Gönderen Konu: AFR AYARI YALANLARI -1 VİDEOSU  (Okunma sayısı 9871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
Ynt: AFR AYARI YALANLARI VİDEOSU
« Yanıtla #40 : Şubat 10, 2019, 01:09:44 »
Aynen bende usta denilen adamlar yüzünden gittim obdli Atiker taktırdım, kendi ayarlarımı ekran videosu çekerek yaptım/kontrol ediyorum, ustayım diye geçinenlerden medet ummaya son verdim

Mesaj Birleştirildi: Şubat 10, 2019, 01:16:07
Dipgazda veya 3000 demirin üzerinde aracı kullanmadığım içinde Afr ayarına gerek görmüyorum,  yaptığım ayar bana yetiyor

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 10, 2019, 01:09:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Şubat 10, 2019, 12:09:39 »
Atikerin menüsünde dikkat ettiyseniz vvt linki var tekleme ve diğer olumsuzluklarda o linki aktif etmeniz sorunları ortadan kaldırıyor aslında bir bakıma vvt_i ve valfmatik için özel geliştirilmiş yazılım gibi benim araçta da akl var ve çok memnunum.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Şubat 10, 2019, 13:04:52 »
Atikerin menüsünde dikkat ettiyseniz vvt linki var tekleme ve diğer olumsuzluklarda o linki aktif etmeniz sorunları ortadan kaldırıyor aslında bir bakıma vvt_i ve valfmatik için özel geliştirilmiş yazılım gibi benim araçta da akl var ve çok memnunum.
AKL’yi duydum ben de abi, yeni duyulan bir marka piyasada ama kullananlarda genel bir memnuniyet var...
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Şubat 10, 2019, 17:58:45 »
Burada benim belirtmek istediğim şey konuyu açan vatandaşın yalan söylüyor olması, afr bir işe yaramaz sadece openloopu ayarlıyorlar diyor ama (tam bilemiyorum aslında) videolardan gördüğüm kadarıyla ayarı yapan vatandaş tüm haritayı ayarlıyor sadece 9ms 10ms yi ayarlayıp bırakmıyor, şu halde obd si olmayan bir kit için belkide en iyi ayar yapma şekli bu widebantla olabilir (bilemiyorum), ltft stft ye göre daha iyi bir veri olabilir, kaç lira bu wb nasıl takılır bir tane alayım en iyisi
2018 corolla 1.6 life atiker gold

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Şubat 10, 2019, 22:21:22 »
AKL’yi duydum ben de abi, yeni duyulan bir marka piyasada ama kullananlarda genel bir memnuniyet var...
sefacım AKL atikerin muadil ürünü kalite olarak sanki atikerdende iyi gibi.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 224 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Şubat 10, 2019, 22:25:41 »
Ne zamandır AKL takılı @Ümit ŞAHANTİMOR  (39478) abi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Şubat 10, 2019, 22:27:08 »
Ne zamandır AKL takılı @Ümit ŞAHANTİMOR  (39478) abi?
3 buçuk yıl oldu Ankara'da takılmıştı.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: ---
  • 3 kere teşekkür etti
  • 200 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Şubat 10, 2019, 22:41:44 »
Tüketicilere kendiniz ayar yapacaksanız BRC taktırmayın demek ...  Bence çok mantıksız! Sorunlu bir ürün / hizmet alıp , kendi kendime ayar , tadilat bakım yapacaksam zaten o ürün ve hizmeti en baştan satın almam. BRC otokalibrasyonu %5 hata ilke yapar , Regulatör basıncı 100.000 km sonra bile  ayarı bozacak kadar değişmez , Lpg enjektörleri pistonludur , debisi değişmez ; yani iki de bir Lpg ayarına ihtiyaç duymaz . Bu nedenle lpg konusunda bilgim olmasa ; kalitesi düşük bir Lpg kiti taktırıp  , sonra kendime ayar kablosu , program alıp sürekli aracımın ayarını kontrol edemem çünkü bu kadar boş vaktim olamaz .

Eger kendiniz ayar yapacak iseniz,
BRC asla kullanmamalisiniz. Bu dogru.

