Gönderen Konu: 14 günde araç nasıl boyanır ? baştan aşağı komple boyama (corolla)  (Okunma sayısı 2410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
bence çok başarılı olmuş. yalnız aracı servise boyattırmakta yani iyi para vermiş kardeşimiz. hiç yoksa 10-15 bin arası bir rakam vermiştir. çünkü ben temmuz öncesi yani kur normal seyrindeyken benim subi için servisten ön-arka tampon ve yan marşpiyeller için fiyat almıştım 3 bin tl demişlerdi. demek ki komple boyama istesek en az on bin tl. iyi rakam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
şimdi sorular şunlar;bu kadar emeğe ve en az 10-15.000 tl masrafa karşılık araç komple boyalı mı? denilecek 2 .el de.sökülmüş iken acaba taban saçlarına vs bakıldı mı çürük çarık var mı diye,ve yine hazır sökülmüş iken izolasyon da bu ara yapılmış mıdır?tamponu anlıyorum da tavanda boya kalkması nasıl olabiliyor? eskiden bu tür boyama da,ufak tefek kaporta işleri de varsa 45-60 gün arasında arabayı ancak teslim alabiliyorduk,süre kısalmış.teknolojik aletler devreye girmiş,ustaların yaş ortalaması da düşmüş.sahibine hayırlı olsun.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
şimdi sorular şunlar;bu kadar emeğe ve en az 10-15.000 tl masrafa karşılık araç komple boyalı mı? denilecek 2 .el de.sökülmüş iken acaba taban saçlarına vs bakıldı mı çürük çarık var mı diye,ve yine hazır sökülmüş iken izolasyon da bu ara yapılmış mıdır?tamponu anlıyorum da tavanda boya kalkması nasıl olabiliyor? eskiden bu tür boyama da,ufak tefek kaporta işleri de varsa 45-60 gün arasında arabayı ancak teslim alabiliyorduk,süre kısalmış.teknolojik aletler devreye girmiş,ustaların yaş ortalaması da düşmüş.sahibine hayırlı olsun.
Tokay abi dediğin gibi eskiden öyleydi ama el işçiliği daha iyiydi,babamda aracı boyatmıştı ve aynen 2 ay kadar sürmüştü kaporta ve boya ama o zamanki işçilikleri gerçekten çok kaliteliydi zımpara komple el yordamıyla yapılırdı en ince ayrıntı görülür atlanmazdı,şimdilerde devirli zımpara makinası kullanılıyor hızlı sertleşen macunlar var çek macunu 3 , 4 saat bekle zımpara yap işler hızlandı ama kalite ortadan kalktı adam komple fırında boya yapıyor 1 sene sonra çatlaklar başlıyor,nekadar hızlı o kadar çabuk sorun çıkarıyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
Güzel iş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
İşçilik güzel olmuş
2023 hibrit corolla flame x pack....