Gönderen Konu: T27 2012 Avensis Sol Dikiz Aynası Katlanmıyor  (Okunma sayısı 3139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
T27 2012 Avensis Sol Dikiz Aynası Katlanmıyor
« : Şubat 13, 2019, 22:53:34 »
Sevgili Toyota ailesi merhabalar.Ben 1 hafta önce kadar 2012 elegant makyajlı kasa Avensis aldım ve mükemmel bir araç olduğunu uzun uzun anlatmayacağım.Aracımda çalışmayan tek özellik maalesef sol dikiz aynası.Sıfırı 500 küsür liradan başlıyor çıkmacı bile aynı fiyatı veriyor.Benim aynadan içerideki katlama düğmesine basınca sağ kapanıyor sol aynadan ses geliyor ama kapanma işlemini yapmıyor ve manuel olarak katladığımda da çok rahat katlıyor çok serbest dönüyor.Şaşmaz sanayide tamiri için birine gösterdim keşke ne kadar fiyat diye sormasaydım o derece yani.Sevgili Avensis kullanıcıları ne yapmayalıyım lütfen yardım

Toyota Club Türkiye

T27 2012 Avensis Sol Dikiz Aynası Katlanmıyor
« : Şubat 13, 2019, 22:53:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 2012 Avensis Sol Dikiz Aynası Katlanmıyor
« Yanıtla #1 : Şubat 13, 2019, 23:02:51 »
Hayırlı olsun, sıfır orjinalini 500 TL ye buldunuz ise hemen alın
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 13, 2019, 23:07:30 »
Murat bey çalışan bir aksamı tamir ettirme taraftarıyım.Sadece bir dişliden dolayı görevini yerine getirmiyor ayna.tamiri mümkün görünüyor ama sıfır ve çıkma fiyatları yüksek olduğu için tamiri için yüksek meblağ istiyorlar.Muhakkak makul fiyata yaptıran bir arkadaş vardır diye yazdım bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #3 : Şubat 13, 2019, 23:11:13 »
Murat bey çalışan bir aksamı tamir ettirme taraftarıyım.Sadece bir dişliden dolayı görevini yerine getirmiyor ayna.tamiri mümkün görünüyor ama sıfır ve çıkma fiyatları yüksek olduğu için tamiri için yüksek meblağ istiyorlar.Muhakkak makul fiyata yaptıran bir arkadaş vardır diye yazdım bakalım.
Hocam cidden ya fiyatları aşırı düşmüş yada bir yanlış var. Bende aracımı aldığımda bu tip ayna problemi yaşadım kaç yıl oldu hatırlamıyorum ama en az 5 yıl oldu 850 artı 200 kusur işçilik istemişlerdi. Tamir yapan memlekette kalmadı hepsi montajcı. Kendim cesaret edip yapmıştım bende.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 13, 2019, 23:13:24 »
araç hayırlı olsun,eğer eliniz biraz yatkınsa kendinizde yapabilirsiniz zaten o 500 tl kısmetten çıkmış gibi duruyor,diyelim ki söktünüz ama yaptınız 500 cepte yapamazsanız ya yenisini alacaksınız yada tekrar toplayıp yerine takacaksınız veya hiç uğraşmayıp bir kaç gün sabredeceksiniz eliniz ve gözünüz alışacak karar sizin hangisi ni uygularsanız.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #6 : Şubat 13, 2019, 23:18:34 »
Ha bir de şunu deneyin aynaları kapatma moduna alın kapansın. Siz manuel açma moduna almadan sol aynayı elinizle açma işlemini yapın. Yada sanki bir araba yada şahıs çarpmış gibi öne doğru aynayı iktirin. İnşallah anlatabilmişimdir.  Dişli kısmı kırık değilse yerine oturur.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 13, 2019, 23:20:41 »
Murat Bey dediğinizi aynen bir arkadaş daha söyledi bir kaç kişide işe yaramış yaptım ama olmadı tamiri için gittiğim usta da ilk iş aynısı yaptı olmayınca direk dişli dedi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2019, 23:25:27 »
Murat Bey dediğinizi aynen bir arkadaş daha söyledi bir kaç kişide işe yaramış yaptım ama olmadı tamiri için gittiğim usta da ilk iş aynısı yaptı olmayınca direk dişli dedi
Hadi ya, Ankarada arkadaşlar dörtnal toyota diye bir yerden bahsediyorlar belki çözüm olur.
Bu linkteki ürün orjinal değilmiş ben yetkili servisten fiyat almıştım.
Aynayı açıp baktılar mı? Arka kapak çıkıyor ayna camıda sökülüyor,arka kapak çıkınca belki görünür size link vereyim bakın.camı sökerken dikkat edin ama.
https://www.toyotaownersclub.com/tutorials/article/167-how-to-remove-avensis-t27-wing-mirror-cover-to-access-indicator/
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 13, 2019, 23:32:36 »
Aynayı sökmeden sadece 5-6 kez aynayı katlama tuşuna bastırarak aynaları katlattırdı ve sol dikiz aynasını tabiri caizse eski kırık çıkıkçılar gibi yerine oturtmayı denedi olmadı.Sabah bırakıp akşama alırsınız dişliyi tornada yaptırırız dediler bu arada dişli sayısı 2 olarak belirtti.Fiyatta maşallah 400 lira alırız diyince ustam kolay gelsin dedim çıktım.Orjin çıkmasına 400 fiyat almışken tamir ettirmem dedim içimden.Dörtnal’e cumartesi uğrarım bakalım ne diyecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #10 : Şubat 13, 2019, 23:42:16 »
Aynayı sökmeden sadece 5-6 kez aynayı katlama tuşuna bastırarak aynaları katlattırdı ve sol dikiz aynasını tabiri caizse eski kırık çıkıkçılar gibi yerine oturtmayı denedi olmadı.Sabah bırakıp akşama alırsınız dişliyi tornada yaptırırız dediler bu arada dişli sayısı 2 olarak belirtti.Fiyatta maşallah 400 lira alırız diyince ustam kolay gelsin dedim çıktım.Orjin çıkmasına 400 fiyat almışken tamir ettirmem dedim içimden.Dörtnal’e cumartesi uğrarım bakalım ne diyecekler