Bu nedenlede bende asla kullanmam.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 224 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Şubat 10, 2019, 22:45:01 »
3 buçuk yıl oldu Ankara'da takılmıştı.
Maşallah abi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Şubat 10, 2019, 23:25:37 »
Tüketicilere kendiniz ayar yapacaksanız BRC taktırmayın demek ...  Bence çok mantıksız! Sorunlu bir ürün / hizmet alıp , kendi kendime ayar , tadilat bakım yapacaksam zaten o ürün ve hizmeti en baştan satın almam. BRC otokalibrasyonu %5 hata ilke yapar , Regulatör basıncı 100.000 km sonra bile  ayarı bozacak kadar değişmez , Lpg enjektörleri pistonludur , debisi değişmez ; yani iki de bir Lpg ayarına ihtiyaç duymaz . Bu nedenle lpg konusunda bilgim olmasa ; kalitesi düşük bir Lpg kiti taktırıp  , sonra kendime ayar kablosu , program alıp sürekli aracımın ayarını kontrol edemem çünkü bu kadar boş vaktim olamaz .

BRC'yi diğer sorunlu ürün/hizmetten farklı kılan bir tek otokalibrasyon yazılımı zaten. Yoksa BRC'nin de ustalarının yol ayarı konusunda Atiker ya da Prins'teki kadar bilgili olduğunu iddia edemeyiz. Daha önceleri siz demiştiniz, "Laptop kullanmayı bilmeyen ustalardan yol ayarı yapmasını isteyemeyiz." diye.

Her parçanın bir ömrü var.  Bu kalitesiz üründen kasıt olan Atiker yedek parçaları daha ucuza satıyor. Evet belki biraz fazla uğraştırır ama bunlar filtre değişimi esnasında ekstra regülatör, enjektör değişimiyle hallolabilecek işlemler. Atiker'in enjektör ve regülatör fiyatlarıyla rakiplerini kıyaslayınca da, ilk takılma masraflarını düşününce de yol ayarı yapmayı biliyorsam ya da yol ayarı yapacak usta biliyorsam Atiker taktırırım ve öyle de yaptım önceki aracımda. Şimdiki aracımda da maalesef Prins Silverline takılıydı ve hiçbir türlü müdahale edemiyorum, bayilerde ufak tefek şeyler haricinde, ki onlar da zaten "Prins ayar istemez abi" diye tepki veriyorlar. Kaçarak uzaklaşıyorum.

Son kullanıcı arıza çıktığında ne kadar ucuza halledebileceğine bakar. Sizin avantajınız da Atiker'de beceriksiz ve yol ayarından anlamayan ustaların çok olması.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Şubat 11, 2019, 00:09:26 »
Mehmet bey BRC Oto kalibrasyonu %5 hata ile yapar demişsiniz, peki; olduya %5 değilde % 10 hata yaptı, araç fakirde kaldı, olamaz mı? olduğu takirde yolda ayar yapan ustada yok, sanayide ayar nedir anlayan anlayan da yok, napcaz gittiği yere kadar gitsin arıza ışığıyla gezelim mi diyecez? veya il il köşe bucak yolda ayar yapmayı bilen BRC ustası mı arayacaz? Sisteme kendimizde müdahele de edemiyoruz zaten, sonuç 5 yıl sonra uğraşır dururuz fakir karışımın vermiş olduğu zararlarla, Eğer ki ustalar "ustacık" olmuşsa kendi işini kendin göreceksin (sizi tenzih ederim işinizi layıkıyla yapıyorsanız lafım size değil)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Şubat 11, 2019, 00:30:10 »
Mutlu bey merhaba , rica ederim neden üstüne alınayım :)
Bu yazdıklarınızı okuyunca yıllar önce Mardin bayisinin anlattığı bir olay aklıma geldi .
sızdırmazlık istasyonunda eski bir müşterisini görüyor , müşterisinin yeni aracına başka bir marka taktırdığını tesadüfen görüyor  ve şunu soruyor ben daha önce sizin aracınıza Brc taktım hiçbir sorun yaşamadınız şimdi neden farklı bir marka taktırdınız diyor müşteri aynen şu cevabı veriyor arkadaşım X markasını taktırdı garantiden her şeyini 2 yıl içinde değişti , arıza yapan ürünlerinin hemen yenisiyle değiştirmişler , ben de bu sefer bu markayı seçtim diyor !!!  Ne kadar trajikomik değil mi ?
 İnanın anlattığınız gibi BRC tercih edip arızalanması şikayetiyle kapı kapı gezen insanlar 15 yıldır ben görmedim illaki sorunyı yaşayan oluyor ama bunlar hemen çözülüyor çünki  LPG markaları içerisinde en kurumsal olanı ve satış sonrası hizmet ve en çok önem veren firma BRC’dir.
 Benim anlatmak istediğim yukardaki mesajda kendin ayar yapmak istiyorsan BRC tercih etmemelisin tavsiyesinin yanlış olduğudur. Böyle bir genelleme olamaz.
Ayrıca tamam ustalara kızıyoruz da ... lütfen yapmayın işini doğru yapan her ilde en az bir tane de olsa bir Lpg ustası var. Ona gitmeyip sonra sorun yaşayınca usta yok demek de yanlış . Selamlar

