Gönderen Konu: Önce bağış sonra fabrika turu  (Okunma sayısı 1448 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Önce bağış sonra fabrika turu
« : Mart 23, 2019, 06:43:40 »
Japon Toyota’nın Sakarya’daki fabrikasını ziyaret etmek isteyenler önce bağış yapacak Toyota Otomotiv Sanayi, son yıllarda firmalar tarafından artan fabrika turu taleplerini sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendirmeye başladı.

Fabrika, Toyota’nın dünya çapındaki sosyal sorumluluk politikalarının önemli başlıklarından eğitim, sağlık ve çevre konularına paralel olarak, firmalardan gelen teknik gezi talepleri için Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşları Darüşşafaka Cemiyeti, Lösev ve DenizTemiz Derneği / Turmepa ile iş birliğine imza attı. Oluşturulan bir takvim dahilinde Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye üretim tesislerine teknik gezi düzenlemek isteyen firmalar, iş birliği kapsamında seçecekleri üç sivil toplum kuruluşundan birine fabrika tarafından belirlenen bağışı gerçekleştirdikten sonra programa dahil ediliyor. Eğitim kurumlarından ise herhangi bir bağış talep edilmiyor. Teknik fabrika gezilerinde katılımcılar üretim esnasında pres, kaynak, boya ve montajdan oluşan dört temel prosesi bir rehber eşliğinde yerinde görme fırsatı yakalarken, fabrika yetkilileri tarafından talebe uygun içeriklerde sunumlar gerçekleştirilerek, Toyota üretim sisteminin uygulaması konusunda örnekleri ile birlikte geniş bir bilgi paylaşımında bulunuyor.

Toyota Club Türkiye

Önce bağış sonra fabrika turu
« : Mart 23, 2019, 06:43:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
Ynt: Önce bağış sonra fabrika turu
« Yanıtla #1 : Mart 23, 2019, 08:38:52 »
Güzel düşünce. Firmalara fabrika tanıtımı yaparken aynı anda yardım kuruluşları da düşünülmüş.

Aslında forum olarak bizde fabrikaya bir gezi düzenlesek, gelmek isteyenler ister kendi aracıyla isterse belirli noktalarda buluşarak otobüs veya minübüs ile katılım sağlanabilir. Sadece fabrika gezisi yapılmaz icabında sapanca gölü, Maşukiye gibi yerler de gezilebilir. Hem fabrikada üretim bantları görülmüş olur. Hem ilk elden bilgiler alınır, düşünceler aktarılır. Hem de Forum olarak geniş katılımlı bir buluşma yapılmış olur. Sponsorlar eşliğinde gezi finansmanın bir kısmı da sağlanabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 23, 2019, 10:32:26 »
Toyota yine takdir edilecek bir iş yapmış,hem teknik eğitim hem de gerçekten katkı sağlanması ve yapılan bağışların nerelere gittiğini bilmenin verdiği rahatlık çok önemli.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 23, 2019, 13:15:48 »
Toyotaclubtr olarak bizlerin Toyota ve Lösev ile gerçekleştirdiğimiz faaliyeti de hatırlamakta fayda var.
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=62167.msg841535#msg841535

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mart 23, 2019, 13:37:10 »
Çok güzel bir çalışma yapmışsınız vaktiyle ama her seferinde değişik faktörler önümüze çıkıyor ve halisane gayretler bir sonuca ulaşamıyor,orman yapma projemizde bir ilerleme kaydedemedik bürokratik engeller yönünden ancak yine de bu konuların hatırlatılmasında fayda vardır da bir şekilde başarılabilirse çevreye bir katkımız olur.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #5 : Mart 24, 2019, 10:22:48 »
Çok güzel bir çalışma yapmışsınız vaktiyle ama her seferinde değişik faktörler önümüze çıkıyor ve halisane gayretler bir sonuca ulaşamıyor,orman yapma projemizde bir ilerleme kaydedemedik bürokratik engeller yönünden ancak yine de bu konuların hatırlatılmasında fayda vardır da bir şekilde başarılabilirse çevreye bir katkımız olur.
O başladığımız organizasyonu çok anlamlı ve güzel şekilde sonuçlandırmıştık Tokay Bey. Bahsettiğiniz gibi, bu tarz organizasyonlar çok kolay olmuyor, insanların çok daha yapıcı ve kollektif bilinçle hareket ediyor olması şart. Hatıra Ormanı Organizasyonu için de doğru zamanı ve oluşumu beklemek lazım, sonunda yeterli katkı olacaktır.
Aşağıda da  nihai halinin yer aldığı linki aktarıyorum;
https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=67046.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 220 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mart 24, 2019, 13:18:50 »
Toyotaclubtr olarak bizlerin Toyota ve Lösev ile gerçekleştirdiğimiz faaliyeti de hatırlamakta fayda var.
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=62167.msg841535#msg841535
O başladığımız organizasyonu çok anlamlı ve güzel şekilde sonuçlandırmıştık Tokay Bey. Bahsettiğiniz gibi, bu tarz organizasyonlar çok kolay olmuyor, insanların çok daha yapıcı ve kollektif bilinçle hareket ediyor olması şart. Hatıra Ormanı Organizasyonu için de doğru zamanı ve oluşumu beklemek lazım, sonunda yeterli katkı olacaktır.
Aşağıda da  nihai halinin yer aldığı linki aktarıyorum;
https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=67046.0
Gerçekten güzel organizasyon olmuş, emeği geçen herkese kocaman alkış.  :alkis: :alkis:

İlk mesajınızda ki tüm konuyu okumuş ve organizasyon tamamlanmamış diye üzülmüştüm. Ancak ikinci mesajınızda ki linkle hem tişört dağıtımı hemde lösev'e bağış organizasyonunun tamamlandığını gördüm ve çok sevindim. Bağış düşüncesi güzel olmuş.

Anladığım kadarıyla katılım istenilen düzeyde olmamış. Tekrar organizasyon yapılsa katılım nasıl olur acaba. Hem bağış yapılmış olur, hemde tişört alamamış bizler tişört sahibi olmuş oluruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #7 : Mart 25, 2019, 18:57:35 »
Gerçekten güzel organizasyon olmuş, emeği geçen herkese kocaman alkış.  :alkis: :alkis:

İlk mesajınızda ki tüm konuyu okumuş ve organizasyon tamamlanmamış diye üzülmüştüm. Ancak ikinci mesajınızda ki linkle hem tişört dağıtımı hemde lösev'e bağış organizasyonunun tamamlandığını gördüm ve çok sevindim. Bağış düşüncesi güzel olmuş.

Anladığım kadarıyla katılım istenilen düzeyde olmamış. Tekrar organizasyon yapılsa katılım nasıl olur acaba. Hem bağış yapılmış olur, hemde tişört alamamış bizler tişört sahibi olmuş oluruz.
Teşvik olur ve yeterli katılım sağlanırsa, yine faydalı ve anlamlı bir organizasyon yapılabilir Erhan Bey.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 220 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mart 25, 2019, 19:22:30 »
Teşvik olur ve yeterli katılım sağlanırsa, yine faydalı ve anlamlı bir organizasyon yapılabilir Erhan Bey.
Bilgi için teşekkürler. Tekrar yapılırsa 2 adet almak isterim doğrusu. İnşallah talep çoğalır ve yeniden gündem olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mart 25, 2019, 20:34:00 »
Keşke yeniden gündem de olsa,önümüz yaz ayları ve tişört giymek için fırsat çok..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mart 26, 2019, 00:44:42 »
Tshirt organizasyonu yeniden olursa 2 adet ile bende yerimi almak isterim  :)