Gönderen Konu: Yetkili servisden vazgeçeyim mi?  (Okunma sayısı 1517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 2 kere teşekkür etti
Yetkili servisden vazgeçeyim mi?
« : Mart 28, 2019, 10:13:59 »
Herkese merhaba. Arkadaşlar bazı konularda kararsızım. 2017 benzinli corollama LPG taksırmaya karar verdim. Yılda 10 bin yapmam diyordum 15 bin yapmışım. LPG için Ankara şaşmaz da birlik mühendislik de prins teknomax için 2700 tl ye anlaştım. Bu arada 20 bin bakımı için efe plazadan fiyat aldım. (829 tl) birde LPG olayını soruyum dedim ve emmegas kitini 3000 tl ye takmaya başlamışlar. Şimdi garanti devam etsin diye LPG ti servise bağlatıp periyodik bakımlarada yetkili servise mi gideyim yoksa yetkili servis ile bağlarımı tamamen koparayım mı. Bu kadar yazıyı maalesef ekonomik nedenlerle yazmak zorunda kaldım. Teşekkür ederim

Toyota Club Türkiye

Yetkili servisden vazgeçeyim mi?
« : Mart 28, 2019, 10:13:59 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: Yetkili servisden vazgeçeyim mi?
« Yanıtla #1 : Mart 28, 2019, 10:41:51 »
Tavsiyem Quattro Garage olur. Yol ayarı çok önemlidir. Tavsiyem Atiker Grand OBD'dir.
Hiç yetkiliye gerek yok, aracınız yeni ise zaten motor kısmına ek 200 tl gibi bir fiyata sigortalıyor lpg firması.
Yetkili servis de zaten bu şekilde yapıyor. Motor garantisi lpg nedeniyle bitiyor, ama bayi size garanti veriyor. Bir fark yok.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 28, 2019, 11:19:33 »
Maddi olarak sizi etkilemeyecekse Prins VSI tercih edin, hiç olmadı Prins Silverline, takılan regülatörün Prins, enjektörlerin VSI'da Keihin, Silverline'da Prins olmasına dikkat edin, LPG dönüşüm kitlerinde kit kadar işçiliğin ve ayarların da önemli olduğunu unutmayın.

Ek olarak Lovato OBD II Easy Fast modelini de değerlendirmenizi tavsiye ederim, @Bekir Uğur  YAVUZCAN (29160) abi kullanıyor, ayarlar vs. konusunda da @Murat Köse (28015) hocam yardımcı olur,

Garanti ile işiniz kalmayacaksa Toyota parçası ve ustası da bulunmaz hint kumaşı değil :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2019, 11:42:09 »
Kurdan etkilenmemek için kapora yatırdım. Zonguldak da memurum Ankara lıyım. Bu yüzden Ankara da taktırıp muayene süresi bitene kadar sa işletmeyeceğim. 3000 tl limiti aşmak istemiyorum. Söylediğiniz diğer kit leri de takdırscağım bayiye soracağım. Hem yetkili servis gende LPG kitini takdıracağım usta subapların çelik olması nedeniyle döküntü yaşamayacağımı söylediler. Usta nın ticari toyata sı 100 bini devirmiş sıkıntısız. Söylediğiniz kitlerin fiyatını alacam.kararsızlığım yetkili servisi yani garantiyi bırakıp bırakmama konusunda

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 28, 2019, 12:14:53 »
Bence yetkili servisleri bırakmalıyız.İnsanlar zaten 3 yıl da ancak 30.000 km yapıyorlar,ağır arızalar 100.000 km den sonra başlıyor,eşdeğer yedek parça temini mümkün,bakım faturası veren toyotaya özel iyi bir servisle sorunlarımızı çözmeliyiz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 28, 2019, 13:13:34 »
Ankara'da damla otogazda lovatoyu tavsiye ediyorlar
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 28, 2019, 14:22:07 »
Kurdan etkilenmemek için kapora yatırdım. Zonguldak da memurum Ankara lıyım. Bu yüzden Ankara da taktırıp muayene süresi bitene kadar sa işletmeyeceğim. 3000 tl limiti aşmak istemiyorum. Söylediğiniz diğer kit leri de takdırscağım bayiye soracağım. Hem yetkili servis gende LPG kitini takdıracağım usta subapların çelik olması nedeniyle döküntü yaşamayacağımı söylediler. Usta nın ticari toyata sı 100 bini devirmiş sıkıntısız. Söylediğiniz kitlerin fiyatını alacam.kararsızlığım yetkili servisi yani garantiyi bırakıp bırakmama konusunda
eğer atiker grand taktıracaksanız, kesinlikle ustanız iyi olmalı Ankarada Mutlu Beyin söylediği quatro garage ı tercih edebilirsiniz, fiyat olarak değişmediyse 2500 tl fiyat veriyorlar bilginiz olsun

