Gönderen Konu: Arka amrtisorlerden gelen ses  (Okunma sayısı 1286 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '01
  • 1 kere teşekkür etti
Arka amrtisorlerden gelen ses
« : Nisan 03, 2019, 23:00:06 »
2001 model Vvt terra arcimin arka amartisorlerinden cukur yada kasislersen  gecerken küt sesi geliyor sanki takozlardan kaynakli diye dusunuyorum birde ustaya götürmeden once ariza tespit ettir diyorlar onarim maliyeti artirilmamasi acisindan konu hakkinda bilgi alabilirmiyim değerli uye arkadslar.

Toyota Club Türkiye

Arka amrtisorlerden gelen ses
« : Nisan 03, 2019, 23:00:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
Ynt: Arka amrtisorlerden gelen ses
« Yanıtla #1 : Nisan 03, 2019, 23:30:52 »
Aracım aynısı.lakırtı lıkırtı bol miktarda idi,hatta başka bir mevzzu için ustanın birini bindirdim, sesleri duyunca şaşkın bir ifadeyle yüzüme bakmıştı..Neyse, arka ön z rotlar, viraj demir lastikleri değişti hiç ses kalmadı.Yanız sis kütküt demişsiniz,  benimki bagajda bir eşyanın yuvarlanması gibiydi, hatta ses kaynağı sanıp bagajdaki kirkoyu felan sıkılamıştım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Arka amrtisorlerden gelen ses
« Yanıtla #2 : Nisan 03, 2019, 23:43:48 »
2001 model Vvt terra arcimin arka amartisorlerinden cukur yada kasislersen  gecerken küt sesi geliyor sanki takozlardan kaynakli diye dusunuyorum birde ustaya götürmeden once ariza tespit ettir diyorlar onarim maliyeti artirilmamasi acisindan konu hakkinda bilgi alabilirmiyim değerli uye arkadslar.
amortisörleri kontrol ettirin/edin eğer amortisör yüzeyinde yağ kaçağı varsa patlamıştır veya yağ yoksa yapısal hasar oluşmuştur öncelikle ustaya gitmeden önce bir ön düzen servisine gidin bozuk parçaların tespiti ni yaptırın
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.