Gönderen Konu: CHR Soru-Cevap  (Okunma sayısı 4667 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '17
  • 6 kere teşekkür etti
CHR Soru-Cevap
« : Ocak 15, 2019, 14:23:15 »
Merhaba,
Toyota ailesinin en cahil üyesi olarak bazı sorularım olacak, beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Aracım 2017 model 1.8 CHR
1. Öncelikle aracı açıp kapatırken hem ışıklar yanıyor, hem de korna sesi çıkartıyor, korna sesini nasıl kapatabilirim?
2. Araçta geriye giderken kamera açılıyor sınırları renkli çizgilerle gösteriyor ancak yaklaştığında ses çıkmıyor. bu normal mi?
3.Aracı açarken anahtar yanımdaysa dokunmamla beraber araç açılıyor, kapatırken neden kumandayı kullanmam gerekiyor?
4. Araç kilitlendiğinde açık kalan camları, içine binmeden nasıl kapatabilirim? ( uzun bastığımda kapanmıyor )
5. Son olarak telefonun ekranını aracın ekranına bağlamak için ne yapmalıyım?
6. Bir de aracın modelini ( diamond, premium vs. ) yetkili servise gitmeden nerden anlarım?

Toyota Club Türkiye

CHR Soru-Cevap
« : Ocak 15, 2019, 14:23:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
Ynt: CHR Soru-Cevap
« Yanıtla #1 : Ocak 15, 2019, 14:42:48 »
2017 de 1.8 chr hibrid olarak 3 modeli var.diamond ta start stop var,diğerlerinde yok.dynamic te start stop harici diğerleri var,advance modelinde ise s&s,ön kol dayama ,anahtarsız çalıştırma,koyu renk camlar yok.teknik aksamlar aynı.diğer konuları gençler iyi bilirler.yardımcı olurlar.not:profilde aracınız 17 yerine 07 görünüyor.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 15, 2019, 16:57:20 »
Merhaba,
Toyota ailesinin en cahil üyesi olarak bazı sorularım olacak, beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Aracım 2017 model 1.8 CHR
1. Öncelikle aracı açıp kapatırken hem ışıklar yanıyor, hem de korna sesi çıkartıyor, korna sesini nasıl kapatabilirim?
2. Araçta geriye giderken kamera açılıyor sınırları renkli çizgilerle gösteriyor ancak yaklaştığında ses çıkmıyor. bu normal mi?
3.Aracı açarken anahtar yanımdaysa dokunmamla beraber araç açılıyor, kapatırken neden kumandayı kullanmam gerekiyor?
4. Araç kilitlendiğinde açık kalan camları, içine binmeden nasıl kapatabilirim? ( uzun bastığımda kapanmıyor )
6. Bir de aracın modelini ( diamond, premium vs. ) yetkili servise gitmeden nerden anlarım?

Estağfurullah,

1. Servisinizden kornayı iptal etmesini isterseniz, korna-merkezi kilit bağlantısını iptal ederek kornayı devreden çıkarabilirler,

2. Ses için park sensörü takılması gerekli,

Yetkili Serviste taktırmak isterseniz,

2-a. Sadece arka taraf ve ses ikazlı model için 08529PS430 kodlu ürünü,
2-b. Sadece arka taraf, mesafe göstergeli ve ses ikazlı model için 08529PS420 kodlu ürünü,
2-c. Hem ön hem de arka taraf, mesafe göstergeli ve ses ikazlı model için 08529PS445 kodlu ürünü,

Piyasada taktırmak isterseniz,

2-d. Sadece arka taraf ve ses ikazlı model için Cyclone BH003 kodlu ürünü
2-e. Sadece arka taraf, mesafe göstergeli ve ses ikazlı model için Cyclone BH075 kodlu ürünü,
2-f. Hem ön hem de arka taraf, mesafe göstergeli ve ses ikazlı model için Cyclone BH080 kodlu ürünü,

Neden Cyclone markası diye soracak olursanız da yerel tedarikçi olması ve nispeten kaliteli olmasını sebep gösterebiliriz,

3. Araçta Smart Enry ve Keyles Go var ise kilitlemek için kumandayı kullanmanıza gerek yok, belli bir mesafe uzaklaştığınızda otomatik kilitlenmesi gerekli.

4. Kumanda'dan cam kapatma özelliği için ek bir modül takılması gerekli, bu işlemi yetkili serviste yaptırmanızı tavsiye ederim, zira bu tip modüller cam krikolarını bozabiliyor, yetkili serviste takılması halinde kriko bozulsa dahi garanti kapsamında değişimi yapılır, ayrıca takılan modülün "termikli" olarak tabir edilen sıkışma önleyici özellikli bir modül olduğundan emin olmanızı tavsiye ederim.

5. Forumda "Touch 2" şeklinde arama yapabilirseniz pek çok bilgiye ve tecrübeye ulaşabilirsiniz, ayrıca sosyal medyada "Cem Demirbolat" adlı kişinin bu yönde bazı çalışmaları mevcut, C-HR için sosyal medya grubunu takip etmenizi tavsiye edebilirim.

