Gönderen Konu: 2009 Toyota Corolla 1.4-4D4 comfort mmt debriyaj seti  (Okunma sayısı 899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • İslamdır En Yüce Ülkü.Neyleyim Allah Demeyen Türkü
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '09
  • 6 kere teşekkür etti
Selamun Aleykum arkadaşlar. Başlıkta yazdığım corolla aracım var. Debriyaj seti veya baskı balatasının değişme  vakti geldi. Araç yarı otomatik. Bu nedenle çok fazla marka ve çeşit var. Kimi A marka diyor 350 TL yazmış Kimi B marka diyor 500 TL yazmış, kimi orjinal diyor 900TL yazmış. Hangi markayı tercih edeceğimi bilemiyorum. Ayrıca rulmanı ve rulmansız diye de 2 ye ayrılıyor. Bunu neye göre almam lazım benim araçtaki rulmanlımı yoksa rulmansızmı bilmiyorum. Ustaya gitmeden önce bilgi sahibi olmak istedim. Malum sizlerde bilirsiniz hepsi değil ama ustalarımızın geneli otomobil sahiplerini kaz zannediyor. (Elbette işini layıkıyla yapanlarda var.) Benim Ustam Ankara Şaşmazda dörtnal oto (Ogün Usta) çok kalifiye bir ekibi var. Bu sebeple fiyatı hiç mühim değil. Bir kaç bilmediğim yere götürmek zorunda kaldım öpmeye çalıştırlar. Ondan yazdım bunları.
Yani kısacası ben baskı balatayı İlk kez değiştireceğim. Bu nedenle değiştirmiş olan arkadaşlarımız varsa hangi markaları ve model aldıklarını, parçası kaça ustası kaça mal oldu, sonrasında memnun kalıp kalmadıkları gibi hususlar hakkında bilgi verebilirlerse sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
İslamdır En Yüce Ülkü.Neyleyim Allah Demeyen Türkü

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: 2009 Toyota Corolla 1.4-4D4 comfort mmt debriyaj seti
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2019, 10:31:54 »
Cem bey parça konusunda size @Ufuk Sönmez (16363) bey haricinde kimse yardımcı olamaz zaten servis olarakta Ankara'daki en iyi servise gidiyorsunuz ustanızla görüşüp hangi parçalar değişmesi gerekiyorsa ufuk beyden parçaları gönül rahatlığıyla alıp dörtnal toyotada montaj yaptırabilirsiniz, internette gördüğünüz rulmanlı rulmansız gibi ürünler satış cambazlığı debriyaj set olarak değişir set'in içerisinde rulmanda vardır fiyatı kabartan birazda rulmandır birçok ustayım diye geçinen şahsiyet insanların gözünü boyamak ucuza mâl etmek için rulman değişimi yapmaz ve kısa süre sonra o rulman ses yapmaya başlar tavsiyem set olarak değiştirme yapınız.
Son olarak araç kaç bin km'de ve neden debriyaj seti değiştirme ihtiyacı duydunuz ne gibi bir sıkıntı var.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • İslamdır En Yüce Ülkü.Neyleyim Allah Demeyen Türkü
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '09
  • 6 kere teşekkür etti
Ynt: 2009 Toyota Corolla 1.4-4D4 comfort mmt debriyaj seti
« Yanıtla #2 : Haziran 23, 2019, 05:17:28 »
Reis cevabın için teşekkürler. Biraz geç gördüm K.bakmayın. Araç 190.000de ben araçla Sümelaya çıkmaya çalıştım 2017 de. NEREDEYSE 45° DEN FAZLA EĞİMLİ NİR YOLDU. Ozaman araç baskı balata sıkıntı verdi. Ozamandan beri zaman zaman alrım veriyor. Aşırı ısınma yapınca verdiği uyarı. Ve aracın yakıtı çok arttı. Kimse sordumsa baskıbalata değişecek diyor. Bu sebeple değiştirmek istiyordum. Sağolsun Ogün Usta yardımcı oldu Aisin Marka setle değişim yaptık. Ama araç performansnda azalma oldu araba sanki biraz seriliğini yitirdi. Şöyle bi uzun yol yapamadım basıp denemek istiyorum. Yakıtta da azalma olmasını beklerdim ama dahada arttı. 8lt/100 km iken değişim sonrası 10lt/100km oldu. Bu rakamlar şehir içi. Şuan 8.5lt/100km civarında. Bu normal midir. Yoksa başka sıkıntı mı var bilemiyorum.
İslamdır En Yüce Ülkü.Neyleyim Allah Demeyen Türkü