Adam uğraşmış ,yine iyiymiş.  Ben burada hiç abi yaparız diyeni görmedim hemen olmaz değiştirelim diyorlar. Adamın yaptığı prosedür doğru. Kolay kolay kırılan bir parça değil demişlerdi. Açılıp bakılsa kesin net bilgi olur aslında ama işte uğraşmıyorlar. Ben aynayı söktüm ama komple sökmedim cam kısmını ve arka yönlendirme motorlu kısım söktüm. Plastikten dişliler var. Ümitin de dediği gibi ya dalın şansınızı deneyin olursa olur olmazsa nasıl olsa tamirciye gidecek. Size söküp takma dökümanlarını yollarım isterseniz
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 13, 2019, 23:49:08 »
İnternetten bu forum ve farklı birkaç forumda yaptığım araştırmada  ne yazık ki bu katlanır aynalar Avensisçilere dert olmuş ve çözümü değişimle sonuçlanmış ben şansımı söküp denemek isterim ama  dişli kırık olduğu için sonuç baştan belli.Ben Makul fiyat veren usta Aricam yoksa orijinal çıkması ile değişim gibi görünüyor.Murat Bey bu arada geriye doğru bir çok konuya göz attım maşallahınız var herkesin yardımına ilgili alakalı cevaplar vermişsiniz teşekkürler.Sizden ricam bende fikir oluşturması açısından dökümanı yollarsanız sevinirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #12 : Şubat 14, 2019, 09:13:48 »
İnternetten bu forum ve farklı birkaç forumda yaptığım araştırmada  ne yazık ki bu katlanır aynalar Avensisçilere dert olmuş ve çözümü değişimle sonuçlanmış ben şansımı söküp denemek isterim ama  dişli kırık olduğu için sonuç baştan belli.Ben Makul fiyat veren usta Aricam yoksa orijinal çıkması ile değişim gibi görünüyor.Murat Bey bu arada geriye doğru bir çok konuya göz attım maşallahınız var herkesin yardımına ilgili alakalı cevaplar vermişsiniz teşekkürler.Sizden ricam bende fikir oluşturması açısından dökümanı yollarsanız sevinirim

İndirince haber ederseniz sevinirim. İnşallah tez zamanda kolay ve ucuz yoldan çözersiniz. Hayırlı olsun tekrardan. Allah Teala kazasız belasız günler nasip etsin.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • quarem
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 22, 2019, 14:35:40 »
hıocam aynı sorun bende 2011 elegance extrada olmuştu..üzgünümkü ayna içindeki dişli kırılıyor. ve tamir edilemiyor.. yenisi de ayna ile beraber satılıyor... ben ankarada çıkma ayna buldum aylarca aradım ve 300 tl zor aldım.. renk önemli değil birtane çıkma bulun değitirin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 22, 2019, 14:41:38 »
Üç boyutlu yazıcılar var orada plastik dişli yapılabiliyor mu  ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 23, 2019, 19:10:45 »
Alper Bey  bende bugün Yıldız sanayiden  bi kaç çıkmacı ile telefonda görüştüm maşallah 500 den aşağı veririz diyen yok.Tamir ettirmekten ziyade bende orjianl çıkması ile değiştireceğim aldığınız yer dükkan kişi ismini hatırlıyor musunuz fiyat iyi en azından