Gönderen Konu: 2013 HİLUX DOKUNMATİK EKRAN SORUNU  (Okunma sayısı 2470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Hilux
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 73000
  • Model Yılı: '13
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
2013 HİLUX DOKUNMATİK EKRAN SORUNU
« : Aralık 24, 2018, 20:58:29 »
Merhabalar, 2013 hilux aracımda dokunmatik ekranda donma gecikme oluyor. yazılım versiyonu FE3011 cihaz kimliği 13TFDAEU-CA01
Güncelleme konusunu biraz araştırdım fakat kayda değer bilgi bulamadım. USB den güncelleme için service menu yü açtım fakar netten yazılım bulamadığım için güncelleme yapamadım. Bu model radio toyota touch veya touch&go olarak mı geçiyor ? Güncelleme için yazılımı nerden bulabilirim?
İyi formlar

Toyota Club Türkiye

2013 HİLUX DOKUNMATİK EKRAN SORUNU
« : Aralık 24, 2018, 20:58:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Ynt: 2013 HİLUX DOKUNMATİK EKRAN SORUNU
« Yanıtla #1 : Aralık 25, 2018, 18:36:02 »
Hoş geldiniz.
Sitemizde, başka model konuları altında bazı bilgiler paylaşılmıştı. Araç İçi Ekipman ve diğer konulara bakmanızı öneririm. Konu hakkında bilgisi olanlar da size yardımcı olmaya çalışacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Hilux
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 73000
  • Model Yılı: '13
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 2013 HİLUX DOKUNMATİK EKRAN SORUNU
« Yanıtla #2 : Ocak 02, 2019, 17:08:45 »
Hoş geldiniz.
Sitemizde, başka model konuları altında bazı bilgiler paylaşılmıştı. Araç İçi Ekipman ve diğer konulara bakmanızı öneririm. Konu hakkında bilgisi olanlar da size yardımcı olmaya çalışacaktır.
Hoşbulduk Hakan bey,
Biraz araştırma sonucu www.toyota-tech.eu sitesine üye olup repair/ecu software updates/cal download  bölümünden enter vın kısmında araç şaşe no ile arama yapıp açılan sayfada enter a bulletin ID bölümüne BE-0044T-0415 yazıp enter dediğimiz zaman touch 2 için FE3063  sürümü çıkıyor. dosyayı indirip rar dan çıkarıp flaş bellek ile güncelleme yapabiliyoruz. Güncelleme için touch 2 gizli menüyü açmak gerek ilgili konu sitede mevcut
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=66581.0

Gizli menüyü açtıktan sonra usb belleği takıp service information bölümünden güncelleme yapıyoruz. fotoğrafları şu anda yükleyemediğim için örnek link ekliyorum
https://wiki.mbirth.de/know-how/hacking/toyota-touch-2-firmware-update.html
Umarım yardımcı olur