Gönderen Konu: 2019 Corolla Otomatik Cam kaldırma ve Kapı kilitleme  (Okunma sayısı 27553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TMMT
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 242 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
İyi günler arkadaşlar. 2013 model dizel manual Touch paket corollamı 8 mart cuma günü 99bin km de tokata servis bakımlı, tramersiz, değişensiz ve boyasız olarak sattım. 15 mart cuma günü de Kocaeli Kaya bayisinden 2019 Corolla CVT Flame X-Pack aracıma Bayi de BRC marka LPG si takılmış olarak teslim aldım. Bir önceki kasayı 5 sene kullanmış biri olarak bu arabanın daha konforlu ve sağlam olduğu söylemeden geçemeyecem. Hadi konforu anladık ta sağlamlığı nasıl test ettin derseniz aracın üretim bölümünde çalışıyorum ve bir önceki modele gore güçlendirilmiş çelik malzemelerin kullanıldığını biliyorum. Bu sebeple yeni model eski kasaya gore yaklaşık 100-150 kg daha ağır. Aracın dıştan ölçüleri hemen hemen aynı olsada içine binince nereye gitti bu kadar alan diye düşünmeden edemiyorsunuz. Araç kalite, konfor, güvenlik olarak bir üst sınıfa atlamış fakat ferahlık (iç hacim) olarak bir alt sınıfa düşmüş bu bir gerçek. Biner binmez yola çıkınca test ettiğim ilk özellik tabiki safety sense oldu. Şerit takip ve adaptif CC özelliğini devreye aldım gazdan ayağımı çekip direksiyon kontrolünü yavaşça arabaya bıraktım bir corollayı kullanırken bu kadar keyif alacağım aklıma gelmezdi. Gerçekten günümüz kalabalık şehir trafiğinde çok işe yarayacak bir özellik. Önceki arabam manual olduğu için CVT şanzıman bana zaten bir konfor verdi üstüne bir de auto hold özelliği eklenince yeme de yanında yat oldu. Arabanının bir çok özelliğini daha deneme fırsatım olmadı. Kullanma klavuzunda anahtarsız giriş sistemli olan modellerde kumandadan 2 defa kapama tuşuna basınca camları ve sunroofu kapatacağı yazıyor fakat bir türlü ne yaptıysam camları ve sunroofu anahtardan kapatamadım. Ayrıca araç hareket edince kapıları otomatik kilitleme özelliğinin de olup olmadığını merak ediyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ayrıca belirtmek istediğim bir şey de Corollanın alt sayfalarında 2019 model için yeni bir sayfa açılmamış. Bir de profilimde aracımı yine 2019 model olarak güncelleyemiyorum.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
Ynt: 2019 Corolla Otomatik Cam kaldırma ve Kapı kilitleme
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2019, 14:05:35 »
Aracınız hayırlı olsun. kapıları otomatik kilitleme olayı önceki kasada da yoktu ancak obd'ye modül takarak o olayı çözebilirsiniz.(ben olsam bu kadar elektronik ve yazılıma sahip  bir araca dışarıdan hiçbir şey taktırmazdım.)
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2019, 14:18:05 »
Yeni modelde bilgisayar ile baglanip, menuyu aktif etmek gerek.
Bi ara gelin deneyelim isterseniz.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2019, 15:33:53 »
2 sefer basmak yerine basılı tutmayı denediz mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TMMT
  • 242 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mart 19, 2019, 15:40:59 »
Ahmetsan iyi günler Yazdiklarimin disinda merak ettigim bir konu daha var. Biliyorsunuz xenon yada led artik herneyse passion pakette olan farlar beyaz aydinlatiyor ve daha premium bir hava katiyor arabaya. Bendeki mercek farlari xenon yada led e dönüştürebilir miyim? Bazi sayfalarda sadece ampul degiserek xenon gibi yada led gibi guzel bir goruntu alabilecegi soyleniyor. Sizin bu konu hakkindaki yorumunuz nedir.

Mesaj Birleştirildi: Mart 19, 2019, 15:42:45
Basili tuttum, birinciyi kisa 2. Yi uzun basili tutttum, 2 defa uzun basili tuttum, 2 defa cok kisa basili tuttum, 3 defa basili tuttum... yani bir cok seyi denedim ama olmadi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mart 19, 2019, 15:45:52 »
Chr da kapatma düğmesine basılı tutarsanız kapatıyor. Açma düğmesini basılı tutarsanız açıyor. Belki aynıdır dedim, değilmiş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 19, 2019, 18:55:14 »
Cam açma kapama için Ahmet bey gerekli cevabı vermiş konunun uzmanıdır,diğer sorunuza gelecek olursak yeni kasanın far gurubunu görmedim eğer LED far ampulü takınca arkadaki kapak kapanıyorsa kullanılabilir ama yağmurlu ve sisli havalarda görüş biraz düşebilir orijinal halinde kalmanızı tavsiye ederim ama illaki LED takacak olursanız biraz paraya kıyıp çok kaliteli bir ürün almanız totalde karlı olmanızı sağlar zira diğer ürünler kısa sürede patlıyor olur olmadık yerlerde tek farla kalıyorsunuz.
Keyifli forumlar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 20, 2019, 00:33:10 »
Hayırlı olsun iyi günlerdee kullanın. Servisten yardım almak en iyi fikşr bence..
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 114000
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 20, 2019, 07:44:41 »
yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun. sizden sonra bende denedim de olmuyor maalesef. aracın beynine girip baktırmak lazım. bir fare hareketiyle aktif olacaktır muhtemelen. ilk 1000 bakımında söyleyelim bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mart 20, 2019, 08:57:20 »
Samet bey aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Yanlış okumadıysam, Toyota üretim hattında çalıştığınızı yazmışsınız.