BRC'yi diğer sorunlu ürün/hizmetten farklı kılan bir tek otokalibrasyon yazılımı zaten. Yoksa BRC'nin de ustalarının yol ayarı konusunda Atiker ya da Prins'teki kadar bilgili olduğunu iddia edemeyiz. Daha önceleri siz demiştiniz, "Laptop kullanmayı bilmeyen ustalardan yol ayarı yapmasını isteyemeyiz." diye.

Her parçanın bir ömrü var.  Bu kalitesiz üründen kasıt olan Atiker yedek parçaları daha ucuza satıyor. Evet belki biraz fazla uğraştırır ama bunlar filtre değişimi esnasında ekstra regülatör, enjektör değişimiyle hallolabilecek işlemler. Atiker'in enjektör ve regülatör fiyatlarıyla rakiplerini kıyaslayınca da, ilk takılma masraflarını düşününce de yol ayarı yapmayı biliyorsam ya da yol ayarı yapacak usta biliyorsam Atiker taktırırım ve öyle de yaptım önceki aracımda. Şimdiki aracımda da maalesef Prins Silverline takılıydı ve hiçbir türlü müdahale edemiyorum, bayilerde ufak tefek şeyler haricinde, ki onlar da zaten "Prins ayar istemez abi" diye tepki veriyorlar. Kaçarak uzaklaşıyorum.

Son kullanıcı arıza çıktığında ne kadar ucuza halledebileceğine bakar. Sizin avantajınız da Atiker'de beceriksiz ve yol ayarından anlamayan ustaların çok olması.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 11, 2019, 00:40:05
Neden üstüme alınayım diye mutlu beye yazmışım , aslında size yazacaktım :)
Tabi ki %10 hata ile de ayar yapabilir ve hatta daha kötü oranla arıza lambası da yakabilir , bunlar ihtimal dahilinde.
Bu nedenle yıllardır ağzımızda tüy bitti , çıkın yola diye diye. Bu söylediklerimiz , bu tartışmalarımız da aslında işe yarıyor .  Buradaki karşılıklı yazışmalarımız bile bu yazılanları okuyan insanların LPG ustalarına yola ayarına çıkın demesine neden oluyor bu nedenle bu yaptığımız forum çok faydalı ayrıca bunuda belirtmek isterim .
 Lakin BRC’deki durum gerçekten diğer ürünlerden farklıdır diğer ürünlerde yaşanan karışım hataları , ürün arızaları kendi Markam olduğu için söylemiyorum gerçekten BRC’de minimum seviyededir .  Bu nedenle alt sınıf bir ürün alıp hem parça sorunları ile hem ayar sorunlarıyla uğraşacağıma iyi bir ürün tercih edip bu ürünün montajını en iyi şekilde yapacak ve ayarlayacak LPG servisini bulmaya çalışırım bence doğrusu bu . Selamlar

Mehmet bey BRC Oto kalibrasyonu %5 hata ile yapar demişsiniz, peki; olduya %5 değilde % 10 hata yaptı, araç fakirde kaldı, olamaz mı? olduğu takirde yolda ayar yapan ustada yok, sanayide ayar nedir anlayan anlayan da yok, napcaz gittiği yere kadar gitsin arıza ışığıyla gezelim mi diyecez? veya il il köşe bucak yolda ayar yapmayı bilen BRC ustası mı arayacaz? Sisteme kendimizde müdahele de edemiyoruz zaten, sonuç 5 yıl sonra uğraşır dururuz fakir karışımın vermiş olduğu zararlarla, Eğer ki ustalar "ustacık" olmuşsa kendi işini kendin göreceksin (sizi tenzih ederim işinizi layıkıyla yapıyorsanız lafım size değil)

