Gönderen Konu: Buji kablosu ohm direnç değerleri kaç?  (Okunma sayısı 4360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4everCoroLLa
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 216
  • Model Yılı: '98
Buji kablosu ohm direnç değerleri kaç?
« : Ocak 22, 2019, 06:27:24 »
Selamün aleyküm ustalar bi kaç aydır aracım müthiş yakıyor, 70 krş 56 krş karışık bulunduğum ilçedeki gazcı iki de bir senin enjektörler bozulmuştur değişelim diyo gidip ayar yaptırıyorum ölçüm yapıyorum 60krş sonuç çıkıyo sonra Opet'te gaz ayarı kaçak ayarı fırsat günleri vardı gittik usta baktı kaçak var buldu, halletti onda akl marka program olmadığı için ayar yapamadı yine gazcıya gittim ayarladı düzelir gibi oldu sonra yine çoğaldı yakıt başka bi ilçeye sanayiye gittik. Oradaki usta yar yapmadan daha senin elektriksel sorunun var git baktır sonra gel ayarlarız dedi. Hakkaten de distribütör kapağı bozulmuş onu değiştik ama hala yakıt fazla bujilerime baktırdım onlarda sağlam.

Asıl konu nette biraz arama yaptım buji kablolarının sağlam olduğunu anlamak için multimetre ile ohm değerleri ölçülüyormuş hayta YouTube de var bi video adam aracınızın kitapçığına bakın orada olması gereken maximum ohm değeri var kontrol edin diyo ben aracı 2. El aldığım için bende kitapçık yok sizde varsa bakarmısınız  boşuna buji kablosu almak istemiyorum fabrika işçiyiz sonuçta aldığımız maaş belli

Toyota Club Türkiye

Buji kablosu ohm direnç değerleri kaç?
« : Ocak 22, 2019, 06:27:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
Ynt: Buji kablosu ohm direnç değerleri kaç?
« Yanıtla #1 : Ocak 22, 2019, 08:26:38 »
https://turkiye.toyota.com.tr/KullaniciElKitabi/KullaniciElKitabi.aspx Aracınızın model ve yılınu girerseniz , istediğiniz klavuzu burdan okuyabilirsiniz hocam. Onun dışında direnç konusunda bilgim yok malesef
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4everCoroLLa
« Yanıtla #2 : Ocak 22, 2019, 09:01:28 »
Teşekkürler bi bakayım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 22, 2019, 12:25:42 »
Öncelikle buji kablosu yakıtı dediğiniz değerlerde etkilemez,bujilerini sağlam olduğunu nasıl anladınız,söküp bakınca anlaşılacak birşey değilki en fazla üzerindeki kurum vs varsa onları görebilirsiniz,içindeki elektrot sağlammı tam bir ateşleme yapıyor mu düzenli iletkenliği varmı nasıl görebildiniz? Bir takım buji 50 veya 60 TL para en basit yöntem ve yakıtı artıran ilk unsurdur,ve en fazla 20 binde bir değişmesi gerekmektedir.ilk yapacağınız işlem @Ufuk Sönmez (16363) beyden 1 takım buji bir hava filtresi bide eğer taktığınız yeni distiribitör kapağı orjinal değilse onunda orjinalini isteyin değişimini yaptıktan sonra (bu işlemler yapılırken akü eksi kutup başını sökün yakıt haritası sıfırlansın) bir depo gaz alın ve km sıfırlayıp deneyin yakıtınız düzelecektir.
Ayriyeten malum mevsim kış ayı ve bulunduğunuz yer soğuk bir bölge kış ayında aracı kısa mesafelerde kullanmak yakıtı aşırı artırır buna da dikkat etmenizde fayda vardır.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4everCoroLLa
« Yanıtla #4 : Ocak 22, 2019, 18:48:50 »
10bin civarı oldu bujiler 2 ayrı usta baktı sağlam dediler bujilere kapakta orjinal denso aldık

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4everCoroLLa
« Yanıtla #5 : Şubat 01, 2019, 15:27:12 »
+++

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 260000
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 07, 2020, 02:38:56 »
hocam motor temir kitabını buldum. 201. sayfada yazıyor ve naladığım kadarı ile maksimum 25 kilo ohm diyor ki ben benim arabanınkini ölçtüm 5,57 geliyor ki oda en uzun kablo. fakat ben direk kabloları çıkarıp ölçtüm. resimdeki bobin kapağını çıkarıp kablolar üzerinde iken ölçmemiz gerektiğini söylüyor. motor tamir kitabının linkini aşağı koyuyorum.

https://drive.google.com/file/d/1wthDh-UQhVmFNHiaxMHGeRzMJ2-zFg_A/view?usp=sharing

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • /][
  • Kilometre: 162000
  • Model Yılı: '97
  • 6 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 30, 2020, 13:23:10 »
merhabalar.verdiğiniz link çalışmıyor yenilemeniz mümkünmü
97 xei stw atiker sıralı lpg