Gönderen Konu: Toyota corolla ateşleme bobini ve modülü değiştirmene rağmen  (Okunma sayısı 1292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Merhaba arkadaşlar ben zafer.
1997 model toyota corolla enjeksiyonlu 1.6 xei lpg li aracımla ilgili sorun yaşamaktayım.
Sorun aracı çalıştırıyorum 30 dakika gezeyim veya olduğu yerde 30 dakika civarında çalışsın benzinde tüpte farketmiyor  kendi kendine teklemiye başlıyor istop ediyor tekrar marşa bastğımda  araç çalışıyor ancak gaz yemiyor gaza basıyorum patlıyor ateş ediyor ustayı aradım ateşleme bobinini değiştirmek gerek dedi. Parçacıya gittim 70tl ye var 120 tl ye var dedi ben 120 tl ye boch marka aldım taktı usta bir kaç gün sonra aynısı olmaya başladı tekliyor gaz yemiyor istop ediyor ancak ateş etmiyor patlamıyor. Usta ateşleme modülünü değiştirelim dedi onuda 220 tl ye tayvan malı aldık taktık yaklaşık 250 -300 km den sonra araç gene tekledi gaz yememeye başladı yarım depriajla yaparak trafikten çıkabildim. Ustayı aramadım daha.
Arkadaşlar görüşlerinize tavsiyelerinize bilgilerinize ihtiyacım.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
enjektörleri kontrol ettirdiniz mi?araba sanki boğuluyor gibi! fazla yakıt geliyor..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Enjektörlere bakmadı usta direk ateşleme bobinine ve modülüne baktı ve değiştirdi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4everCoroLLa
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 216
  • Model Yılı: '98
Distribütör kapağına bi baktır bende de var silkeleme felaket yapıyordu bi ara kapak gidikmiş değiştim azaldı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Peki gaz yememe boğulma gibi sorun varmıydı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
Yetkili serviste teşhis koydur, canının istediği yerde yaptır.Arıza teşhisi 250 tl.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Distribütör kapağınada baktırayım ustaya sormuştum değiştirmek getekiyormu diye ustada getek yok demişti tavsiyenizi yapacağım