Mesaj Birleştirildi: Şubat 11, 2019, 00:46:07
Hüsnü bey merhaba videoda anlattığım aslında AFR diye ayrı bir ayar olmadığıdır LPG ayarı tektir LPG ayarı yaparken ister enjeksiyon sürelerinden ister oBD değerlerinden isterseniz the wİde band’tan afr oranından yardım alırsınız bu nedenle sizin yaptığınız ayarda aslında bir afr ayarıdır ya da bir LPG ayarıdır ismini siz koyun,  hepsi aynıdır piyasada afR diye bilinen ayarın tek ekstrası Open loop’ta gaz ayarı yapılmasıdır .
AFR  ayarı yalanları 2 ‘de open loop’ta Nasıl white bant cihazı olmadan ayar yapılır bunuda anlatacağım izlerseniz kendi aracınızda kendi ayarınızı open loop’tada yapmış olursunuz .

Aynen bende usta denilen adamlar yüzünden gittim obdli Atiker taktırdım, kendi ayarlarımı ekran videosu çekerek yaptım/kontrol ediyorum, ustayım diye geçinenlerden medet ummaya son verdim

Mesaj Birleştirildi: Şubat 10, 2019, 01:16:07
Dipgazda veya 3000 demirin üzerinde aracı kullanmadığım içinde Afr ayarına gerek görmüyorum,  yaptığım ayar bana yetiyor
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Şubat 11, 2019, 00:58:27 »
Mehmet bey "lütfen yapmayın işini doğru yapan her ilde en az bir tane de olsa bir Lpg ustası var." demişsiniz, yazınıza istinaden soruyorum Eskişehir'de kim?, hangi BRC bayi? isim verebilir misiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Şubat 13, 2019, 02:35:40 »
Mehmet bey "lütfen yapmayın işini doğru yapan her ilde en az bir tane de olsa bir Lpg ustası var." demişsiniz, yazınıza istinaden soruyorum Eskişehir'de kim?, hangi BRC bayi? isim verebilir misiniz?

Genel olarak ben LPGde düzgün bir usta göremedim eskişehirde. İzmire ailemin yanına gittiğimde prins technomax taktırmıştım lpgyi ve ustam yol ayarı ile birlikte teslim etmişti aracı enjeksiyon zamanlamaları benzinle aynı idi buraya geldim 1 ay sonra falan p0125 arızası ile karşılaştım 3 kez söndürdüm tekrar devam etti en son benzine çekip söndürdüm 25-30 km kadar kullandım gerek sakin gerek yüklenerek sonra LPG ye alıp devam ettim sorun çözülmüştü dedim ki lpgden kesin fakirde kaldı şöyle böyle organizede bir usta (!) vardı yerinden kalktı oto kalibre yaptı 2.70-2.86 ms olan enj. zamanlamalarım 3.5 mslere çıktı hemen ardından küçük sanayiye geçtim aynısı yine yapılıp biraz değerlerle oynandı 3.5 mslerde olan enj sürelerim 4-4.10 mslere çıktı şimdi kimseye güvenipte götüremiyorum AFR için 150 tl istiyorlar yine yol bana gözüktü kablo alma derdine düştüm muhtemelen ben yapıcam kendi yaramızı kendimiz saracağız.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Şubat 13, 2019, 08:51:00 »
Genel olarak ben LPGde düzgün bir usta göremedim eskişehirde. İzmire ailemin yanına gittiğimde prins technomax taktırmıştım lpgyi ve ustam yol ayarı ile birlikte teslim etmişti aracı enjeksiyon zamanlamaları benzinle aynı idi buraya geldim 1 ay sonra falan p0125 arızası ile karşılaştım 3 kez söndürdüm tekrar devam etti en son benzine çekip söndürdüm 25-30 km kadar kullandım gerek sakin gerek yüklenerek sonra LPG ye alıp devam ettim sorun çözülmüştü dedim ki lpgden kesin fakirde kaldı şöyle böyle organizede bir usta (!) vardı yerinden kalktı oto kalibre yaptı 2.70-2.86 ms olan enj. zamanlamalarım 3.5 mslere çıktı hemen ardından küçük sanayiye geçtim aynısı yine yapılıp biraz değerlerle oynandı 3.5 mslerde olan enj sürelerim 4-4.10 mslere çıktı şimdi kimseye güvenipte götüremiyorum AFR için 150 tl istiyorlar yine yol bana gözüktü kablo alma derdine düştüm muhtemelen ben yapıcam kendi yaramızı kendimiz saracağız.
En güzeli kendin yapmak, kendi ayarlarımı kendim yaptım ltft 0,0  ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Şubat 13, 2019, 18:12:39 »
Sanırım prins modellerine kendiniz ayar yapamıyorsunuz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Şubat 13, 2019, 20:03:19 »
Sanırım prins modellerine kendiniz ayar yapamıyorsunuz

