Gönderen Konu: 2001 corolla 1.6 SOL SPECİAL YOL BİLGİSAYARI EKRANI SORUNU  (Okunma sayısı 4523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım toyota tutkusuna kapıldım resmen 2001 model sol special aracım var aracın orijinal teybi yok yol bilgisayarı ekranında hiç bir tepki yoktu geçenlerde babam yol bilgisayarının kablosuna sanırım elektrik verdirmiş şimdi ekranda donuk bir saat ve sadece c işareti var düğmeler hiç tepki vermiyor bu sorun nasıl halledilir şimdiden teşekkür ederim.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Ynt: 2001 corolla 1.6 SOL SPECİAL YOL BİLGİSAYARI EKRANI SORUNU
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2019, 13:51:14 »
Bilgisi olan yok galiba konu hakkında bilgisi olan arkadaşım varsa yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '01
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 13, 2019, 12:32:19 »
Ekrana kontak açıldığında ışık geliyor mu? Bende de aynı sorun vardı ben bozmuştum ama. Ana karttan ön tuşlara giden bir film kablo var o temassızlık ediyordu bende yerine tam oturtunca sorun çözülmüştü.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Mart 26, 2019, 11:47:51 »
Hocam farklı bi teyp takmışlar akü kutup başını söküp takınca gelmişti yazılar ekrana ışıkta geliyordu p060 tarzı birşeyler yazıyordu şimdi kendiliğinden yazılar gitti ekranda ışık yok ama kontak kapalı olduğu halde üstteki düğme aydınlatma lambaları yanıyor yanık kalıyor ilk zamanlarda ekran ışığıda yanık kalıyordu aküyü bitirmişti şimdi ekran gitti aküyü çok çekmiyor sanırım arızalı olduğu kesin ama nasıl yapılacağı konusunda hiç bir fikrim yok :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 165432
  • Model Yılı: '02
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mart 27, 2019, 00:16:35 »
Bu yol bilgisayarı biraz sıkıntılı iş gibi benim de bazı geceler ışığı yanıyor bazı geceler hiç yanmıyor ama gösterge çalışıyor konu açılmışken yazayım dedim var mıdır arıza nedenini bilen birisi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5 : Nisan 05, 2019, 14:28:56 »
Geçenlerde teyp konsolunu söktüm yol bilgisayarına giden kablo vs varsa bakıyım diye o kadar karışıktıki birşey anlamadım geri kapattım :) bu üstteki ekranı sökebileceğim bir yer varmıdır sadece yukarıdaki yol bilgisayarını söküp arkasını kontrol etmek istiyorum alt teyp konsolunu söktüğümde yukarıya müdahale edemeyeceğimi anladım daha önce söken bir arkadaş varsa en azından sadece yukarıyı söküp deneyim iyi forumlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 21, 2019, 20:29:06 »
Geçenlerde teyp konsolunu söktüm yol bilgisayarına giden kablo vs varsa bakıyım diye o kadar karışıktıki birşey anlamadım geri kapattım :) bu üstteki ekranı sökebileceğim bir yer varmıdır sadece yukarıdaki yol bilgisayarını söküp arkasını kontrol etmek istiyorum alt teyp konsolunu söktüğümde yukarıya müdahale edemeyeceğimi anladım daha önce söken bir arkadaş varsa en azından sadece yukarıyı söküp deneyim iyi forumlar.
dörtlü düğmesinin olduğu klıma pervazları(adının ne olduğunu bilmiyorum) kenarlarından kanırtarak söktüğünüzde yol bilgisayarının arkasına doğru 2 tane 10luk civata var onları söktüğünüzde yukarı doğru kaldırın çıkmış olur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #7 : Nisan 24, 2019, 14:06:42 »
teşekkür ediyorum sökmeyi başardık bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 165432
  • Model Yılı: '02
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ekim 13, 2019, 16:11:50 »
Yol bilgisayarı ekranın çalışıyor fakat ışığı gidip geliyordu bazı geceler yanıyor bazı geceler yanmıyordu artık hiç yanmıyor var mıdır bir çözümü ustaya sordum ekran değişmesi lazım felan dedi ampul yokmuş galiba ekranda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 327000
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 13, 2019, 22:44:03 »
Işık olmaz olurmu.Mesela akşam giderken rahatsız olduğumda ekranın ordaki orta tuşa 3-5 saniye basılı tuttuğunda ekran ışığı komple sönüyor.ışık illaki vardır.hatta bende söküp rengini değiştirmek içimden geçmişti..Korkmayın sökün takın toyotalar basit.Mesela bugün iç fan motorunu söküp temizledim 5 dakkada..Heryeri birkaç vida tutuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 18, 2019, 00:53:55 »
Yol bilgisayarı ekranın çalışıyor fakat ışığı gidip geliyordu bazı geceler yanıyor bazı geceler yanmıyordu artık hiç yanmıyor var mıdır bir çözümü ustaya sordum ekran değişmesi lazım felan dedi ampul yokmuş galiba ekranda.

Korkmayın ekran değişmeyecek arkasında t5 ampül var o değişecek sadece :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mart 01, 2020, 12:59:00 »
Tamirini yapıyorum 0507 150 1393 arasiniz daha net bilgi veririm