Beni yanlış anlamayın ama siz aracın kaynağında, ana damarlarındasınız. Fabrikada net bilgilere ulaşmanız servislerden bile çabuk olur sanırım. Cam kumandalarını bağlayan üretim hattında veya far grubunu bağlayan hatta arkadaşlarınız varsa en net bilgiyi alırsınız diye düşünüyorum.  Sonuçta talep ettiğiniz bilgiler çok gizli bilgi olmayacak. Aldığınız bilgileri burada paylaşırsanız bizler de bilgi sahibi olmuş oluruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TMMT
  • 242 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Mart 21, 2019, 13:17:11 »
Samet bey aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Yanlış okumadıysam, Toyota üretim hattında çalıştığınızı yazmışsınız.

Beni yanlış anlamayın ama siz aracın kaynağında, ana damarlarındasınız. Fabrikada net bilgilere ulaşmanız servislerden bile çabuk olur sanırım. Cam kumandalarını bağlayan üretim hattında veya far grubunu bağlayan hatta arkadaşlarınız varsa en net bilgiyi alırsınız diye düşünüyorum.  Sonuçta talep ettiğiniz bilgiler çok gizli bilgi olmayacak. Aldığınız bilgileri burada paylaşırsanız bizler de bilgi sahibi olmuş oluruz.

Burası Japon fabrikası olduğu için gizlilik öncelik, ben gövde kısmında çalışıyorum aracın birleşmeye başladığı ilk bölüm yani aracı genelde boyasız çıplak olarak görüyoruz. Bu işlerin yapıldığı bölümler fabrikanın en son kısmında bulunuyor. Çok samimi arkadaşlarınız olmadığı sürece her bilgiye hemen ulaşamıyorsunuz. Ben yine araştırmaya devam ediyorum, bir bilgiye ulaşırsam sizi de haberdar ederim.

Mesaj Birleştirildi: Mart 21, 2019, 13:28:15
Aracınız hayırlı olsun. kapıları otomatik kilitleme olayı önceki kasada da yoktu ancak obd'ye modül takarak o olayı çözebilirsiniz.(ben olsam bu kadar elektronik ve yazılıma sahip  bir araca dışarıdan hiçbir şey taktırmazdım.)

Öncelikle teşekkürler,
Bir önceki kasa elektronik olarak daha az donanıma sahip olduğu için kapı ve ayna kapama için modül gerekiyordu hatta ben serviste taktırmıştım. Kumandadan 1 defa kilitleme tuşuna basınca direk yan aynaları ve camları kapatıyordu.
Bu kasa donanım olarak daha elektronik yani bir çok özelliğin bir tık ile açılabileceğini düşünüyorum.
1- Cam, ayna ve sunroof un kumandadan otomatik kapanması, 2-araç hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesi, 3- geri vitese takınca yan aynaların aşağıya bakması ... gibi özellikler gerçekten araba kullanmayı daha konforlu ve keyifli hale getiren özellikler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kilometre: 114000
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mart 21, 2019, 15:58:00 »
önümüzdeki hafta içi babamı ufuk ustanın yanına yollayacağım. ufuk usta duy sesimi :) varsa gizli özellik bir bakalım açalım.

Mesaj Birleştirildi: Mart 21, 2019, 16:01:01
2 sefer basmak yerine basılı tutmayı denediz mi?

ben denedim ama olmadı esat abi. benim 2011 fabia'da bile vardı bu özellik. basılı tutunca hem açıyor-hem kapıyordu. çok pratik bir özellik.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Mart 21, 2019, 16:01:26 »
Samet Oruç bahsettiğiniz araba toyota. bu tür detaylar konusunda beklentiniz yüksek tutmayın.

Mesaj Birleştirildi: Mart 21, 2019, 16:04:20
önümüzdeki hafta içi babamı ufuk ustanın yanına yollayacağım. ufuk usta duy sesimi :) varsa gizli özellik bir bakalım açalım.