Yapılır ama çakma kablo yok. Orijinalini almanız lazım o da geçen sene 700tl idi.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Şubat 14, 2019, 23:22:15 »
Kabloyu bilmem de programında oturum açmak gerekiyor yazmıştı biri ne kadar doğru bilemiyorum, lpgkablo sitesine bir sormak lazım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9900
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Şubat 15, 2019, 22:56:15 »
Mehmet Bey merhaba. Afr yalanları videonuzun altına da yorum yazmıştım. Ama ben sorunu İzmir’de Brc yetkili bayilerinin hiçbirinde çözemedim. Benim gibi sorunu çözülemeyen birçok Toyota kullanıcısı da bar ayrıca burada. Benim aracıma montajı yapan Brc servisinin sahibi kul yapısı sorun olabilir dedi 5 kez ayar yaptı sorun çözülmedi. Başka bir Brc yetkili servisine gittim yine ayar yapıldı yine çözülmedi. Ama en sonunda neden Brc yetkilisi olmadığınız halde ayar yapıyorsunuz diye suçlanan bir Lpg ustası montaj hatalarını düzeltip afr ayarıyla benim sorunumu çözdü. Allah razı olsun ki soğumak üzere olduğum yıllarca kullanıp sıfırı ile yenilediğim aracımla mutluyum şu anda. Maalesef ki bütün Lpg montajları sizin servisinizde olduğu gibi mükemmel olmuyor ve sorunlarla karşılaşıyoruz. İzmir de üç tane Brc yetkili servisi var hepsiyle ilgili yapılan montajlarda sıkıntılar mevcut. En önemlisi de hatalarını kabul etmeyip Allah yapısı değil sonuçta deyip işin içinden çıkıyorlar. Sorunlarımız için de çıkar yol arıyoruz.... Ben sorunumu bu yolla çözdüm. İlginize teşekkürler ....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Şubat 16, 2019, 11:16:31 »
Bahri Hocam Merhaba ;
AFR AYARI YALANLARI-2'de bu konu hakkında anlatmak istediklerimi daha iyi anlayacaksınız. Çünkü konu teorik yerine görsel olarak anlatılacak. Sayın hocam ; sizin aracınız ile ilgili sorunlar ;
Montaj hatası
Ayar Hatası .
Örneğin siz bu montajı işini düzgün yapan bir serviste yaptırsaydınız , ya da montaj ve ayar düzgün olsaydı  , AFR ,VRF ,CRF vs vs vs bu tip bir arayışa girecek miydiniz?
Her yıl kendi servisimde  yaptığım binlerce araç sahibi neden bu tip bir ayar arayışana girmiyor? 
Şimdi siz bu sorunlu aracınız ile bize gelseydiniz , ben gerekli düzenlemeleri yapıp , sizi ön koltuğu aturutup ,1.5 saat sonra abi tamam aracınız hazır deseydim . Siz de bana nasıl bir ayar yaptınız  diye sorduğunuzda MRF ayarı yaptım deyip 200 TL alıp sizi yollasaydım siz yine aracınızı sorunsuz kullanacaktınız.
Anlatmak istediğim AFR diye adlandırılan ayarın , doğru yapılan bir LPG ayarından bir farkı yok. Buradaki sorun ; insanlara bir algı yaratıp , gözlerini korkutup bu işi farklı bir olaymış gibi göstermeleri.
Dediğim gibi 2. videoda bunu net olarak göreceksiniz.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