Gönderen Konu: Corsa C 2003 1.4 NJOY Tam Otomatik P1550 ve P1700 Arıza Kodu  (Okunma sayısı 8323 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B-
  • Model Yılı: '13
  • 58 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
Merhaba arkadaşlar.Uzun süredir aktif olamadım forumda inşallah herkes iyidir.Hanıma arac aldık hayırlısıyla ama yüzümüz bir türlü gülmedi.Konu başlığında da belirttiğim gibi araç Corsa C 2003 1.4 NJOY Tam Otomatik. Motor sıcak soğuk farketmiyor aklına estikçe arıza lambası yakıyor ve gaz yemiyor, stop edip çalıştığında lamba sönüyor yola devam edebiliyorsunuz  ve araç normal çalışmasına devam ediyor.Verdiği ariza P1550 ve P1700 resim de ekledim.Yaptırdığım işlemler önce motor beyni dediler ve tamir ettirdik ayni zamanda egr valfi ve gaz kelebegini de değiştirdik tamam oldu derken yine aynı.Beyni 3-4 kez usta tamir etti fakat olmadi sagolsun 800tlmizi de geri verdi.Sonra dedik sıfır beyin alalim 1300tlye aldık ve sorunsuz 3 ay bindik arabaya ama sonra yine tekrarladı.Elektrik tesisatina baktıralım dedik ve 2 kablonun şase yaptığı ortaya çıktı, kablolar yenilendi beyin yanmis dediler garantiden değiştirdik ve 2 ay sorunsuz gecti ama şimdi yine ayni sorun ve aynı hata kodlari önümüze çıktı.Aracı bu şekilde de satmak doğru değil tabiki çözüme ulaşmak için fikri olan var mı? Herkese hayırlı günler tekrar..

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 287 kere teşekkür edildi
Ynt: Corsa C 2003 1.4 NJOY Tam Otomatik P1550 ve P1700 Arıza Kodu
« Yanıtla #1 : Ocak 21, 2019, 18:12:52 »
Valla ben de araci almadan once corsa c getz yaris bakmistim. Arastirdim kadariyla c kasalarin otomatiklerinde sık sık problem olduguydu...

Sizin arzaniz gaz kelebegi konum arizasi olarak geciyor...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 21, 2019, 18:15:48 »
Merhaba arkadaşlar.Uzun süredir aktif olamadım forumda inşallah herkes iyidir.Hanıma arac aldık hayırlısıyla ama yüzümüz bir türlü gülmedi.Konu başlığında da belirttiğim gibi araç Corsa C 2003 1.4 NJOY Tam Otomatik. Motor sıcak soğuk farketmiyor aklına estikçe arıza lambası yakıyor ve gaz yemiyor, stop edip çalıştığında lamba sönüyor yola devam edebiliyorsunuz  ve araç normal çalışmasına devam ediyor.Verdiği ariza P1550 ve P1700 resim de ekledim.Yaptırdığım işlemler önce motor beyni dediler ve tamir ettirdik ayni zamanda egr valfi ve gaz kelebegini de değiştirdik tamam oldu derken yine aynı.Beyni 3-4 kez usta tamir etti fakat olmadi sagolsun 800tlmizi de geri verdi.Sonra dedik sıfır beyin alalim 1300tlye aldık ve sorunsuz 3 ay bindik arabaya ama sonra yine tekrarladı.Elektrik tesisatina baktıralım dedik ve 2 kablonun şase yaptığı ortaya çıktı, kablolar yenilendi beyin yanmis dediler garantiden değiştirdik ve 2 ay sorunsuz gecti ama şimdi yine ayni sorun ve aynı hata kodlari önümüze çıktı.Aracı bu şekilde de satmak doğru değil tabiki çözüme ulaşmak için fikri olan var mı? Herkese hayırlı günler tekrar..
Umur bey aslında yanlışlık ilk baştan başlamış Alman araçlarının eskisi sorunlar yumağı her neyse olan olmuş alınmış rabbim daha büyük sorunlar yaşatmasın kazasız arızasız binmeyi nasip etsin belki bakmışsınızdır ama benim aklıma gelen potansiyemetre daha önce aynı sorunu Peugeot 206 da yaşadık ve potansiyemetre arızası çıktı veya LPG varsa lpg elektrik tesisatı olabilir,Opel formunda arkadaşın biride aynı şekilde sizin gibi uzun uğraşlar vermiş fotoğraf Opel formundan alıntıdır.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ocak 21, 2019, 18:25:14 »
Evet opel forumda okudum ama dediğim gibi gaz kelebeği vs değiştirdik lpg tesisatı da kontrol edildi problem yok.Hatta bi forumda okudum egsoz sisteminde kacak delik vs varsa ayni kod hata veriyormuş ama orada da sorun yok.Elektrik tesisatina tekrar baktıracağım bu hafta insallah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 21, 2019, 19:19:15 »
Evet opel forumda okudum ama dediğim gibi gaz kelebeği vs değiştirdik lpg tesisatı da kontrol edildi problem yok.Hatta bi forumda okudum egsoz sisteminde kacak delik vs varsa ayni kod hata veriyormuş ama orada da sorun yok.Elektrik tesisatina tekrar baktıracağım bu hafta insallah
gaz kelebeği değiştirdik derken komple sıfır parçamı takıldı? Takılan parça içerisinde potansiyemetre var mıydı öncelikle potansimetrenin doğru çalıştığından emin olunuz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 21, 2019, 23:29:14 »
http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/98073-p1550-p0120-gaz-kelebegi-konum-sensoru-hatasi-ve-acil-surus-modu-3.html