Mesaj Birleştirildi: Mart 28, 2019, 14:23:44
Atiker grand kullanıyorum şimdilik bir sorunum yok ama yorum için de çok erken açıkçası 50000 km yapmadan bir Lpg kitine iyi veya kötü diyemem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 28, 2019, 15:05:09 »
Belirtmek isterim ki yetkili serviste katılsın veya takılmasın farketmez
LPG Sistemi toyota tarafından önerilmeyen bir sistem. Bu yüzden aracınız garantiden çıkacaktır. Yetkili servislerin yaptıkları da piyasada bir lpg ustası ile anlaşılır onun dükkanına çekilir araç ardından montaj yapılır. Yani yetkili servislerin lpg montajı yok yetkili servislerin göz boyaması dışarıda yaptirirsaniz  garanti dışı kalır olayları. Bence siz dışarıda taktirin en iyi ustayı bularak ankarada Mocan otogaz çoğunlukla onerilmekte.

Mesaj Birleştirildi: Mart 28, 2019, 15:06:24
Tavsiyem Quattro Garage olur. Yol ayarı çok önemlidir. Tavsiyem Atiker Grand OBD'dir.
Hiç yetkiliye gerek yok, aracınız yeni ise zaten motor kısmına ek 200 tl gibi bir fiyata sigortalıyor lpg firması.
Yetkili servis de zaten bu şekilde yapıyor. Motor garantisi lpg nedeniyle bitiyor, ama bayi size garanti veriyor. Bir fark yok.
Atikerin Brc prins lovato gibi sistemlere göre benzin tüketimi daha yüksek ama

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mart 28, 2019, 17:11:22 »
LPG Sistemi toyota tarafından önerilmeyen bir sistem. Bu yüzden aracınız garantiden çıkacaktır. Yetkili servislerin yaptıkları da piyasada bir lpg ustası ile anlaşılır onun dükkanına çekilir araç ardından montaj yapılır. Yani yetkili servislerin lpg montajı yok yetkili servislerin göz boyaması dışarıda yaptirirsaniz  garanti dışı kalır olayları. Bence siz dışarıda taktirin en iyi ustayı bularak ankarada Mocan otogaz çoğunlukla onerilmekte.

"benzin tüketimi yüksek" böyle bir durum yok, sabahları soğuk motorda 1 km sonra gaza geçiyor aracım ve sonrasında benzin kullanmıyor diğer kitlerde de durum farklı değil

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mart 28, 2019, 17:41:19 »
"benzin tüketimi yüksek" böyle bir durum yok, sabahları soğuk motorda 1 km sonra gaza geçiyor aracım ve sonrasında benzin kullanmıyor diğer kitlerde de durum farklı değil
Lpg ye geçse de bir kısım benzin kullanmakta araç:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Mart 28, 2019, 17:54:27 »
ayarlardan ilgili kısmı off konuma alınca kullanmıyor, uzun yol tecrübesiyle sabit