Mesaj Birleştirildi: Mart 21, 2019, 16:01:01
ben denedim ama olmadı esat abi. benim 2011 fabia'da bile vardı bu özellik. basılı tutunca hem açıyor-hem kapıyordu. çok pratik bir özellik.
maalesef klasik Toyota. 2004 model 307 de olmasına rağmen Ben Chr da olmasına çok şaşırmıştım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mart 21, 2019, 16:17:28 »
Bir de profilimde aracımı yine 2019 model olarak güncelleyemiyorum.
2019 model yılını ekledim, profilden seçebilirsiniz.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 2000
  • Model Yılı: '19
  • 6 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Mart 24, 2019, 08:25:42 »
Bende 22 mart itibari ile 2014 model dizel otomatik arabamı vererek 2019 corolla passion cvt LPG geçiş yaptım. Daha yeni olduğu için özelliklerini test etme şansın olmadı. Ama daha almadan kapı cam kromajlarının alt kısmını ürürüm hatası olduğu için söküp siyah plastik takarak diğerlerini fabrikaya gönderdiler. Aslında almadan tam da bından korkuyordum. Yeni kasa pek çok sorun demek.
Neyse araçla ilgili ilk izlenimlerim; orijinal paspas yokmuş ben de eskilerini kullandım hem ön hem de arka büyük geldi. Buda arabanın küçüldüğünü gösteriyor. Yan kapı kolları torpido ve Kolçak gözleri öncekine göre çok daha küçük. Aynalar bende otomatik kapanıyor ama araç hareket ettiğinde maalesef kapılar kapanmıyor. Arka klima sadece klimayı ayaklara ayatladığımızda çalışıyor. Bence göğüse ayarlıylen çalışması iyi olurdu.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. İleriki zamanlarda tecrübelerimizi paylaşalım.

Mesaj Birleştirildi: Mart 24, 2019, 08:28:38
2019 model yılını ekledim, profilden seçebilirsiniz.
2019 corolla passion benimkini de değiştirirmisiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Mart 24, 2019, 09:46:26 »
Bende 22 mart itibari ile 2014 model dizel otomatik arabamı vererek 2019 corolla passion cvt LPG geçiş yaptım. Daha yeni olduğu için özelliklerini test etme şansın olmadı. Ama daha almadan kapı cam kromajlarının alt kısmını ürürüm hatası olduğu için söküp siyah plastik takarak diğerlerini fabrikaya gönderdiler. Aslında almadan tam da bından korkuyordum. Yeni kasa pek çok sorun demek.
Neyse araçla ilgili ilk izlenimlerim; orijinal paspas yokmuş ben de eskilerini kullandım hem ön hem de arka büyük geldi. Buda arabanın küçüldüğünü gösteriyor. Yan kapı kolları torpido ve Kolçak gözleri öncekine göre çok daha küçük. Aynalar bende otomatik kapanıyor ama araç hareket ettiğinde maalesef kapılar kapanmıyor. Arka klima sadece klimayı ayaklara ayatladığımızda çalışıyor. Bence göğüse ayarlıylen çalışması iyi olurdu.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. İleriki zamanlarda tecrübelerimizi paylaşalım.
Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Sıfır araçta bu tip hatalar üzücü; ancak hem çözümü olan bir hata, hemde aracın çalışmasını etkilemeyecek makyaj ürünü olduğu olduğu için canınız sıkılmasın. Yeni kasanın içi eskiye göre enden dar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mart 27, 2019, 10:23:53 »
arkadaşlar merhaba bende 2019 1.6 vision otomatik Landirenzo marka takılı araç çıkardım bayiden . Şöyle bir sorun yaşıyorum. Aracı alır almaz 100 liralık benzin attım. Ve lpg doldurdum. Ama araç kendini benzinde gidiyormuş gibi benzin ibresinden düştü sürekli ve en sonunda dibe dayandı. Halbuki araç lpg de gidiyor ve aracı kapatıp açınca gerçek değeri göstermiyor. Sizce bu sorun nedendir sizde oldu mu ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mart 27, 2019, 11:06:19 »

Mesaj Birleştirildi: Mart 24, 2019, 08:28:38
2019 corolla passion benimkini de değiştirirmisiniz.
Profilinizden kendiniz değiştiriyorsunuz. Ben sadece eksik olan 2019 model yılını ekledim seçeneklere.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mart 27, 2019, 14:06:08 »
arkadaşlar merhaba bende 2019 1.6 vision otomatik Landirenzo marka takılı araç çıkardım bayiden . Şöyle bir sorun yaşıyorum. Aracı alır almaz 100 liralık benzin attım. Ve lpg doldurdum. Ama araç kendini benzinde gidiyormuş gibi benzin ibresinden düştü sürekli ve en sonunda dibe dayandı. Halbuki araç lpg de gidiyor ve aracı kapatıp açınca gerçek değeri göstermiyor. Sizce bu sorun nedendir sizde oldu mu ?

aynı sorunu ben de yaşıyorum sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Mart 27, 2019, 14:14:21 »
hocam dün ben 1000 km bakıma götürdüm aracı baya bi baktılar. Herşey normal gözüküyor dediler siz bir kereliğine depoyu fulleyin düzelir dediler ama hiç düzeleceğini sanmıyorum.çünkü menzilde düşüyor ibrede. Olmaz ise getirin detaylı bakalım dediler. Landirenzo türkiye ye bildirdiler durumu bi kit üreteceklermiş onu bekliyorum.