Gönderen Konu: 2018 Corolla Advance TRC yokmu  (Okunma sayısı 1195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
2018 Corolla Advance TRC yokmu
« : Şubat 07, 2019, 10:04:06 »
        2018 model Corolla  (Advence Benzinli manuel) sahibiyim aracı alalı 2 ay oldu yaşadığım yerde iklim sert olduğu için 6 ay kar buz üzerinde araç sürüyorum. Aracı alırken trc (Çekiş kontrol sistemi) var zennetmiştim sanki yok gibi gelmeye başladı mevsimden dolay 2 aydır kar buz üzerinde ilerlerken ilk kalkışta araç çok yoğun patinaja düşüyor ekranda kayan araç simgesi yanıyor ama bence hiç müdahale yok.

Daha sonra toyotanın sitesinde corolla araç donanımlarını incelediğimde corollanın hiçbir donanımında TRC olmadığını fark ettim fakat auris lerin tüm donanımlarında var; muhtemelen corollanın maliyetini düşürmek için 2016 makyajla beraber çıkarılmış daha önceki internet videolarında nasıl kapatılcağını anlatan sunumlar var. İnternette yaptığım araştırmalarda bazı görüşlerde vsc varsa trc doğal olarak vardır diyor ama ekranda simgeside yok.

Yanlız anlamadığım azcık patinaj yapsa bile sarı kayan araç işareti yanıyor oda vsc sistemi sanırım ama patinaja etkisi varmı bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim.

Eski dizel 2012 aurisimde ne trc ne vsc vardı ordan tecrübeli olduğum için gazı kesip toparlıyorum ama koca arbada bu sistemde olsaymış iyiymiş.

Toyota Club Türkiye

2018 Corolla Advance TRC yokmu
« : Şubat 07, 2019, 10:04:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: 2018 Corolla Advance TRC yokmu
« Yanıtla #1 : Şubat 07, 2019, 10:29:12 »
        2018 model Corolla  (Advence Benzinli manuel) sahibiyim aracı alalı 2 ay oldu yaşadığım yerde iklim sert olduğu için 6 ay kar buz üzerinde araç sürüyorum. Aracı alırken trc (Çekiş kontrol sistemi) var zennetmiştim sanki yok gibi gelmeye başladı mevsimden dolay 2 aydır kar buz üzerinde ilerlerken ilk kalkışta araç çok yoğun patinaja düşüyor ekranda kayan araç simgesi yanıyor ama bence hiç müdahale yok.

Daha sonra toyotanın sitesinde corolla araç donanımlarını incelediğimde corollanın hiçbir donanımında TRC olmadığını fark ettim fakat auris lerin tüm donanımlarında var; muhtemelen corollanın maliyetini düşürmek için 2016 makyajla beraber çıkarılmış daha önceki internet videolarında nasıl kapatılcağını anlatan sunumlar var. İnternette yaptığım araştırmalarda bazı görüşlerde vsc varsa trc doğal olarak vardır diyor ama ekranda simgeside yok.

Yanlız anlamadığım azcık patinaj yapsa bile sarı kayan araç işareti yanıyor oda vsc sistemi sanırım ama patinaja etkisi varmı bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim.

Eski dizel 2012 aurisimde ne trc ne vsc vardı ordan tecrübeli olduğum için gazı kesip toparlıyorum ama koca arbada bu sistemde olsaymış iyiymiş.

trc yok mu bilemem ama esp olan her araç patinaj çeken tekere fren uygulayarak stabiliteyi sağlar/patinajı engellemeye çalışır.
tabi bu böyle dönen tekeri aniden durdurabilecek bir güç değil hafif hafif frenleme şeklinde olur.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3391 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2019, 12:01:38 »
Anlattiginiza gore,
Sistem (TRC) super calisiyor.
Lastikleriniz kislikmi?
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2019, 12:57:27 »
nokian kışlık lastik var araçta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 07, 2019, 15:41:31 »
Hocam sistem direk anında müdahale edecek diye birşey yok,araç izleme yapıyor eğer kalkış yapamayacak duruma düşerse müdahale eder.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5 : Şubat 08, 2019, 14:54:29 »
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #6 : Mart 10, 2019, 17:51:45 »
bugün araç çalışırken çok kısa vsc (Vitesin arka tarafında kayan araç simgesi)iptal tuşuna basınca bilgi ekranında trc devre dışı yazısı çıktı biraz sert kalkayım deneyim dedim trc kapalı iken asvaltı kazıyınca bide tekrarr devreye alarak denedim ekrandan trc iptal yazısı kayboldu aynı şartlarda yüklenerek kalktığımda  gayet sakin çok az patinajla kalktı anladımki trc var vede gayet müdahale ediyormuş teyit etmiş oldum