Gönderen Konu: şanzıman Yağı  (Okunma sayısı 948 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '13
  • 170 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
şanzıman Yağı
« : Nisan 04, 2019, 10:00:08 »
Merhaba Arkadaşlar,
2.0L Benzinli Motor A/T şanzıman yağı ne zaman değişmeli acaba? Ara. 245.000km de ve ben arabayı yeni aldığım için herhangi bir bilgi sahibi de değilim. Kaça malolur bana?
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.
Sağa veya Sola dönerken önce sinyal sonra dikiz aynaları LÜTFEN

Toyota Club Türkiye

şanzıman Yağı
« : Nisan 04, 2019, 10:00:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
Ynt: şanzıman Yağı
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2019, 10:11:14 »
Arabanın servis kayıtlarına ulaşamıyorsanız ve de eski sahibinin elinden size intikal eden fatura yoksa;değiştirmek en mantıklı olanıdır.İçinde yanlış hatırlamıyorsam 8 litre yağ oluyor,boşaltmada 4-5 litresi boşalıyor,kalanı tork konvektörü,valf,soğutucu gibi elemanlarda kalıyor.Marka olarak toyotanın orijinal yağı LV75 kullanmanız gerekiyor,sakın sanayideki ustaların' bu da olur abi' şeklindeki yönlendirmesine göre hareket etmeyin,fiyatı ve temini için forum üyemiz tem toyota ile temasa geçebilirsiniz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 170 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Nisan 04, 2019, 10:28:09 »
Merhaba. Cevap için teşekkürler. Biraz önce Ankara Dörtnal Toyota ile konuştum bana Yağ dahil 250 lira fiyat verdiler. Mobil kullanıyoruz dediler. Zaten bakım için de oraya gitmiştim ve motor yağınıda Mobil koymuşlardı. Özel Toyota Servisi olduğu için güvendim onlara ama kafam karıştı birazcık şimdi.
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 04, 2019, 14:00:36 »
Araç bilgilerinizi tam olarak yazarmısınız,gittiğiniz servis işini iyi yapan ekip barındırmakta ama neden böyle bir cevap vermişler tam anlam veremedim (aranızda geçen konuşma nedir bilmiyorum belki bir yanlış anlaşılma olabilir) Tokay abi'nin de dediği gibi şasi numaranız ile tem Toyota @Ufuk Sönmez (16363) bey'e özel msj yazarsanız aracınızın orjinal yağını söyler isterseniz kargo ile kendilerinden alabilirsiniz kesinlikle şanzımana orjinal harici yağ kullanmayınız çok kullanılan bir malzeme olmadığı için orjinal spesifikasyonları karşılayan şanzıman yağı üreten firma yok ürettikleri şanzıman yağları üniversal nitelikte ama şanzıman hassas bir dizi bileşenden oluşmaktadır dikkat edilmeli ve bakımları zamanında yapılmalı eğer dediğim gibi bakım yapılırsa uzun yıllar hizmet etmesi ve konfor sağlaması için üretilmiştir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 170 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Nisan 04, 2019, 16:36:37 »
Biraz Önce TEM Oto dan emir bey ile konuştum. Araç şase numarasına göre ENEOS Tip 4 şanzıman yağı çıktığını söyledi. Fiyatı da gayet makul. Sağ Motor kulağı ile birlikte sipariş vereceğim.  :alkis:
Cep telefonları;

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 04, 2019, 16:50:12 »
Biraz Önce TEM Oto dan emir bey ile konuştum. Araç şase numarasına göre ENEOS Tip 4 şanzıman yağı çıktığını söyledi. Fiyatı da gayet makul. Sağ Motor kulağı ile birlikte sipariş vereceğim.  :alkis:
Araç bilgilerinizi model yılı gibi ayrıntıları bilmediğim için orjinal harici diğer yağlar üniversal diye ifade kullandım eğer emir bey şasi numarası ile sorgulama sonrası eneos önerdiyse doğrudur gönül rahatlığıyla alabilirsiniz,tem toyata ufuk bey ve ekibi iyiki varsınız en doğru parçalara sizin sayenizde ulaşabiliyoruz bence form olarak çok şanslıyız.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.