Gönderen Konu: Onyx Hidrojen Temiliği Yaptırsam mı?  (Okunma sayısı 2037 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
Onyx Hidrojen Temiliği Yaptırsam mı?
« : Ocak 03, 2019, 20:10:55 »
Toyotacı dostlarım , abilerim herkese selamlar. İnstagramda böyle bir şey ile karşılaştım. Hidrojen ile motor içi kurum temizliği yapıyorlar. Web siteleri onyxoto.com , gidenler genelde memnun ama bilemedim faydasını görür müyüm? Aracım benzinli LPG yok,122.000km deyiz emektarımla. Genellikle ayda bir enjektör temizleyici atıyorum depoya. Kararsız kaldım benzinde kurum yapar mı ? 
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Toyota Club Türkiye

Onyx Hidrojen Temiliği Yaptırsam mı?
« : Ocak 03, 2019, 20:10:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Onyx Hidrojen Temiliği Yaptırsam mı?
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2019, 23:41:14 »
Toyotacı dostlarım , abilerim herkese selamlar. İnstagramda böyle bir şey ile karşılaştım. Hidrojen ile motor içi kurum temizliği yapıyorlar. Web siteleri onyxoto.com , gidenler genelde memnun ama bilemedim faydasını görür müyüm? Aracım benzinli LPG yok,122.000km deyiz emektarımla. Genellikle ayda bir enjektör temizleyici atıyorum depoya. Kararsız kaldım benzinde kurum yapar mı ?
sefa bey aracı fazla kurcalatmayın rutin bakımlarını kaliteli ürünler eşliğinde uzman kişilere yaptırın gerisi teferruat o kurumlar bazen faydalı olabiliyor motorda öyle her yer her istediğinizde temizlenmez benzinli araca temizlik pek istemez zaten İstanbul da ikamet ediyorsun senin için büyük bir şans bakım zamanı geldiğinde @Ufuk Sönmez (16363) bey'in yanına gidersin kendisi hangi ürünleri öneriyorsa kullan gerisini düşünme ( kıymetini bil bizim böyle bir şansımız yok) buradaki ustacıklarla cebelleşiyoruz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 224 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ocak 04, 2019, 00:21:18 »
sefa bey aracı fazla kurcalatmayın rutin bakımlarını kaliteli ürünler eşliğinde uzman kişilere yaptırın gerisi teferruat o kurumlar bazen faydalı olabiliyor motorda öyle her yer her istediğinizde temizlenmez benzinli araca temizlik pek istemez zaten İstanbul da ikamet ediyorsun senin için büyük bir şans bakım zamanı geldiğinde @Ufuk Sönmez (16363) bey'in yanına gidersin kendisi hangi ürünleri öneriyorsa kullan gerisini düşünme ( kıymetini bil bizim böyle bir şansımız yok) buradaki ustacıklarla cebelleşiyoruz.
@Ümit ŞAHANTİMOR  (39478) hocam çok teşekkür ederim yorumunuz için , mazot ya da Lpg olsaydı belki ? Vazgeçtim yaptırmayacağım. Açık hava filtresinden de vazgeçmiştim tavsiyeniz üzerine.. :) :) Çok teşekkür ediyorum yönlendirici bilgilendirmeleriniz için.Gerçekten sizler sayesinde bu forumda çok şey öğrendim. @Ufuk Sönmez (16363)

Mesaj Birleştirildi: Ocak 04, 2019, 00:31:03
@Ümit ŞAHANTİMOR  (39478) hocam çok teşekkür ederim yorumunuz için , mazot ya da Lpg olsaydı belki ? Vazgeçtim yaptırmayacağım. Açık hava filtresinden de vazgeçmiştim tavsiyeniz üzerine.. :) :) Çok teşekkür ediyorum yönlendirici bilgilendirmeleriniz için.Gerçekten sizler sayesinde bu forumda çok şey öğrendim. @Ufuk Sönmez (16363)
Bir de ufak bir sorum olacaktı, ben genelde 1-1,5 ayda bir depoya enjektör temizleyici koyuyorum,kimileri çok koyuyorsun diyor ama motora bir zararı olur mu bu durumun ? Aklıma şimdi geldi de hocam :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2019, 10:07:43 »

Mesaj Birleştirildi: Ocak 04, 2019, 00:31:03
Bir de ufak bir sorum olacaktı, ben genelde 1-1,5 ayda bir depoya enjektör temizleyici koyuyorum,kimileri çok koyuyorsun diyor ama motora bir zararı olur mu bu durumun ? Aklıma şimdi geldi de hocam :)
sefa bey aracı devamlı şehir içi kullandığın zaman o ürünlerin pek bir faydası olmaz genelde yüksek devir çevirip (15 20 dj kadar) uzun yolda kullanman gerekli aksi halde pek faydası olmaz,evet 1,5 ayda bir çok olabilir onu yılda iki kez yapsan yeterli hadi sen 3 e çıkar ama her ay fazla olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 224 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2019, 10:11:28 »
Tamam abi,öyle yapacağım. 2 ay önce koymuştum,2 ay sonra alırım o zaman. Genelde 2000 deviri geçmiyorum abi zaten,dediğin şekilde yapacağım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 94000
  • Model Yılı: '12
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2019, 14:47:36 »
Merhabalar. Bu temizlik konusunu ilk defa burada duydum ve internette biraz araştırdım. Edindiğim ilk izlenim uzun vadede fayda sağladığı yönünde ama kullanım şekli önemli. Örneğin ilk koyduğumuz zaman 30 ile 50 km arasında bir mesafe, 20000-30000 arası devirde yol katetmek tavsiye ediliyor. Bu şekilde kullanımda da her 2000 km de bir kullanılabilir deniyor. Ben de kullanmayı düşünüyorum ustama sorup.
İmza:
2012 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 224 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ocak 10, 2019, 15:14:42 »
Merhabalar. Bu temizlik konusunu ilk defa burada duydum ve internette biraz araştırdım. Edindiğim ilk izlenim uzun vadede fayda sağladığı yönünde ama kullanım şekli önemli. Örneğin ilk koyduğumuz zaman 30 ile 50 km arasında bir mesafe, 20000-30000 arası devirde yol katetmek tavsiye ediliyor. Bu şekilde kullanımda da her 2000 km de bir kullanılabilir deniyor. Ben de kullanmayı düşünüyorum ustama sorup.
Su an kampanya var ve 200Tl ye yapiyorlar ama bizim araclar benzinli oldugu icin emin olamadim acikcasi.... Ümit bey de gerek olmadigini söyleyince vazgectim acikcasi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 250
  • Model Yılı: '15
  • 60 kere teşekkür etti
  • 280 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 10, 2019, 15:35:56 »
Enjektör temizleyicisini Toyota servisi 10.000 de bir veya senede bir kere kullanmanız yeterli dedi.