Gönderen Konu: 2003 corolla 150 Bin Bakımı Sorunları (Krank Kasnağı) ve hava yastığı değişimi  (Okunma sayısı 761 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 140
  • Model Yılı: '03
  • 33 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Değerli abilerim kardeşlerim hepinize selamlar öncelikle 2003 model corolla aracımın bu sene 10. yılını doldurmaktayım arabanın düzenli olarak bakımlarını yaptırıyorum ancak yetkili servise ilk aldıgımda gitmiştim rutin kontrol olsun diye zaten en yakın yetkili servis de bana 200 km uzaklıkta neyse bugun servise aracımın hava yastıklarının değişimi için gittim  ve ön 2 hava yastıgını ücretsiz olarak değiştirdiler. Gelelim benim diğer sorunlarıma

1) ön sağ ve sol viraj dikmeleri ön ve arka amartisörler değişmesi gerekiyormuş
2) takım conta sıvı conta ( araç yağ eksiltiyordu ustayla bulamamıştık nerden eksilttigini motor yıkatman gerekiyor demişti bulmak için)
3) ön sağ ve sol rot kolları direksiyonda çok hafif bir boşluk vardı bunu biliyordum zaten yaptıracaktım bunu
4) Krank kasnagı eğriliği ( araç sogukken ilk çalıstırmada böyle hafif bir cızırtı geliyordu bunun neyden kaynaklandıgını buldum sonunda )

Şimdi arkadaslar bana servisin dediği sudur aracın yag kaçakcılarını bulmak için motora revizyon (rektefiye) gerekiyormus ve bundan dolayı bana net bir fiyat söylemediler duruma göre 10 bin veya 17 bin tl  açıkcası pek sıcak bakmadım ( bakılcak bir fiyat degil ) aracımın performansından memnunum yani şimdi 150 bindeki aracın yag kacagı var diye motoru revizyon mu olur anlamadım krank kasnagı konusunda ben pek bişey anlamadım açıkcası pazartesi ustama bakıtmayı düsünüyorum bu kasnak değişirken motor iner mi inmez mi bilmiyorum sizinle paylasmak istedim yorumlarınızı bekliyorum hepinize iyi günler
2003 CoRoLLa TeRRa 1.6 VVT-İ

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Değerli abilerim kardeşlerim hepinize selamlar öncelikle 2003 model corolla aracımın bu sene 10. yılını doldurmaktayım arabanın düzenli olarak bakımlarını yaptırıyorum ancak yetkili servise ilk aldıgımda gitmiştim rutin kontrol olsun diye zaten en yakın yetkili servis de bana 200 km uzaklıkta neyse bugun servise aracımın hava yastıklarının değişimi için gittim  ve ön 2 hava yastıgını ücretsiz olarak değiştirdiler. Gelelim benim diğer sorunlarıma

1) ön sağ ve sol viraj dikmeleri ön ve arka amartisörler değişmesi gerekiyormuş
2) takım conta sıvı conta ( araç yağ eksiltiyordu ustayla bulamamıştık nerden eksilttigini motor yıkatman gerekiyor demişti bulmak için)
3) ön sağ ve sol rot kolları direksiyonda çok hafif bir boşluk vardı bunu biliyordum zaten yaptıracaktım bunu
4) Krank kasnagı eğriliği ( araç sogukken ilk çalıstırmada böyle hafif bir cızırtı geliyordu bunun neyden kaynaklandıgını buldum sonunda )

Şimdi arkadaslar bana servisin dediği sudur aracın yag kaçakcılarını bulmak için motora revizyon (rektefiye) gerekiyormus ve bundan dolayı bana net bir fiyat söylemediler duruma göre 10 bin veya 17 bin tl  açıkcası pek sıcak bakmadım ( bakılcak bir fiyat degil ) aracımın performansından memnunum yani şimdi 150 bindeki aracın yag kacagı var diye motoru revizyon mu olur anlamadım krank kasnagı konusunda ben pek bişey anlamadım açıkcası pazartesi ustama bakıtmayı düsünüyorum bu kasnak değişirken motor iner mi inmez mi bilmiyorum sizinle paylasmak istedim yorumlarınızı bekliyorum hepinize iyi günler
yağ olan yerleri ustanıza benzin ile yıkatın tekrar kaçak yaptığı zaman net belli olur ona göre işlem yapılır krank kasnağı için motor inmez dıştan değişir servis size yağ kaçaklarını bulmak için değil kesmek için o rakamları vermiş yani açıkcsdı rektefiye yapmak istemiş işinde uzman bir Toyota ustası bulun sorunlarınızı uygun şekilde yapar.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 07, 2019, 12:48:36
Nerede ikamet ettiğinizde yazarsanız üyeler usta önerisi yaparlar iş daha sağlıklı olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.