Gönderen Konu: 2001 vvt corolla su eksiltme sorunu  (Okunma sayısı 617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '02
2001 vvt corolla su eksiltme sorunu
« : Mart 28, 2019, 09:01:45 »
Arkadaşlar merhaba, 2001 vvti corollam var aracım son 1 hafta içerisinde toplamda 1 litreden fazla su eksiltti 1 hafta içinde yaptığım yol 100 km herhangi bir kaçak göremedim ben nedeni ne olabilir yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden Teşekkür ederim.

Toyota Club Türkiye

2001 vvt corolla su eksiltme sorunu
« : Mart 28, 2019, 09:01:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: 2001 vvt corolla su eksiltme sorunu
« Yanıtla #1 : Mart 28, 2019, 09:06:33 »
Arkadaşlar merhaba, 2001 vvti corollam var aracım son 1 hafta içerisinde toplamda 1 litreden fazla su eksiltti 1 hafta içinde yaptığım yol 100 km herhangi bir kaçak göremedim ben nedeni ne olabilir yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden Teşekkür ederim.
hararet hangi seviyede,sabahları ilk marş anında tekleme varmı,veya kalorifer ısıtmama gibi durumlar varmı LPG varsa regülatör bağlantılarını kontrol et kaçak kontrolü soğukken yapılır eğer kaçak varsa ısınınca belli olmaz buharlaşır son etkende silindir kapak contası yanmış olabilir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 28, 2019, 09:54:53 »
kaçak yoksa radyatör kapağı arızalı olma ihtimali çok yüksektir, eksozdan beyaz duman gelip gelmediğine iyice bakın dumanda yoksa suçlu kapaktır.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '02
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2019, 10:54:06 »
Yorumlarınız için teşekkür ederim arabayı bu sabah bir ustaya gösterdim ben su seviyesini radyatörden değil de yedek su deposundan yapıyordum yedek su deposundaki su seviyesi son bir haftada devamlı azalıyordu ustanın dediğine göre radyatör yedek su deposundan su almaz fazlalık suyu yedek depoya aktarır dedi radyatöre 250 ml kadar antifiriz koyup sıkıntı yok deyip gönderdi ama benim kafama kakılan yedek deponun radyatöre neden su vermediği bu konu hakkında bilgisi olan var mı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 28, 2019, 12:26:12 »
Usta kendi söylediği ile çelişiyor,madem fazlalık suyu radyatör yedek depoya gönderiyor,o zaman neden yedek depodaki su eksiliyor?eksilme değil artma olması gerekmez mi?sistemde bir yerde kaçak var.Ya su deposu veya büyük ihtimalle Atilla Özdemir beyin dediği gibi radyatör kapağı ,ayrıca diğer hortum kelepçe bağlantılarını dikkatle izleyin.
Tokay Ceritoğlu