Gönderen Konu: Auris balata sorunu  (Okunma sayısı 2006 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Auris balata sorunu
« : Ocak 13, 2019, 05:15:41 »
      İyi akşamlar,başımdan geçen bir durumu sizlere anlatmak istiyorum ve acilen yardım ve önerilerinizi bekliyorum ben 2016 yeni kasa bir auris'e sahibim aracı sıfır aldım 20.000 Km'de yetkili serviste periyodik 10.000 bakımına gittim aracı bıraktım eve geldiğimde beni arayıp balatalarımın bittiğini ve değişmesi gerektiğini söylediler tamam dedim ilgilenen arkadaş iyi birisi bana filo araçlarına takılan balatalardan takalım istersen daha ucuz olur dedi bende kabul ettim ve değiştirdirdiler aracım şuan 40.000'de kasislere girince ve ya tümseklere gelince fren basınca balatalar vurur gibi ses yapıyor frene basmayınca sorun yok ama dün aracımı 40.000 bakımına götürdüm durumu anlattım balataya baktılar balatalar nerdeyse full yeni bana bunun balatalardan olabileceğini söylediler ve balatalara bir şeyler sıkmışlar  taktıkları fren balatasının ismi BOSCH kötü bir markada değil aslında peki dedim ne olucak dedim bu balatanın garantisi olmuyormu dedi oda filo araçlarına takılan ürünlerin garantisi olmadığını söylediler bunu bana taktıran arkadaş izindeymiş ve bu duyulursa müdürler tarafından tepki alır dedi peki dedim adam iyilik yaptı benim yüzümden niye azar yesin dedim ve düşünmeye başladım kara kara dün bakım için 1.000 lira para verdim şimdi serviste tekrar balataları değiştirsem en az 800 TL daha isteyecekler aracım garantili aracıma dışardan balata alıp taksam garanti bozulurmu şuana kadar tüm işlemler serviste yapıldı ve ayrıca bu sorun sadece balatalardanmı acaba ?  uzun oldu kusura bakmayın düşüncelerinizi bekliyorum olacağım iyi geceler.

Toyota Club Türkiye

Auris balata sorunu
« : Ocak 13, 2019, 05:15:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris balata sorunu
« Yanıtla #1 : Ocak 13, 2019, 09:46:59 »
Balatalar sertleştiği için kalitesiz balatada bu olaylar olur form üyesi @Ufuk Sönmez (16363) beyden parçayı alıp sanayide değiştirebilirsiniz,garantiyi etkilemez ayriyeten frene basınca sallama titreme varsa disklerde kontrol edilmeli. İstanbul'da ikamet ediyorsanız direk ufuk Bey'in yanına gidip sorunu kökünden çözebilirsiniz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 13, 2019, 10:06:03 »
20.000de fren balatası biter mi ya ? Merak ettim sadece :)
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 13, 2019, 10:48:18 »
ucuz etin yahnisi diye bir atasözümüz var.toyotalar orijinal harici hiç bir ürünü kabul etmiyor,bu nedenle uzun yıllar sorunsuz kullanılıyor.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 13, 2019, 11:46:18 »
Balata disk bu tür işlemleri dışarıda yaptırdığınızda garantiniz bitmez korkmayın endişelenmeyin sanayiye gidin taktırın TRW miss:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2019, 12:54:35 »
   Çok teşekkür ederim sizlere,en kısa zamanda gidip taktırıcam Ufuk bey'e baktım sanırım şişlide dükkanı bende İstanbul'da ikahmet ediyorum en kısa zamanda gidip taktırmayı düşünüyorum teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 13, 2019, 14:00:55 »
   Çok teşekkür ederim sizlere,en kısa zamanda gidip taktırıcam Ufuk bey'e baktım sanırım şişlide dükkanı bende İstanbul'da ikahmet ediyorum en kısa zamanda gidip taktırmayı düşünüyorum teşekkürler.
en iyisini yaparsınız gitmeden önce kendisiyle özelden iletişim kurun randevu alıp gitmeniz gerekmektedir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 14, 2019, 00:48:41 »
   Çok teşekkürler sağolun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '16
  • 265 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 14, 2019, 20:36:36 »
valla benim aracın fabrika çıkışından olan balatalar 70.000'de değişti Konya toyota servisinde. Ustalar aracın yanına çağırıp gösterdiler balatalarda gram erime yok ama vadesi dolmuş ortasında çatlak oluşmuş. Biraz kullanımla da alakalı olsa gerek bu husus.
Toyota Auris 2010 1.6 A/T Comfort Extra (2014-2019)
Toyota Auris 2016 1.6 MDS Active (2019-)