Gönderen Konu: Yaris Dizel Debriyaj ve Fren Balatasi&Disk  (Okunma sayısı 1554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 19 kere teşekkür etti
Yaris Dizel Debriyaj ve Fren Balatasi&Disk
« : Mart 10, 2019, 00:21:47 »
Merhaba arkadaslar. 2008 model dizel manuel vites yaris sahibiyim. Aracimdan cok memnun bir sekilde kullaniyordum .Ancak, 3. bebek gelince daha buyuk bir arac aldim. Yaris ile vedalasma vakti geldi.Henuz km 110 bin ama onu istemeyerek de olsa satacagim. Ancak, debriyaj balatasi, ön fren diskleri ve balatalarinin degismesi gerektigini soyledi ustam. İscilik dahil 2000 TL hesap cikardi. Satmadan once bunlari yaptirmanin iyi olacagini dusunuyorum ama daha ucuza halletmeliyim. En ucuz olacak sekilde bu parcalari ne marka almaliyim ve nereDen temin edebilirim bana yardimci olabilirseniz sevinirim. Yalova'da ikamet ediyorum. Herhangi bir ilden temin edip kargo ile de halledebilirim. Burada ustama montaj yaptiririm. İlginize simdiden tesekkur ederim.

Toyota Club Türkiye

Yaris Dizel Debriyaj ve Fren Balatasi&Disk
« : Mart 10, 2019, 00:21:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaris Dizel Debriyaj ve Fren Balatasi&Disk
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2019, 00:41:00 »
Öncelikle yeni evladınız ve aracınız hayırlı olsun,Mesajınızdan anladığım kadarıyla dürüst bir satıcı olmak istiyorsunuz ama daha ucuza mâl etmek istiyorsunuz meramınızı anlıyorum sonuçta devir ekonomi devri,ama saydığınız parçaları ucuz kullanmak alan kişiye iyilikten çok zarar olur şöyleki debriyaj balatası hali hazırdaki durumu yeni takacağınız,ucuz maldan daha iyidir zira fren disk ve balatalarıda aynı şekilde kaliteli kullanılması gereken ürünlerdir,ya alan kişiye durumu anlatacaksınız fiyattan düşeceksiniz yada form üyesi tem oto @Ufuk Sönmez (16363) beyden parçaları alıp montaj yaptıracaksınız (fiyat olarak fazla kâr gözetmezler ama orjinal veya daha kalitelisi haricinde ürün tavsiye etmezler)
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 10, 2019, 00:57:53 »
Yaptigim arastirmalar sonucunda zaten debriyaj baski balata icin yan sanayi bir urun olmadigini ogrendim. ne derece dogru bilgidir bilmiyorum. Ucuza halletmek isterken adi sani bilinmeuen bir marka arayisinda degilim zaten. Ama DAİKİN ya da AİSİN almak yerine baska birsey kullanayim diyorum. Şehrimdeki usta 2000 lira toplam rakam dedi. ilk etapta bana cok geldi ama parca fiyatlarina bakinca aslinda adsm cok soylememis. Ne marka kullanacak onu bulmiyorum. Orjinal abi diyorlar sadece :) Bu da kafamda soru isareti birakiyor. Ben ne takildigini bileyim istiyorum. Arabayi yuksek ihtimalle yakin arkadasim alacak. Dandik is olsun istemem zaten. ama cebimi de kollamam lazim. oteki arabayi, bunu oncelikle satmadan almak zaten cok yordu butcemi. LUK marka debriyaj icin 820 lira fiyat aldim bir internet sitesinden. Bu rakamin daha asagisini kovaliyorum. Fren konusuna hic bakamadim henuz. Parcaya bakarken neyine bakmam gerek onu ogrenebilirsem oncelikle... çapına filan mi bakilacak benzinli ile dizelin fren diskleri ve balatalari ayni midir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 10, 2019, 01:24:57 »
Ender bey bu şekilde malesef doğru parçaları alamazsınız, sizin'de bahsettiğiniz gibi sadece orijinal abi herzaman kullandığımız ürün derler uydurma işler yaparlar zaman,emek ve nakit kaybından öteye geçmez en doğru ürünleri servisten parça kodu alarak bulabilirsiniz bu konuda ben kendimi bu form'a üye olarak çok şanslı hissediyorum,çünkü daha vicdanını kaybetmemiş insanlardan ufuk sönmez bey var bilgisiyle bizleri aydınlatıyor ve orjinal parçaları bizlere fazla kâr gözetmeden satıyor,internetten farazi şekilde model yılıyla veya araç modeliyle alacağınız ürünler %90 ihtimalle sorunlu uyumsuz çıkar dikkat etmenizi tavsiye ederim.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mart 10, 2019, 01:32:20 »
Tesekkur ederim. Ufuk Bey'in web sitesine ve oradan da whatsapp iletisim numarasina ulastim siz toyota kardeslerim sayesinde. Kendisine yazdim durumu. Umuyorum musait oldugunda geri donus yapacaktir. Simdilik beklemedeyim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 10, 2019, 12:00:45 »
Tüm internet parça fiyatlarını ve Ufuk Sönmez bey den alınacak orijinal yedek parça fiyatlarını alın,madem arkadaşınız bu aracı alacak kendisine de maliyetini söyleyin,hatta aracın bakımında o da bulunsun ve ne yapıldığını ne takıldığını gözüyle görsün,araç bedeline ona göre ödeme yapsın.Gördüğüm kadarıyla gerçek orijinal ürün olmayınca sonradan sorun çıkıyor,bu tür işlerde ustalık maliyetleri yüksek oluyor,hava filtresi değil ki hemen atıp orijinalini kolayca takabilelim.orinal parça olmayınca yarın bir gün silkeleme yapar,tam ayırma yapmaz,sizi üzebilir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 10, 2019, 14:50:55 »
Bence sız yaptırmayın. Fıyat dusup oyle satın. Alan kendıne gore yaptırsın...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '06
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Temmuz 09, 2019, 07:31:38 »
Merhaba Ender Bey ,

Bende 2008 yaris aramaktayım.Satmayı düşünürseniz görüşebiliriz.