Gönderen Konu: AISIN mı EXEDY DAIKIN mı??  (Okunma sayısı 7708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
Ynt: AISIN mı EXEDY DAIKIN mı??
« Yanıtla #20 : Ocak 06, 2019, 14:35:52 »
İnternetten aldım.Ustaya bir arkadaşın tavsiyesi üzere gittim.Eski balatam bitikte değilmiş üstelik, içime kurt düşürdüler bir defa değiştireyim dedim.Aks sesi için internetten çıkma aks aldım sakarya cem car toyota yedek parçadan, o kadar tarif ettim,arabanın resmini gönderdim geldi aynı gibiydi usta taktı olmadı baktık çap farklı uzunluk farklı, geri göndereyim desem bir sürü dert,almayabilir,eskisinin başını değiştirdik.Neyse şunu demek istiyorum şu saatten Allahın kuluna güvenim kalmadı,hani bir söz var insanın en iyi doktoru kendisidir bu işte böyle..En iyi yaklaşım kusursuzluğu aramadan araba çalışıp gidiyorsa devam edeceksin yok ses yok buji yok yağ insanın ömrünü yiyor.Araba tamir edilirken de gidip bir yerlere çay içeceksin gözün görmeyecek.Benim brodwayı alan deli gibi kullanıyor dağ taş 10 yıldır doğru düzgün sanayiye uğramıyor,ben binsem sanayiden çıkmam o halde ama adam safarici gibi devam ediyor:)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ocak 06, 2019, 14:35:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ocak 06, 2019, 14:47:52 »
İnternetten aldım.Ustaya bir arkadaşın tavsiyesi üzere gittim.Eski balatam bitikte değilmiş üstelik, içime kurt düşürdüler bir defa değiştireyim dedim.Aks sesi için internetten çıkma aks aldım sakarya cem car toyota yedek parçadan, o kadar tarif ettim,arabanın resmini gönderdim geldi aynı gibiydi usta taktı olmadı baktık çap farklı uzunluk farklı, geri göndereyim desem bir sürü dert,almayabilir,eskisinin başını değiştirdik.Neyse şunu demek istiyorum şu saatten Allahın kuluna güvenim kalmadı,hani bir söz var insanın en iyi doktoru kendisidir bu işte böyle..En iyi yaklaşım kusursuzluğu aramadan araba çalışıp gidiyorsa devam edeceksin yok ses yok buji yok yağ insanın ömrünü yiyor.Araba tamir edilirken de gidip bir yerlere çay içeceksin gözün görmeyecek.Benim brodwayı alan deli gibi kullanıyor dağ taş 10 yıldır doğru düzgün sanayiye uğramıyor,ben binsem sanayiden çıkmam o halde ama adam safarici gibi devam ediyor:)
Baki hocam haklısınız valla,biz gereğinden fazla titiziz...
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ocak 06, 2019, 15:19:05 »
Baki bey tahmin ettiğim gibi parçayı internetten almışsınız bizler bir takım tecrübeler edinirken öyle kolayına öğrenmedik her seferinde yazıyorum her parça internetten alınmaz bunun gerekli tecrübesi lazım malesef insanlardada vicdan duygusu kalmamış boşuna @Ufuk Sönmez (16363) beyi tavsiye etmiyoruz çünkü ufuk bey dürüst kalmış çok az sayıdaki esnaflardan biri sonra sakınan göze çöp batar mantığıyla yaklaşım yapın aracın genel bakımları haricinde burasını değiştireyim daha iyi olur diye arızalı olmayan parçayı değiştirmeyin bide bunu işin ehli olmayan parçacı ve usta eşliğinde yapıldığı zaman işler eskisinden daha kötü duruma gelebilmekte,eğer aracın kalkışında,gidişinde,vites geçişlerinde ve devşrlenmesinde sıkıntı yoksa debriyajla fazla oynatmak iyi değildir,sadece belirli periyotlarda yağını değiştirmek yeterlidir,eğer zorlama balatayı yakma gibi durumlar yoksa Toyota'nın debriyaj balatası kolay kolay arıza vermez.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ocak 06, 2019, 17:25:57 »

Degistirebilirdiniz cem abiyi tanirim kendisini cok durust bir esnaftir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ocak 06, 2019, 20:37:13 »
Degistirebilirdiniz cem abiyi tanirim kendisini cok durust bir esnaftir
Cem beyden daha önce bobin aldım uymayınca geri aldı dürüstlüğünde şüphem yokta.Bu parçayı bir arkadaşından alıp gönderdi, ikincisi parçayı arabaya taktık usta tekerleği takarken uymayınca farketti haliyle parça yağ mağ oldu şanzıman tarafı yağ israf olmasın diye sökmedi, orası standartmış, benim parçayı taktı bişey olmaz alırlar dedi ama ben emin değilim,yine arayıp durumu izah edecem..Burada kusur parçayı söken ustada,madem bu işi yapıyon doğru düzgün etiketleme yap..Parça resimdeki,körüklü olan çıkma, körüksüz olan benimkinden sökülen,çok benziyorlar ama olmadı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ocak 06, 2019, 22:08:11 »
 @Baki Sarıboğa (45601) bey zaten çıkma parça yağ olsa nolacak en iyi ihtimalle bir yıkamacı da yıkatırsanız tertemiz olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '05
  • 17 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ocak 09, 2019, 14:07:27 »
normalde iyi işçilik ve kaliteli parça kullanıldığında titreme felan yapmaması lazım