Gönderen Konu: Amortisör tavsiye  (Okunma sayısı 834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 97000
  • Model Yılı: '06
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Amortisör tavsiye
« : Nisan 09, 2019, 12:41:46 »
Merhaba arkadaşlar 1.4  2006 corolla hb aracımın amortisörlerini yenilemek istiyorum.Daha önce değişim yapmış arkadaşlarımın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum.Marka ve model tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim bu arada izmirde ikamet ediyorum.

Toyota Club Türkiye

Amortisör tavsiye
« : Nisan 09, 2019, 12:41:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: Amortisör tavsiye
« Yanıtla #1 : Nisan 09, 2019, 12:51:45 »
Aracınızın tüm markalarda amortisör tipi gazlı, bu konuda bir alternatifi yok, şu an piyasada kolay ulaşabileceğiniz en kaliteli ürün KYB üretimi ürünler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 97000
  • Model Yılı: '06
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 09, 2019, 13:14:09 »
Teşekkür ederim...Yetkiki bir kişiden cevap almak beni mutlu etti.Sorunumdanda bahsetmek isterim, yolda ufacık bozuk yollarda küt küt vurma sesi arabanın içinde hissediliyor umarım teşhis doğrudur.Birde piyasa fiyatları çok değişken insanın aklına hemen orjinalmi? sorusu geliyor.Nasıl bir yol izlemeliyim sizce? İlginize teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 09, 2019, 13:24:25 »
Takdiriniz ki doğru teşhis'i buradan yapamayız, tavsiyem doğru tespit sonrası parça alımı yapmanız yönünde olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '19
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 09, 2019, 17:57:31 »
Merhaba, ben de 2006 Corolla 1.6 vvt-i aracım için 4 amortisörü değiştirmeyi düşünüyorum.

Eski Dostlar kampanyasında ön amortisörler 462TL/adet, arka amortisörler ise 560TL/adet.

Sormak istediğim, parça numarası ile ulaştığım KYB amortisör, yetkili servisten alacağım orijinal ekipmanın bire bir aynısıdır değil mi? Yani Toyota yetkili servisten alacağım amortisör, KYB amortisörün Toyota kutusunda olanı olacak doğru mu?

İnternetten baktığımda ön amortisörleri KYB alırsam adeti 260TL gibi bir fiyata geliyor; 4 amortisörde 1000TL civarı bir fark oluyor. Muazzam bir fiyat farkı bu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 09, 2019, 18:42:41 »
Merhaba, ben de 2006 Corolla 1.6 vvt-i aracım için 4 amortisörü değiştirmeyi düşünüyorum.

Eski Dostlar kampanyasında ön amortisörler 462TL/adet, arka amortisörler ise 560TL/adet.

Sormak istediğim, parça numarası ile ulaştığım KYB amortisör, yetkili servisten alacağım orijinal ekipmanın bire bir aynısıdır değil mi? Yani Toyota yetkili servisten alacağım amortisör, KYB amortisörün Toyota kutusunda olanı olacak doğru mu?

İnternetten baktığımda ön amortisörleri KYB alırsam adeti 260TL gibi bir fiyata geliyor; 4 amortisörde 1000TL civarı bir fark oluyor. Muazzam bir fiyat farkı bu.
servisteki amorsitör kyb ile aynımıdır bilemem ama konuyla ilgili tecrübem aracıma kyb kullandım ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım ufuk Bey'in yukarıda bahsettiği gibi kyb marka kalitelidir sorun yaşatmaz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.