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mart 28, 2019, 20:09:10 »
Anıl LPG kitinin eğer belirli devri alınca benzine alma özelliği yoksa lpg'ye geçtikten sonra kesinlikle benzin çekmez o senin dediğin wag gurubu araçlarda var yani direk enjeksiyon sistemi olan araçlarda araç nekadar yakıt yakıyorsa yarı yarıya benzin/lpg yakıyor.
Konu sahibi Cemal bey size tavsiyem kesinlikle serviste taktırmayın eğer Ankara'da montaj yaptıracaksanız Quattro garraj veya mocan otogaz tercih etmeniz sorunsuz olur ufuk Bey'in tavsiye ettiği kitleri veya Atiker grand tavsiye ederim kendi aracımda 2.0 lt Corona atikerin ürünü AKL sistemi montajlı Ankara'da yapıldı yakıt yönünden çok memnunum,yetkilide yapılsa da dışarıda takılsada herharükarda motor garantisi bitecek o sibobların çelik diyen ustayada fazla itibar etmeyin çelik sibob diye birşey yok sadece japon araçlarının motor ve sibob yapıları diğerlerine göre daha dayanıklı ama şunu da kesinlikle unutmayın LPG taktırdığınız anda motorun karekteri bozulacak benzinde 300 500 bin sorunsuz gidecek motor LPG'de biraz daha nazlı olacak bakımlarına daha fazla özen göstermeniz gerekecek.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #12 : Mart 28, 2019, 21:52:43 »

Tüm kitlerde aynıdır. Bahsettiğin direk enjeksiyonlu motorlara takılan karma kit olabilir. ki diğer markaların da karma kitleri belirli oranda benzin yakmakta. Tüm aynı tip kitler aynı koşullarda aynı yakar.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 35900
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Mart 28, 2019, 23:04:04 »
Cemal Bey sağolsun benim de düşüncelerime tercüman olmuş, değerli yorum ve tavsiyeleriniz için bende teşekkür etmek istedim.Şimdilik bagaj ihtiyacı nedeniyle taktırmayacağım ama ilerde taktırmak istediğimde bu yorumlar benim gibi düşünen birçok kişiye yardımcı olacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Mart 28, 2019, 23:10:17 »
Cemal Bey sağolsun benim de düşüncelerime tercüman olmuş, değerli yorum ve tavsiyeleriniz için bende teşekkür etmek istedim.Şimdilik bagaj ihtiyacı nedeniyle taktırmayacağım ama ilerde taktırmak istediğimde bu yorumlar benim gibi düşünen birçok kişiye yardımcı olacaktır.
simit tank taktırıp Stephen yerine o zaman yer kaybı olmaz yedek lastik yerine hava tüpü aldım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #15 : Mart 28, 2019, 23:59:47 »

Aracınızı daha kullanmaya devam edecekseniz, taktırmadığınız her km zarardasınız. Hüsnü beyin dediği gibi stepne yuvasına konulacak simit tankla bagaj sorunu kalmıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mart 29, 2019, 07:09:28 »
benim araçta alındığından beri sadece cadde motors bakımlı. bende orada devam ettiriyorum ki bana da baya uzak git gel zaman ayırmak çok problem oluyor. bende lpg'de yok o sebepten bakımlar vs daha kolay. servis zorunluluğum minimum. ufuk usta siz subaru bakmıyordunuz değil mi hani oda japon, kardeş gibi düşünürsek :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #17 : Mart 29, 2019, 09:55:46 »
benim araçta alındığından beri sadece cadde motors bakımlı. bende orada devam ettiriyorum ki bana da baya uzak git gel zaman ayırmak çok problem oluyor. bende lpg'de yok o sebepten bakımlar vs daha kolay. servis zorunluluğum minimum. ufuk usta siz subaru bakmıyordunuz değil mi hani oda japon, kardeş gibi düşünürsek :D

Maalesef, sadece en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mart 29, 2019, 09:58:57 »
maslak'ta bir mekan var subaru boss. oranın mı müdavimi olsam diye bakıyorum artık. yanlış hatırlamıyorsam türker usta vardı orada. çoğu kişide çokça methetmişlerdi o ustayı.

Mesaj Birleştirildi: Mart 29, 2019, 10:00:05
Maalesef, sadece en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz :)

kesinlikle. herkes en iyi bildiği işi yaparsa zaten hiç sıkıntı kalmaz. sıkıntılı iş kalmaz daha doğrusu. öyle bi şansımı deniyeyim dedim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #19 : Mart 29, 2019, 10:05:00 »
maslak'ta bir mekan var subaru boss. oranın mı müdavimi olsam diye bakıyorum artık. yanlış hatırlamıyorsam türker usta vardı orada. çoğu kişide çokça methetmişlerdi o ustayı.

Türker usta candır :)