Gönderen Konu: LPG sabah ilk geçiş devir düşüklüğü  (Okunma sayısı 4333 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG sabah ilk geçiş devir düşüklüğü
« Yanıtla #40 : Nisan 07, 2019, 18:42:00 »
Uyarı vermemesinin sebebi şamandıra ayarı olabilir,veya ECU resetlemesi gerekebilir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Nisan 07, 2019, 18:42:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür etti
  • 200 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Nisan 19, 2019, 13:09:46 »
Yukarıda yazılan mesajları hayret ile okudum . Mehmet Köksal Bey REZALET demiş! Rezil olunan durum nedir anlayamadım!  Mahmut Bey işin peşini bırakmayın yarın bir sürü para isterler vs vs yazmış! Regulatör , ecü değişsin yazılmış , çok ilginç!

Araçtaki sorun seviye göstergesi tek ışık yanarken gazın bitmesi . Bunun ne regulatör ne de ecü ile ilgisi olabilir , sorun şamandra kaynaklıdır . Şamandra servisimizde değişti , demek ki yeni şamandırada da ya da seviye sensöründe sorun var . Yine yenisi ile garantiden değişecektir. Forumlar bilgi paylaşım yerleridir , bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunma yerleri değildir.
Araç sahibi servisimize ya da en yakın BRC servisine boş depo ile gittiğinde sorunun çözümü ile ilgili gereken yapılır .

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Nisan 19, 2019, 16:25:08 »
1.Gaza geçerken devir düşüklüğü oluyorsa regülatöre ecuya enjektörlere baktırın gerekiyorsa değiştirilsin demenin nesi yanlış? 2. Göstergeyle alakalı olarak sensör değişmiş, şamandıra değişmiş ama sorun devam ediyor, kablo tesisatında gösterin demenin nesi yanlış? Şamandıra, sensör bu şekilde sürekli değişecek mi? Aynı şeyleri yapıp farklı sonuç beklemek doğrumu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Nisan 19, 2019, 16:39:46 »
Yukarıda yazılan mesajları hayret ile okudum . Mehmet Köksal Bey REZALET demiş! Rezil olunan durum nedir anlayamadım!  Mahmut Bey işin peşini bırakmayın yarın bir sürü para isterler vs vs yazmış! Regulatör , ecü değişsin yazılmış , çok ilginç!

Araçtaki sorun seviye göstergesi tek ışık yanarken gazın bitmesi . Bunun ne regulatör ne de ecü ile ilgisi olabilir , sorun şamandra kaynaklıdır . Şamandra servisimizde değişti , demek ki yeni şamandırada da ya da seviye sensöründe sorun var . Yine yenisi ile garantiden değişecektir. Forumlar bilgi paylaşım yerleridir , bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunma yerleri değildir.
Araç sahibi servisimize ya da en yakın BRC servisine boş depo ile gittiğinde sorunun çözümü ile ilgili gereken yapılır .

Mehmet abi senin hakkında gördüğüm mesajı paylaşmak istedim konu ile alakasız ama :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '18
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Nisan 19, 2019, 23:26:30 »
Olayı saptırmışsınız sanki, asıl sorun seviye göstergesi değil tabiki, sabah lpg ye geçiş sorunu ki sebebi regulatör veya ecu olabilir değil mi eğer sorun tesbit edilemiyorsa en kolayı değiştirip denemek değil mi, denersiniz regulatoru sorun devam ediyorsa ondan değildir eskisini takar ecu yu denersin vs bir kullanıcı olarak aklıma gelen çözüm bu şekilde, eski arabamda bu şekilde ecu arızasını tesbit etmiştik, garantisi varken peşini bırakmayın dedim garanti bittikten sonra brc marka ecu veya regulatör fiyatı oldukça yüksek siz daha yi bilirsiniz, neyse sorun çözülmüşse hayırlı olsun demekki şamandıra da böyle bir sorun yapıyormuş garanti bitmeden değişmesi iyi olmamış mı nihayetinde brcnin şamadırası da ucuz değildir muhtemelen
2018 corolla 1.6 life atiker gold