6. Aracınızın ruhsatında ve/veya sigorta poliçesinde belirtilmiş olması gerekli, şayet ulaşamazsanız aracınızın 17 haneli şasi numarasını özel mesaj ile iletirseniz donanım paketi konusunda bilgi iletebilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 15000
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 15, 2019, 20:31:09 »
Merhaba,
Estağfurullah. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.😊
1. Aracın kilitleme ve açılma sırasında korna çaldığını bilmiyordum. Kullanma kılavuzu ve sosyal medya dahil hiç bir yerde karşılaşmadım ama varsa servis kapatır.
2. 'yi Ufuk bey açıklamış zaten.
3. Arabayı kilitlemek için kapı kolu üzerindeki kabartma çizgili alana dokumanız yeterli. Açık bırakıp uzaklaşmayın kilitlemez.
4. Kumandadan kapatma tuşuna basılı tutarsanız bip sesi sonrasında tüm camları kapatır. İstediğiniz yerde düğmeyi bırakıp kapanmayı durdurabilirsiniz. Camları açmak için ise kilit açma tuşunu basılı tutmanız gerekir. (Serviste bu özelliğin aktif hale getirilmesi lazım. )
5. Samsung telefonlar için car mode uygulamasını yüklemeniz lazım.
6. Aracınız da anahtarsız giriş ve çalıştırma var ancak park sensörü yok. Büyük ihtimalle dynamic olması lazım. Tavan ve aynalar siyah ise kesin dynamic. Ön ve arka farlarınız led ise dynamic+techno pakettir.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 15, 2019, 20:34:41
Buraya cevap yazacak arkadaşlardan bir ricam var. chr de Kilitleme ve açma sırasında korna kullanabilen varsa lütfen yazsın. Böyle bir özellik varsa açtırmak istiyorum çünkü.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 15, 2019, 21:26:02 »
Esat bey hiç tavsiye etmem çok rahatsız edici bir özellik daha önce kullandığım Ford transit minibüs te vardı olur olmaz yerde kilit açmada ve kapamada çok rahatsızlık veriyor, özellikle bina aralarında gece geç saatlerde işkence gibi heleki yaz aylarında kapı pencere açıkken milletin çocuğunu uykudan uyandırdığı bile oluyordu.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ocak 15, 2019, 21:29:08 »
Teşekkür ederim. Mercedeslerdeki gibi kısa bir bip sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum. Fordların kornası normalde de toyota ya göre yüksek. Ayrıca gece geç saatte genelde arabayla işim olmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ocak 17, 2019, 12:53:37 »
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hafta sonu servise gideceğim açılış ve kapanışlardaki kısa korna sesi gibi, kendimi görgüsüz gibi hissediyorum herkes bana bana bakıyor   :-[
Araç dynamic bu arada. yeni yeni öğreniyorum, ne zaman elektriğe geçiyor, ne zaman benzin yakıyor.
Ya da başka kısa yollar var mı diye araştırıyorum.

Son olarak, tesadüfen birşey buldum ama sadece 1 kere yapabildim. arabadan indikten sonra kapıya dokundum kilitlendi. Ama sonra bir daha hiç başaramadım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ocak 17, 2019, 12:58:33 »
Kapı kolunda kabartmalı bölüme dokunun kilitlenir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ocak 17, 2019, 14:53:01 »
Kapı kolunda kabartmalı bölüme dokunun kilitlenir.

ah bulsam  :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ocak 17, 2019, 16:36:03 »
ah bulsam  :rofl:
Yapmayın. Resimde sol tarafta görünen çizgili kısım. Dokunsanız yeter.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 18, 2019, 11:22:34 »
corollada ki 3 çizgide üst kısımda malum,bazen hemen kapı açılıyor veya kapanıyor,bazen daha baskılı basınca devreye giriyor.değişik etkenler sonucu fark ediyor olabilir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ocak 18, 2019, 12:36:26 »
corollada ki 3 çizgide üst kısımda malum,bazen hemen kapı açılıyor veya kapanıyor,bazen daha baskılı basınca devreye giriyor.değişik etkenler sonucu fark ediyor olabilir.
Resimdeki chr kapı kolu. Çok hassas parmağınızın ucu değse kilitliyor ben 1 seneyi aşkın zamandır hiç sorun yaşamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1360 kere teşekkür etti
  • 884 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 18, 2019, 14:46:27 »
Bir eklemede benden olsun :)
Avensis de aynı bölgede alt ve üstte tırtıklı kısım mevcut.Kitap derki değişik ortam şartlarında tek taraftan dokunmak yetmez ise alt,üst çift taraflı dokununuz.
Ama bugüne kadar hep tek taraf dokunuşu yeterli oldu.
Bilhassa malum devlet markası araç sahiplerinin yanında yaptığınızda işin büyüsü dahada artıyor :))
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ocak 18, 2019, 15:06:21 »
Evet chr için de açılmazsa avuç içiyle dokunun yazıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '20
« Yanıtla #14 : Ekim 09, 2021, 17:17:28 »
Merhaba; 2020 Chr’da far ampullerinin nasıl değiştiğini bir türlü bulamıyorum. Bu konuda YouTube’da bir tane bile video bulamadım. Yardımcı olabilecek olan var mıdır arkadaşlar?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 09, 2021, 21:03:41 »
Merhaba; 2020 Chr’da far ampullerinin nasıl değiştiğini bir türlü bulamıyorum. Bu konuda YouTube’da bir tane bile video bulamadım. Yardımcı olabilecek olan var mıdır arkadaşlar?

Genelde döndürmeli çıkartıp takmalıdır. Telli sistemler eskide kaldı. Ampul değişimi kolay birşeydir eğer el rahat giriyorsa daha da kolaydır. Kitapçıkta daha detaylı figürlü anlatım bulabilirsiniz.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.