Gönderen Konu: Benzin Kokusu  (Okunma sayısı 1688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
Benzin Kokusu
« : Ocak 12, 2019, 18:52:27 »
Öncelikle merhaba. Bugün yolda stabil ilerlerken aracın içine aniden, çok yoğun ve keskin şekilde benzin kokusu doldu. Kış şartları malum 2. seviyede 23.5 derecede kalorifer çalışıyordu ve havayı dışarıdan alıyordu. Yoğun trafik durumu söz konusu değildi ancak önümde araçlar vardı tabii. Koku hafif hafif gelip sonradan yoğunlaşmadı, aniden doldu ve bayağı bir maruz kaldım. Aracı park edip kaputu açtım normal görünüyordu çok anlamam zaten ama yabancı bir koku almadım yani. Böyle bir olay yaşama sebebim ne olabilir, servise gitmem gerekir mi hemen. Araç 2017 Auris 1.6 ve 15.000 km de.

Toyota Club Türkiye

Benzin Kokusu
« : Ocak 12, 2019, 18:52:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
Ynt: Benzin Kokusu
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2019, 21:11:10 »
Hocam ilk çalıştırma anında , daha doğrusu soğuk havalarda ilk 5-10dk da gelen benzin kokusu normaldir. Bizde hem Corolla hem Auris var ikisinde de aynı şekilde. Sonrasında kendiliğinden gidiyor koku. Mantığını bilmiyorum ama normal soğuk havalarda hocam. İçiniz rahat olsun :)
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 12, 2019, 21:20:46 »
Geçen kış yolun ortasında birikmiş peltek peltek karların üstünden geçerken dediğiniz durumu yaşadım, sonra hiç olmadı. Demek ki yere benzin dökülmüş diye düşündüm ama hep kafama takıldı..Bu sene araçtaki bir kutuyu araştırırken yakıt sistemini öğrendim,karbon kanisermiş,depoda basınç oluştuğunda valf manifolta aktarıyor herneyse koku belkide oradaki bir döngüden diye düşündüm..Depoda ani bir dalgalanma sonucu olmuş olabilir.O günden beri hiç bir sıkıntı yok hiç bir yere de sormadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2019, 23:19:47 »
Arkadaşlar soğuk motorda bir miktar benzin kokusu olması normal çünkü araç bir an önce ısınabilmek hedeflenen dereceye ulaşabilmek için zengin karışımda Çalışıyor,yolda trafikte ilerlerken taze hava girişi açıksa benzin kokusu duyulabilir öndeki araçtan veya kendi aracınızdan,diğer bir sebebte aniden rüzgarın yön değiştirmesi ve arkadan esmesi durumlarında yine egzozdaki benzin kokusunu içeri doldurur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 13, 2019, 01:35:46 »
Önceki aracımda yaşamıştım, benzin hortumu toplu iğne ucu kadar delinmiş, benzini motor içine akıtıyordu.
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)