Gönderen Konu: 1991 corolla çok yakıyor az çekiyor.  (Okunma sayısı 2032 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
1991 corolla çok yakıyor az çekiyor.
« : Mart 04, 2019, 21:23:37 »
176 binde 1991 1.6 16v motora sahip.son 6 aydır inanılmaz çok yakıyor ve çekişi düşük.baskı balatayı ve bujileri değiştirdim.egzosda kaçak vardı yaptırdım fakat şu an 18 kuruş şehir içinde yakıtı sarfiyatı var.şaşmazda bir toyota ustasına ısrarla baktırdım ama değişen bir şey olmadı.araçta otomatik jiklenin bozuk olduğunu ustam belirtti.onun haricinde her şey normal dedi usta.bu yakıt normalmi acaba yoksa ustamımı değiştireyim.
1991 1.6 16v corolla

Toyota Club Türkiye

1991 corolla çok yakıyor az çekiyor.
« : Mart 04, 2019, 21:23:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 96000
  • Model Yılı: '15
  • 67 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
Ynt: 1991 corolla çok yakıyor az çekiyor.
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2019, 21:30:48 »
Hamza Bey, kilometrede 18 kuruş çok düşük. Araç lpg bile olsa çok düşük. Karburator içindeki püskürtme kısmı (meme) değişikliği yapıldı mı? Uygun olmayan küçük bir meme takıldığında araba sağır olur gitmez. Siz lpg mi benzin mi onu belirtin, forumdan size cevaplar gelecektir. Selamlar.
2015 Avensis 1.6 D4-D Advance - 2007 Hyundai Accent Era (2001 Avensis D4, 1993 Corolla 1.6 XL AE101)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2019, 13:48:19 »
yakıt sistemi kontrol edildi mi? özellikle benzin veya lpg filtresine bakıldı mı? olması gerekenden çok yakması hava girişinin az yakıt girişinin çok olduğunu gösteriyor.söylediklerime ek olarak iyi bir karbüratörcü bulup bakımı yapılsın,jikle de bu arada elden geçer.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2019, 17:57:08 »
Konu başlığı ile yazılanlar birbirine zıt görünüyor. Önce durumu açık şekilde ve litre bazında ortaya koymayı deneyin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 05, 2019, 21:24:21 »
düzeltiyorum araç 38 kuruş yakıyor lpg de.yanlış olmuş 18.kusura bakmayınız.

Mesaj Birleştirildi: Mart 05, 2019, 21:30:31
birde bu aracın hava yakıt girişlerini gösteren bir şema varmıdır.aracımın geçen sene çalışması çok güzeldi,araç çalışırken çalışması bile farkedilmiyordu.çok sessizdi yani.ne zaman 2018 de araç su eksiltti o zaman başladı benim sıkıntılarım.suyuda motor pistonularının alt kısmındaki motor alt blok contasından kaçırmış.sonrasında baskı balata buji derken ben hiç tatmin olmadım .halen çok yakıyor ve çekiş az.
1991 1.6 16v corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 05, 2019, 21:47:08 »
düzeltiyorum araç 38 kuruş yakıyor lpg de.yanlış olmuş 18.kusura bakmayınız.

Mesaj Birleştirildi: Mart 05, 2019, 21:30:31
birde bu aracın hava yakıt girişlerini gösteren bir şema varmıdır.aracımın geçen sene çalışması çok güzeldi,araç çalışırken çalışması bile farkedilmiyordu.çok sessizdi yani.ne zaman 2018 de araç su eksiltti o zaman başladı benim sıkıntılarım.suyuda motor pistonularının alt kısmındaki motor alt blok contasından kaçırmış.sonrasında baskı balata buji derken ben hiç tatmin olmadım .halen çok yakıyor ve çekiş az.
Hamza bey anladığım kadarıyla araç hararet yapmış veya yapmadan silindir kapak contasını yakmış tekrardan conta değişiminde kullanılan parçalar orjinalmi siboblar doğru şekilde ayarlanmış mı ve tiriger kayışı doğru şekilde sente ayarı yapılarak tekılmışmı avans ayarı doğru şekilde yapılmışmı saydıklarımın hepsi toyotadan anlayan uzman kişilerce kontrol edilmeli.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 06, 2019, 01:22:27 »
Ustama araçla ilgili yapabileceğin ne varsa kontrol et yap dedim,araç 3 gün kaldı ustada.herşey normal dedi baskı balata değiştikten sonra.ama trigerle alakalı birşey yapılmadı daha.yukarıda bahsedilen hava girişi yeterli olmaması bana ihtimal dahilinde gibi geliyor.bu işi bilen toyotadan anlayan ankarada bir usta önerebilen varmıdır acaba.sonuçta bu işleri kendim yapamam.ustaya güvenmem lazım.insanların tecrübesi önemli benim için.merak eden varsa özelden benim gittiğim ustayıda yazabilirim.

Mesaj Birleştirildi: Mart 06, 2019, 01:25:05
Birde silindir kapak contasını yakmış olması demek alt kapak contası ile aynımıdır.benim araçta usta üst kapak değilde alt kısımda conta değişti demişti.
1991 1.6 16v corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 06, 2019, 03:40:14 »
Usta bir karbiratörcü sorunun ne olduğunu çözecektir.Sorun yakıttan değilse bile karbiratör bakımını yaptırmış olursunuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 06, 2019, 15:27:20 »
nerededir kimdir bu usta birde adres olsa.
1991 1.6 16v corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mart 06, 2019, 15:38:25 »
nerededir kimdir bu usta birde adres olsa.
Ankara'da dörtnal Toyota var oraya bir uğrayın gerekeni yaparlar toyota araçlar hakkında bilgili ekip var.
Tabi bide aracı yaptırdığınız Usta'dan hangi parçaların değiştiğini net isimlerini nelerin yapıldığını öğrenin ona göre hareket edersiniz tahmini işlem olmaz,dörtnal toyotada sadık usta ile görüşün durumu anlatın gerekli incelemeleri yapar kendisi.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.