Gönderen Konu: ön takım yedek parça  (Okunma sayısı 611 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '05
  • 17 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
ön takım yedek parça
« : Nisan 01, 2019, 14:23:11 »
        Herkese Merhaba;

Zonguldak'ta ikamet etmekteyim ve maalesef burada yollar berbat. sürekli ön takım arızalarıyla meşgulüz.
Uzun süredir ön taraf kasis ve çukurlardan geçerken karyola gıcırtısı gibi gacurtu geliyor ön taraftan. usta salıncak burcu/fişeğinden yapar dedi. Değişmeyelim ben de çin malı var orijinal daha beter olur dedi.
        Bir de çukurlarda filan lokurtu sesi var. usta z-rot yada viraj demir lastiklerinden olur dedi. z-rotlar 15000 km önce. viraj demir lastikleri de 30000 km önce değişti. tabi yan sanayi ürünle.
        Şimdi orijinal ya da kaliteli bir marka ile değişim yapmak istiyorum. sizce hangi marka kullanmalıyım. Önerileriniz nedir salıncak burcu ve z-rot için?

Toyota Club Türkiye

ön takım yedek parça
« : Nisan 01, 2019, 14:23:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: ön takım yedek parça
« Yanıtla #1 : Nisan 01, 2019, 17:39:17 »
Eğer profil bilgileriniz doğru ise 135.000km.'de ZZE121 kolay kolay salıncak burcu vs. bozmaz, ancak doğru düzgün kontrol edildikten sonra karar verilebilir buna, salıncak burcu ihtimalinden önce "gıcırtı sesi için" amortisör kule takozu, viraj demir lastiği değerlendirilmelidir. Şayet ses kesin salıncaklardan geliyor ise "burç" değiştirmeyi aklınızdan çıkarın bence, fabrikasyon burç montajı ile sonradan yapılan burç montajı farklı işlemler, ek olarak piyasada kaliteli burç bulamazsınız, salıncak değişimi olarak düşünün o konuyu.

Yürüyen aksam parçalarında da (Rot Kolu, Rot Başı, Askı Rotu, Rotil vs.), "orijinali gibi" (hatta şahsi kanaatim orijinalinden daha iyi) bir ürün arıyorsanız Sankei firmasının ürünlerini tercih edebilirsiniz, fiyatları orijinal ürünlere göre çok daha uygun, diğer piyasa ürünlerine göre yüksektir ancak parasının hakkını veren ürünlerdir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '05
  • 17 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
Ynt: ön takım yedek parça
« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2019, 14:55:25 »
teşekkürler ufuk bey.
valla sorgulattığım, bildiğim kadarıyla km doğru. salıncak burcunun değiştirilememesi iyi değilmiş. biz daha evvel lagunanın salıncak burçlarını değişmiştik bir sıkıntı olmamıştı. iki salıncak bana en az bin liraya patlar gibi. gacır gucur biner yine değişmem sanırım boşluk yapmadığı sürece.

Daha önce salıncak burcu değişen üyemiz varsa bana bilgi verirlerse sevinirim

diğer parçalara bir baktırayım ustama, ona göre siparişlerini vereceğim inşallah.