Gönderen Konu: Hi Ace 1996  (Okunma sayısı 1718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2007 COROLLA SOL SEDAN
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
Hi Ace 1996
« : Ocak 07, 2019, 10:58:15 »
arkadaşlar ben 1996 model hi ace panel van araç almayı düşünüyorum. araç 390 binde motor iyi görünüyor. ama genede motorları ne kadar gider(tabi düzgün kullanılmışsa) bunların yakıtları nasıldır. kullanan arkadaşlar bilgi verebilirlerse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Hi Ace 1996
« : Ocak 07, 2019, 10:58:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
Ynt: Hi Ace 1996
« Yanıtla #1 : Ocak 07, 2019, 11:10:27 »
400 bin km de neredeyse 25 yıllık bir araç bilemiyorum. ince eleyip sık dokumak gerekir. çok mantıklı gibi gelmedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: Hi Ace 1996
« Yanıtla #2 : Ocak 07, 2019, 13:32:34 »
arkadaşlar ben 1996 model hi ace panel van araç almayı düşünüyorum. araç 390 binde motor iyi görünüyor. ama genede motorları ne kadar gider(tabi düzgün kullanılmışsa) bunların yakıtları nasıldır. kullanan arkadaşlar bilgi verebilirlerse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

2L motor bakımları ehil kişilerce ve düzgün yapıldığında 1.000.000km. yapabilen bir makinedir, ancak yapısı itibariyle sorunları var ise dışarıdan gözle tespit etmek pek mümkün değildir, almadan önce kompresyon testi ve silindirlerin boroskop ile incelenmesi önem arz eder,

Bu motor için piyasada en çok yapılan yanlışlardan biri, herhangi bir sebepten silindir kapak contası değişimi yapılırken doğru ölçüde conta kullanılmaması sonucu kompresyon kaybı yada aşırı kompresyon sonucu üfleme ile birlikte hararet yükselişi eğilimidir,

Aracın geneli için konuşmak gerekir ise, aracın ülkemizdeki sayısı ile orantılı kaporta parçasını bulmak zordur, mekaniği çok sağlamdır parça sorunu yoktur, yağışlı havalarda arkadan itişli her panelvan gibi patinaj ve kayma eğilimi gösterir, arka diferansiyeli LSD mevcut modeli ile değiştirildiğine bu sorun büyük oranda ortadan kalkar.