Gönderen Konu: Arkadan vuran her zaman şuçlumudur?  (Okunma sayısı 1931 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
Arkadan vuran her zaman şuçlumudur?
« : Şubat 18, 2019, 23:59:40 »
Merhabalar,Halk arasında arkadan vuran her zaman suçludur diye bir şey dolanıyor ve ben bugün bu kuralın kurbanı oluyordum az kalsın.Olay söyle gelişti;

Aracımla sol şeritte ortalama 100 km hızla seyrederken (bilenler bilir.yolcu otobüsleri birbirleriyle yarışıp durur daha çok yolcu alabilmek için)2 tane birbirleriyle yarışan otobüsten arkada olan çok düşük bir hızda kendini sol şeride attı hızı maksimum 20 km falandır.Ben önüme atlamasıyla frene asıldım ve güç bela araç vurmaya birkaç metre kala otobüsten daha düşük bir hıza inip kıl payı hiçbirşey olmadan yavaşlayabildi.Benim merak ettiğim husus ise aracım yeterli yavaşlama mesafesi bulamayıp otobüse arkadan vurmuş olsaydı şuç kime verilecekti? Arkadan vuran haksızdır kuralı gereği ben mi suçlu olacaktım yoksa otobüsün sürücüsü benim önüme atladığı için suç ona mı verilirdi?

Hayatımda ilk defa abs'yi devreye sokacak kadar ani fren yaptım.Allah kimseye yaşatmasın kaza yapma tehlikesi bile yetiyor insana.

Toyota Club Türkiye

Arkadan vuran her zaman şuçlumudur?
« : Şubat 18, 2019, 23:59:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: Arkadan vuran her zaman şuçlumudur?
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2019, 00:07:50 »
Evet doğru söyle anlatayım birgün arkadaşla dışarı çıktık biz sağ şerifteyiz sol şerit tarafının yanında girinti yer var insanlar araçlarını park ediyor arkadaş sol serite hemen atladı o an da sol şeritten gelen broadway heyecanlanıp anı fren yaptı onun arkasından gelen motor arkadan broadway a vurdu ve bizi suçladılar polisi arayacağız dediler aramayın siz zararlı çıkarsınız dediler dinlemediler ve polise bizim hatalı serite geçmemizden dolayı olduğunu söylediler. Polis " DIKKAT EDECEKSIN TRAFIK BU NE OLACAGI BELLI OLMAZ MESAFENI KORUSAYDIN DIYIP MOTORUN SURUCUSUNE SUC VERDI " ardından broadway kullanan asker kaçağı çıktı motoru kullanan ehliyeti yokmuş:) :)bize bir şey olmadı:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2019, 00:12:15 »
Merhabalar,Halk arasında arkadan vuran her zaman suçludur diye bir şey dolanıyor ve ben bugün bu kuralın kurbanı oluyordum az kalsın.Olay söyle gelişti;

Aracımla sol şeritte ortalama 100 km hızla seyrederken (bilenler bilir.yolcu otobüsleri birbirleriyle yarışıp durur daha çok yolcu alabilmek için)2 tane birbirleriyle yarışan otobüsten arkada olan çok düşük bir hızda kendini sol şeride attı hızı maksimum 20 km falandır.Ben önüme atlamasıyla frene asıldım ve güç bela araç vurmaya birkaç metre kala otobüsten daha düşük bir hıza inip kıl payı hiçbirşey olmadan yavaşlayabildi.Benim merak ettiğim husus ise aracım yeterli yavaşlama mesafesi bulamayıp otobüse arkadan vurmuş olsaydı şuç kime verilecekti? Arkadan vuran haksızdır kuralı gereği ben mi suçlu olacaktım yoksa otobüsün sürücüsü benim önüme atladığı için suç ona mı verilirdi?

Hayatımda ilk defa abs'yi devreye sokacak kadar ani fren yaptım.Allah kimseye yaşatmasın kaza yapma tehlikesi bile yetiyor insana.
çok geçmiş olsun Burak bey.. kamyonlar ve otobüslerin bazıları gercekten kasap gibi geziyorlar yollarda. Sözüm sadece onlara.. sizin durumda siz haklısınız fakat bunu ispat etmeniz gerek yoksa adam dicek ben normal geçtim vb gibi kendini savunacak. Arabanızda yol kamerası olsa bu gibi durumlarda çok işe yarar. Almak lazım aslında ama bizde bu alışkanlık pek yok malesef..
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9800
  • Model Yılı: '18
  • 3 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2019, 00:18:39 »
Öncelikli olarak geçmiş olsun ... Tabiki her zaman suçlu olarak bulunamaz, aslında kazada kusur oranı belirlemek suretiyle meydana gelen kazada kimin ne kadar kusurlu olduğu tespit edildikten sonra ,muhtemelen her iki tarafa da trafik ihlallerine göre cezalar uygulanmaktadır.. Arkadan seyir halindeki araç öndekine çarptığında ve kaza yerine trafik polisi geldiğinde eğer yaralamalı kaza değil ise hasarlı kazalara trafik bakmadığı için ilgili kaza tutanağını taraflar kendi arasında yaparlar, kişiler kendi tarafına kendi ifadeleri ile kazayı kendi açılarından yazarlar , karşılıklı olarak belgelerinin fotokopilerini çekerek birbirlerine verirler ve herkes kendi sigorta şirketine evrakları teslim eder , sigorta şirketleri kendi eksperlerini olaya atarlar ve kazanın kusur oranını araştırmaya başlarlar...
Kaza her ne şekilde olursa olsun nihayetinde kusur belirlenip cezai işlem ve hasar karşılayacak taraf o şekilde belirlenir ...Kazasız Belasız Sürüşler...
”İnanan kimseler iseniz yalnız Allah’a güvenip dayanın.”
 Maide suresi, 23

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2019, 01:11:13 »
Onunuzdeki geri geri gelip size vursa, siz de bunu ispatlayamazsaniz siz kusurlusunuz.
 Uzun yol veya sehir ici, her sofor guvenli takip mesafesini korumak zorundadir.
 Serit degistiren araca bile vursaniz kusurun buyugu sizde olur.
 Surucu onunde seyreden trafige hakim olmak zorundadir, arkadan gelenden sorumlulugu daha azdir.
 Her ne olursa olsun butun suruculer onundeki trafigin guvenliginden sorumludur. Onunuzdeki arac surucusu, kalp krizi gecirebilir, ari, bocek, sokabilir, yolcusunun basina bi is gelip durmak zorunda kalabilir her ne olabilecekse arkadan giden guvenli fren mesafesinde seyretmek zorundadir.
 En basit tabirle hiziniz kadar mesafeyi koruyun
120 km 120 m
 Her ne kadar yarisi dense de siz daha uzun seyredin.

Kamyonun arkasindasiniz, sollamak icin iyice yanastiniz ve sola ciktiniz, o esnada kamyonun onune; yaya, hayvan, arac cikip kamyonda sol yapti ve siz zor durumda kaldiniz, yine siz kusurlusunuz, bir sofor olarak her turlu olabilecek kaza, hata, olumsuz durumu hayal etmek zorundayiz.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.