Gönderen Konu: 2015 Toyota corolla  (Okunma sayısı 2109 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
2015 Toyota corolla
« : Nisan 01, 2019, 21:43:55 »
Merhaba sevgılı Toyota kullanıcıları, 2015 model bır toyota corolla aldım. İlk toyotam sorunsuz diye aldım fakat aklıma takılan bırsey var. Aracım bozuk yolda VS tekerlerın oradan ses geliyor, once lastıktendır deyip lastıklerı degıstırdım Good Year edıfıce aldım fakat ses hala geliyor. Bu ses normalmidir yoksa bir sorun mu var?

Toyota Club Türkiye

2015 Toyota corolla
« : Nisan 01, 2019, 21:43:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 9800
  • Model Yılı: '18
  • 3 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
Ynt: 2015 Toyota corolla
« Yanıtla #1 : Nisan 01, 2019, 21:56:06 »
Merhaba sevgılı Toyota kullanıcıları, 2015 model bır toyota corolla aldım. İlk toyotam sorunsuz diye aldım fakat aklıma takılan bırsey var. Aracım bozuk yolda VS tekerlerın oradan ses geliyor, once lastıktendır deyip lastıklerı degıstırdım Good Year edıfıce aldım fakat ses hala geliyor. Bu ses normalmidir yoksa bir sorun mu var?

Merhaba ...Öncelikli olarak Corolla'nız hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim ...  Maalesef Corolla da yol sesi normal olarak duyulan bir konu ve rahatsız edici bir seviyede olmadığını kendi şahsi fikrim olarak belirtmek isterim.. Üst segment ve lüks sayılabilecek araçlardan Corolla ya geçiş yapan arkadaşlarımız bu konuda sürekli şikayet ederler.. Ancak bu konunun kesin çözümü benim bildiğim kadarı ile maalesef henüz bulunamadı.. Müziğe yönelerek sorunu çözen bir çok arkadaşımız var  :) Önemli olan nokta bana göre sesin nedeninin anormal bir kaporta sorunu veya yürüyen aksam arızası olmaması... !!!

Kazasız belasız sürüşler...
”İnanan kimseler iseniz yalnız Allah’a güvenip dayanın.”
 Maide suresi, 23

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 01, 2019, 22:09:18 »
Çok sese takıntılı iseniz araç altı  döşemeler sökülüp ici ardından davlumbazlara pütür uygulanıp bagaj ve kapı içlerine bitüself uygulayabilirsiniz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 70000
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 01, 2019, 22:12:43 »
Öncelikle tesekkür ederim. Önceki aracım 2009 opel astra idi. Motor anlamında sorunlu olmaya basladıgı İcin motoru sorunsuzlukta önde olan toyota yı tercıh ettim. Dediğiniz gibi opelde görmediğim bir durum... Yolda felan bir sorun cıkartmazsa bizde alısırız sanırım 🙂

Mesaj Birleştirildi: Nisan 01, 2019, 22:17:12
Çok sese takıntılı iseniz araç altı  döşemeler sökülüp ici ardından davlumbazlara pütür uygulanıp bagaj ve kapı içlerine bitüself uygulayabilirsiniz :)
.    Dediğiniz setleri yaptırırsak sorun cözulurmu bırde maliyeti ne olur?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 01, 2019, 22:24:13 »
Öncelikle tesekkür ederim. Önceki aracım 2009 opel astra idi. Motor anlamında sorunlu olmaya basladıgı İcin motoru sorunsuzlukta önde olan toyota yı tercıh ettim. Dediğiniz gibi opelde görmediğim bir durum... Yolda felan bir sorun cıkartmazsa bizde alısırız sanırım 🙂

Mesaj Birleştirildi: Nisan 01, 2019, 22:17:12
.    Dediğiniz setleri yaptırırsak sorun cözulurmu bırde maliyeti ne olur?
korkmayın toyata kolay kolay sorun çıkartmaz,sizin sorun olarak gördüğünüz durum Alman aracından inip japon aracına binmenizden kaynaklanıyor,Japonlar sağlamlığı ile Almanlar konforu ile ünlüdür aracın tadını çıkartın tam sessizlik istiyorsanız kaput keçesinden başlayarak davlumbaz içi ve tabana izalasyon uygulaması yapılırsa sesleri duymazsınız.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.