Gönderen Konu: Far sensörü  (Okunma sayısı 867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '13
  • 170 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
Far sensörü
« : Mart 27, 2019, 10:08:41 »
Merhaba arkadaşlar.
Henüz geçen hafta 2005 Toyota Avensis Executive Elegant sahibi oldum. Hiç LPG takılmamış ve takmayacağım inşallah. Bir kaç sorum olacak siz tecrübeli arkadaşlarıma; zaman ayırıp tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim;
Araçta ayna arkasında ön cama yapışmış bir  sensör var ancak ne işe yaradığını anlamadım henüz. Far sensörü mü yoksa yağmur mu acaba yada ikisi birden mi? Birde kapılar açıldığı zaman veya uzaktan kumanda ile kilit açıldığı zaman ön tavan lambası yanmaktamı? son olarak araç sabah ilk çalıştığı zaman çok yüksek devirde çalışmakta ve içerisi komple titremektedir acaba sorun nerde? Teşekkürler.
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.
Sağa veya Sola dönerken önce sinyal sonra dikiz aynaları LÜTFEN

Toyota Club Türkiye

Far sensörü
« : Mart 27, 2019, 10:08:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 886 kere teşekkür edildi
Ynt: Far sensörü
« Yanıtla #1 : Mart 27, 2019, 12:19:28 »
Merhaba,
Öncelikle aracınız hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.
Cevaplara gelince ön cama yapışık sensör yağmur ve far sensörü,ayna arkasında gördüğünüz ki bu sensörden aynanın size bakan tarafındada vardır ,buda otomatik kararan ayna sensörü oluyor.Ayna üzerinde birde onn/off tuşu var ve ON olduğunu bellirten bir YEŞİL LED var buda otomatik kararan ayna devrede anlamına gelir.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 170 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 27, 2019, 17:29:24 »
Çok Teşekkürler. Peki far sensörünü nasıl devreye almam gerekiyor acaba. Benim araçta herhangi bir faaliyet yok bu far konusunda  :-\
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2019, 00:16:56 »
Aynı model aracın comfort modelini kullandım benim araçta yoktu ancak sizin araçta var diye biliyorum.
Farlar sinyal kolu üzerinden yanıyor bildiğiniz gibi,farlar kapalı iken bir tık ileri doğru çevirirseniz AUTO konuma geçmesi gerek ve araç yeterli ışık seviyesi altını algıladığı zaman farlar otomatik yanar.
Kolu bir inceleyin bir problem olursa gene yazın yardımcı olmaya çalışayım.
Selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 170 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mart 28, 2019, 11:18:06 »
Çok Teşekkürler arkadaşlar. Deneyeceğim yarın size yazarım sonucu. Sanırım yağmur sensörü de aynı mantık olması lazım çünkü kol üz<erinde "auto" modunu gördüm bu sabah ama denemedim henüz. Benim asıl sorunum sabah ilk çalıştığında çok yüksek bir devirde çalışması ve içeride korkunç bir "zangırdama" cinsinden ses gelmesi özellikle sunroof tarafından geliyor. Daha sonra yaklaşık 10 dk diyebilirim araç normal rolantiye geçiyor herhalde ve ses azalmakta. Bu konuda fikri ve tecrübesi olan varsa almaya hazırım. Teşekkürler.
Cep telefonları;

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #5 : Mart 29, 2019, 01:33:25 »
Rolanti yüksek derken kaç devir mesela ??? İlk çalışmada 1500 d/d civarında olması normal sonrasında kendi düşer 600-700 d/d gibi değerlere.
10 dakika derken eğer araç park halinde ise bence 10 dakika normal ama aracı 1. vitese atıp ağır,ağır ilerlerseniz çok daha çabuk normal değerlere düşecektir.
Zangırdama/trim sesleri ile ilgili olarak gevşeyen parça,torpido gözünde bir materyal vs vardır mutlaka incelemeniz lazım.
Açılır tavan tecrübem yok maalesef o konuda yardımcı olamıyorum,mutlaka bir arkadaşımız yardımcı olacaktır.
Selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 170 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2019, 10:17:50 »
Merhaba Arkadaşlar. Herkese gösterdikleri ilgi için teşekkürler. Bugün daha yeni girebildim foruma. Aracı Ankara da Dörtnal Servise götürdüm ve sahiplerinden birisi olan Ogün bey çok ilgilendi benimle. Kendisine burdan ayrıca teşekkür etmek isterim. Neyse, yağ, yağ filtresi, bujiler hava ve polen filtreleri değiştirdik ve fiyat bana çok makul geldi. 650TL işçililk dahil ödedim ve aklımdaki sourlara da cevap buldum. Öncelikle araçta sadece yağmur sensörü varmış. Benim aracım Executive Elegant Modeli. Sonra beni deli eden iç zangırdama sesinini dinledi ve hemen teşhis Sağ Motor kulağı (veya takozu da deniyor-Yağlı olan) olarak kondu. Fiyatlarını öğrendim zaman bulunca değiştireceğim. Sanırım bana işcililk dahil 1200Tl gibi mal olacak. Parçayı orijinal alın diyor herkes. ALJ Toyota da varmış ellerinde. Dün ayrıca Konya'da bu araçtan satan birisiyle de konuştum aynı olay başına gelmiş ve tek tedavi sağ motor kulağının biraz çekilmesi olacak. Ne yapalım başa gelen çekilir.  :saygi:
Cep telefonları;