Gönderen Konu: Boş Cd Tavsiye  (Okunma sayısı 1449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
Boş Cd Tavsiye
« : Aralık 26, 2018, 19:06:47 »
Selam;
Müzik, ses dosyası kayıt için hangi boş cd marka ve modeli, neden önerirsiniz? Hem kayıt kalitesi iyi olsun, hem dayanımı yüksek (ısı, çizilme vs.).
Verbatim Azo bakıyorum ama eskisi gibi kolay bulunmuyor sanırım. Kodak'ın da modelleri çıkmış.

Otomobillerde neden Sacd çalar opsiyon olarak kullanılmaz, anlamak güç. Kesinlikle yaygınlaşması gereken bir teknoloji bana göre. Bu şekilde kayıt yapılmış muhteşem albümler var, örneğin; Pink Floyd-Dark Side of the Moon, Jean Michel Jarre-Oxygene (5.1 Surround). Otomobil gibi bir ortamda müzik dinlemek için, özellikle bazı tarz melodilerde en keyifli yapılardan birisi olur.

Toyota Club Türkiye

Boş Cd Tavsiye
« : Aralık 26, 2018, 19:06:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: Boş Cd Tavsiye
« Yanıtla #1 : Aralık 26, 2018, 19:22:30 »
CD markasından ziyade ses dosya uzantısı formatı daha çok önemli abi. Tabiki CD'nin kaliteside önemlidir. Önceden sadece CD vardı bir tane bilgisayar oyunu alırdık 10 CD 12 CD'li idi. :lol:  Şimdi büssürü cd çeşiti çıktı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
Ynt: Boş Cd Tavsiye
« Yanıtla #2 : Aralık 26, 2018, 19:54:06 »
Dediğim gibi Anıl, keşke sistemler Sacd destekli olsa.
Tabi ki de Flac kullanmak gerekiyor, yalnız bazı müzik dosyaları için 256-320 bit hızları ile mp3 tercih edebiliyorum. Cd kalitesi de hem cd ömrü, hem atlama vs. etkilerine karşı önemli. BU yüzden farklı materyaller kullanılabiliyor cd üretiminde.