abi burada LPG bağlantısındaki hatadan olduğundan vb bahsedilmiş.

opcom ile bağlantılp gaz kelebek adaptasyonu yapılmalı ve gaz pedalı ile kelebek arasındaki eşgüdüm kontrol edilmeli sanki.

lpg enjektör bağlantıları veya varsa obd bağlantıları da tetikliyor olabilir diye fikir yürütüyorum
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ocak 22, 2019, 00:05:01 »
Talat hocam sağolasın ilgine bu hafta dediklerini deneyeceğim bakalım hayırlısı..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 16, 2019, 15:51:36 »
Arkadaşlar tekrar merhaba.15 günlük süreçte lpg tesisatı full kontrol edildi problem yok, elektrik tesisati full kontrol edildi orada da problem yok.Gaz kelebeği diyenler var şimdide değiştireceğim galiba. Bi sure de lpg iptal edip bineceğim sonuç alabilirsem paylaşırım sizlerle. Hayırlı günler herkese

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Eylül 20, 2021, 22:38:14 »
Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Sorunu 2 sene sonra çözebildik. Son olarak opel servise bıraktık 3 hafta sonuç alamadık ve sanayi sitesinde bir abimiz ben hallederim dedi ve 2 günde çözüme ulaştık. Problem pedaldaki siviçten kaynaklıymış temizledi kabloları yeniledi ve sorun yok şuan. İleride başına gelebilecek arkadaşlar için yazmak istedim. Bu kadar uğraş ve bu kadar basit bir çözüm, rabbim herkesi hayırlı insanlarla karşılaştırsın. Tekrar hayırlı akşamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 21, 2021, 00:16:46 »
Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Sorunu 2 sene sonra çözebildik. Son olarak opel servise bıraktık 3 hafta sonuç alamadık ve sanayi sitesinde bir abimiz ben hallederim dedi ve 2 günde çözüme ulaştık. Problem pedaldaki siviçten kaynaklıymış temizledi kabloları yeniledi ve sorun yok şuan. İleride başına gelebilecek arkadaşlar için yazmak istedim. Bu kadar uğraş ve bu kadar basit bir çözüm, rabbim herkesi hayırlı insanlarla karşılaştırsın. Tekrar hayırlı akşamlar.
Sizin adınıza sevindim, şu duruma sevinmeli mi üzülmeli mi belirsiz gerçekten de. Bu kadar basit bir problem için yıllarınız boşa gitmiş. Sizin gibi  basit bir problem uğruna aracının " problemsiz " olan parçasını değiştiren bir çok kendisine " usta " diyenler var maalesef.