 11, 2019, 11:48:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: 2008 1.6 elegant oto.
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2019, 12:29:00 »
iyi günler arkadaşlar 2008 1.6 elegant otomatik araçlar nasıldır? kronik problemleri var mıdır? kullanıcısını üzer mi?

hiç toyota kullanmadığım için yabancıyım artı/eksilerini bilmiyorum ama bu araç için üstteki sorularım haricinde araç kazalı 15bin tl hasarı çıkıyor. satıcı sol çamurluk ve arka tampon değişti dedi fotolarını gönderdi. öyle ciddi bir darbesi yok kaporta gitmiş. kaskodan yetkili serviste orjinali ile değişmiş ayrıca iki far geri kalan yerde sürtme etkisi olmuş onlar düzeltilmiş karış boyalar var. yani ciddi bir çarpışma olmamış anladığım kadarıyla. farklı tarihlerde de birkaç ufak tefek (200-500tl) kazalar olmuş dikiz aynası kırılmış sadece falan. kaporta hasarı sadece ilk dediğimde var.

sizce bu aracı almak mantıklı olur mu? ilerde satışı nasıl olur? dediğine göre şasede birşey yok ama...bilemiyorum. ilerde zararsız satabilirsem banada problem çıkarmaz ise alınır mı?
tufan bey siz aracın hasarlı fotolarınımı gördünüz?ve o araca ait olduğunu plaka veya başka bir emare ile kanıtlıyormu bir çamurluk ve boyadan 15 bin hasar olmaz far grubu,tampon radyatör,ve çamurluk denirse olur
Toyotanın eksileri birincisi aşağı yukarı her japon aracında olduğu gibi yalıtım zayıf yol sesini ve rüzgar sesini duyarsınız ses sistemi diğer araçlara göre yetersiz.
Artıları yokmu derseniz tabiki var en başta sağlamlık zaten Japonların üretim mantığı bu yönde konfor ikinci planda kalır,eğer bakımları düzenli yapılırsa ve orjinal parça kullanılır sa kullanıcısını üzmez bahsettiğiniz araç için iyi bir ekspertiz sonrası araç gerçekten satıcının dediği gibiyse fiyat konusunda sağlam pazarlıkla alınabilir,yalnız unutmamanız ve herzaman aklınızın köşesinde olması gereken aracın hasarlı olduğu ve bu yüzden halk arasında cüzzamlı muamelesi göreceği gerçeğini aklınızdan çıkarmayın satarken sizde zorlanabilirsiniz.
Ama fiyat uygun olduktan sonra her malın bir alıcısı çıkar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 11, 2019, 12:35:55 »
evet hocam o araca ait yani arka kısım çok değil ama sol ön çamurluk kenarda buluna demir parçasına takılmış çamurluk kısmınıyolcu kapısına doğru sıyırmış. yani çamurluktan kısmında bir araç çarğtığında olan bir göçük gibi görünrü yok. çomurluk yırtılıp toplanmış. şasede sıkıntı olmuşmudur bilmiyorum. ön tampon ve kaputta hiçbir sıkıntı yok. belki teker amortisörler vs bir değişme olmuşmudur bilmem ama olay bu şekilde fiyat olarak 45-46bin diyor nasıl sizce.

en çok korktuğumda zaten toplumda ki hasarlı korkusu. fiyatlar almış başını gitmiş boyaya orjinal değişen parçaya bile hasarlı diye yüzüne bakmıyorlar ilginç....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 11, 2019, 14:14:19 »
Hocam dediğim gibi aracı detaylı ekpertize sokarsınız gerekirse yetkili Toyota bayisinde yaptırın eğer gerçekten araç düzgünse sadece bir çamurluk değişmişse sıkıntı olmaz benim araç 2 defa aynı yerden yüksek hızlarda hasar aldı ve yapıldı şuanda yol tutuş konusunda hiçbir sıkıntı yok yüksek hızlarda veya ani fren de araç çizgisini hiç bozmuyor önemli olan şahsede birşey yoksa motor durumu iyiyse fiyatı pazarlıkla makul seviyelere çekilip alınabilir sonuçta düşük alırsanız satarken de düşük satarsınız ama sizin teleffuz ettiğiniz rakamlara yorum yapamam aracın piyasa değerini ve genel durumu nu bilmiyorum.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '16
  • 265 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 11, 2019, 19:03:47 »

Bahsettiğiniz 1.6 benzinli olduğu için araç kuvvetle muhtemel şanzımanı yarı otomatik. biraz imkanınızı zorlayıp 2009 sonrası tam otomatik modelleri tercih edin derim. Yarı otomatik konfor açısından kendi tecrübem zayıf kalıyor.Hele tam otomatik kullanmış biriyseniz.
Toyota Auris 2010 1.6 A/T Comfort Extra (2014-2019)
Toyota Auris 2016 1.6 MDS Active (2019-)