Gönderen Konu: toyota corolla radyator havası alma nasıl yapılır  (Okunma sayısı 10833 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 13 kere teşekkür edildi
toyota corolla radyator havası alma nasıl yapılır
« : Aralık 22, 2018, 16:52:24 »
sayın forumcular  toyota corlla 1991  arabaya antifiriz koydum sonra fark ettimki antifiriz koydukdan sonra radyator hortumunda sisme oluyor antifiriz koymadan once radyator hortumunda sisme yoktu su eksilme olayı hic olmadı antifiriz koydukdan sonrada oldu  hararet yapma olayı yok arabayı kullanırken devamlı hararet gostergesini takip ederim arabaya yüksek devirde gaz verince radyator kapagından su atıyor radyator kapagını degistirdım acaba radyatot hava yapmıs olabilirmi   radyatorun havası nasıl alınır bu arabada radyator hava alma dugmesi varmı varsa yeri nerededir  cevaplar icin tesekkürler

Toyota Club Türkiye

toyota corolla radyator havası alma nasıl yapılır
« : Aralık 22, 2018, 16:52:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: toyota corolla radyator havası alma nasıl yapılır
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2018, 17:58:21 »
Contanın durumu nedir? Bana su atması ondan gibi geldi.
Radyatör kapağı açık olacak ve motor ısınıp fan açasıya kadar beklenecek, eksildikçe antifrizli su ile tamamlanacak.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2018, 18:27:57 »
su atma yok radyator kapagını degistirince   kayboldu   fakat radyator hortumu sismesi devam ediyor dediklerinizi yapıp havası nı alacagım  tesekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2018, 22:36:06 »
Normalde hava hareret müşürü yanında tapa varsa oradan alınır,ama araç ısınıp fan açınca kendiliğinden havayı atar,hortumların, özellikle üst hortumun şişmesi sadece sistemdeki havadan dolayı olmaz.silindir kapak contasında çivi ucu kadar dahi zedelenme ,yanma veya conta kesme olayı varsa su içine kompresör verir ve hava yaptırır radyatör kapağını soğukken açın aracı çalıştırıp gaza basın radyatör den suyu dışarı atıyorsa contada sıkıntı vardır.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Aralık 23, 2018, 11:13:23 »
Mutlu Tekir in dedigi gibi havasını aldım  hortumdaki şisme eskisine gore daha iyi  bas barmagımı hortuma bastırınca eskisine gore sisme daha az   fakat yinede bana fazla geliyor termostat hotumuna kalolifer hortumuna baktım ısınma var  calısıyor yag cubugunda su karısımı yok radyator kapagını acıp gaza basınca suyu dısarı atma olayı yok  kopuklu su olayı yok gaz kokusu yok su deposundada gaz kokusu yok  su eksiltme yok acaba baska neden hortumda sisme olabilir saygılar