Gönderen Konu: Auris'imin Kapi Kollarini Kapladim  (Okunma sayısı 2166 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
Auris'imin Kapi Kollarini Kapladim
« : Şubat 02, 2019, 21:08:14 »
Toyotaci Abilerim merhabalar ,
Aracımın eskiyen ve yıpranan kapı kollarını kapladım. Kapı kolunu çıkartmak oldukça kolay. Elinizle kendinize çekmeniz yeterli. Kaplamayı yaparken bazı yerlerde hava kalabiliyor. Bu kısımları toplu iğneyle delip,çakmakla ısıtabilirsiniz.Hatta sac kurutma makinesi ile de gerdire gerdire yapinca tadindan yenmiyor. Sonucu ben beğendim. Bu modellerde malesef kapı kolları kronik arastirdigim kadariyla. Test etmek ve bunu paylasmak icin bekledim. 3 ay gecti üzerinden herhangi bir soyulma vs yok.
Kaplamak icin bu ürünü aldım , N11’den , https://urun.n11.com/karbon-folyo/araba-carbon-fiber-vinil-kaplama-15-cm-x-100-cm-P136252812
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Toyota Club Türkiye

Auris'imin Kapi Kollarini Kapladim
« : Şubat 02, 2019, 21:08:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris'imin Kapi Kollarini Kapladim
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2019, 22:02:25 »
Güzel olmuş eline sağlık senin el freninin altindaki parcada soyulmuştu orayıda kaplasaydin.
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 224 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Şubat 02, 2019, 22:12:41 »
Güzel olmuş eline sağlık senin el freninin altindaki parcada soyulmuştu orayıda kaplasaydin.
Hocam denedim ama gercekten cok zorladi beni ve olmadi. Caponlar öyle gicik ve egimli yapmislar ki , hicbir surette oturmuyor oraya kaplama. Benim de aklimda bir terzide oraya gri renk bir kumas kestirmek var. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Şubat 02, 2019, 22:40:07 »
Kumaş pek güzel durmaz bence boyanabilir yada deri kaplatilabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 224 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Şubat 02, 2019, 22:48:19 »
Kumaş pek güzel durmaz bence boyanabilir yada deri kaplatilabilir.
Kadife var abi aklimda ama bir deneyecegim bakalim. Olmazsa nazar boncugu niyetine birakabilirim de :))) Kaminari Park'i aradim bugün mesela Ümit abinin attigi video üzerine ama adamlarin türkcesi hic hosuma gitmedi. Yani habele hübele seklinde genelde. Instagram sayfalari güzel ama Tuzladan gideyim de Ümraniye'ye diye güvenemedim acikcasi... :) Aslinda en güzel ve pratik cözüm su silikonumsu maddelerden yapilan seyler ama onun icin de aklimda bir fikir yok. :)
Aslinda kendim bir seyler yapmak istiyorum bu daha cok hosuma gidiyor dogrusu abi. Cünkü su ana kadar nereye gittiysem gideyim "Usta tribi" cektim hep...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 03, 2019, 01:19:25 »
Cünkü su ana kadar nereye gittiysem gideyim "Usta tribi" cektim hep...
sefacım o çektiğin usta tribi değil bilgi ve tecrübesine binaen Usta'nın yaptığı tavır,(yani mealen çok biliyorsan sen yap demek istiyor ve haklıda)çünkü o tecrübeyi edinebilmek için adına usta densin diye ömrünün en güzel yıllarını kafede parklarda AVM lerde geçirip eğlenmek yerine sanayide anahtar getirmiş götürmüş yağlı parça temizlemiş yıkanmış yeri gelmiş tokat yemiş yeri gelmiş fırça yemiş ustasının hiçbir sözüne karşılık vermemiş,herzaman peki usta demiş ve çocukluktan askerlik çağına kadar sanayide çalışmış tecrübe sahibi olmuş,bugün ben bu formda kimseyi bire bir yüz yüze tanımıyorum kimseyle ahbablığım yok ama yazılarından bile kendi bilgi ve tecrübelerini karşıdaki insanlara hissettirebilen kişiler tanıdım bilgi ve tecrübe konusunda bir @Ufuk Sönmez (16363) veya @Ahmet Güve (8047) akedemik bilgi yönünden @Hakan Öztürk (3676) olmak kolay değildir kısacası senin yaşadıkların trip değil güzel kardeşim "usta"
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 224 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Şubat 03, 2019, 08:54:04 »
sefacım o çektiğin usta tribi değil bilgi ve tecrübesine binaen Usta'nın yaptığı tavır,(yani mealen çok biliyorsan sen yap demek istiyor ve haklıda)çünkü o tecrübeyi edinebilmek için adına usta densin diye ömrünün en güzel yıllarını kafede parklarda AVM lerde geçirip eğlenmek yerine sanayide anahtar getirmiş götürmüş yağlı parça temizlemiş yıkanmış yeri gelmiş tokat yemiş yeri gelmiş fırça yemiş ustasının hiçbir sözüne karşılık vermemiş,herzaman peki usta demiş ve çocukluktan askerlik çağına kadar sanayide çalışmış tecrübe sahibi olmuş,bugün ben bu formda kimseyi bire bir yüz yüze tanımıyorum kimseyle ahbablığım yok ama yazılarından bile kendi bilgi ve tecrübelerini karşıdaki insanlara hissettirebilen kişiler tanıdım bilgi ve tecrübe konusunda bir @Ufuk Sönmez (16363) veya @Ahmet Güve (8047) akedemik bilgi yönünden @Hakan Öztürk (3676) olmak kolay değildir kısacası senin yaşadıkların trip değil güzel kardeşim "usta"
@Ümit ŞAHANTİMOR  (39478) abi sonuna kadar haklısın ama benim dediğim şey biraz daha farklı. Nasıl desem , usta var , ustacık var öyle diyeyim :) Forumda “Sanayi maceraları” diye ayrı bir konu dizisi açabiliriz mesela :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 03, 2019, 16:46:31 »
Sevdiğim bir abimin sözü vardı ``İyi Usta biraz ziyankâr olur ``derdi...  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 03, 2019, 18:27:29 »
Ümit Bey, nazik görüşleriniz için ben teşekkür ederim, buradaki saygıdeğer ortam sayesinde, yani hepimiz sayesinde oluyor bunlar. Sizin gibi daha bir çok arkadaşımızın da çok önemli katkıları oluyor.

Ana konuyu çok etkilemeden kısaca değineyim, zamanında birk onuda bahsetmiştik, Trafik Çalıştayı oluşturmamız lazım diye. Burada yeterli ilgi ve kamuoyu oluşursa gerekli başvuruluar da yapılabilir. İşte o çalıştay konularından birisi de sanayi düzenlemeleridir. Bunların hepsi bir bütün.
Hatırlayanlar vardır, Toyota'nın Türkiye'ye ilk geldiği zamanlar Melek Liseleri oluşturulmuştu Toyota işbirliği ile. Oralarda sadece aracın amortisörü, supapı, vidası öğretilmiyordu, bir kültür de veriliyordu.
Yukarıda bahsettiğim konuyu açalım, gerekli kamuoyu oluşursa devamını getiririz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 03, 2019, 22:53:12 »
@Hakan Öztürk (3676) bey çok önemli üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konuya deyindiniz,ben bu konuda üzerme düşen ne görev varsa yapmaya hazırım yeterki ülkemizde trafik güvenliği bütün herkes tarafından yeterince anlaşılabilsin insanlarımız bilinçlensin.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.