Gönderen Konu: ae101 orjinal teyp  (Okunma sayısı 1743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
ae101 orjinal teyp
« : Aralık 17, 2018, 11:37:20 »
herkese iyi forumlar  AE101 aracımın orijinal teybini değiştirdim  keşke değiştirmeseydim aldığım teyp çerçeveye uymadı  neyse içerde kalacak şekilde taktık  bi kaç ay kullandım görüntü falan gitti  tekrar orijinal teybi takacaktım arka soketi bulamadım neyse o teyp de gitti bi şekilde   şimdi sorum şu bunlara uyacak teyp varmı dır  piyasada  yada orijinal teyp falan varsa kullanıcılarda alabilirirm  İstanbul

Toyota Club Türkiye

ae101 orjinal teyp
« : Aralık 17, 2018, 11:37:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Ynt: ae101 orjinal teyp
« Yanıtla #1 : Aralık 17, 2018, 12:05:22 »
Teybin olduğu konsolun fotoğrafı çekip yüklermisiniz? Modele göre teyp bazılarında dışarıda kimisinde içeride  kalıyor. Bunların orijinal teybi Panasonic ve Philips marka.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 17, 2018, 13:38:51 »
üzerindeki panasonikti evet  ama şu anda piyasadaki teyplerden en olarak da boy olarak da 1cm falan daha dar fotoğraf çekemem üzerinde zar zor sıkıştırdığım teyp var ama eski orijinal Panasonic başlık kısmı dışardaydı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Aralık 17, 2018, 16:57:53 »
Orijinal teybi evet ufak. Başka teyp takmak için konsolun biraz traşlanması gerekiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 17, 2018, 17:12:55 »
Baki bey oto ses müzik sistemleri yapan firmalarda çeşitli soketlerde eski yeni teyp soket girişleri olur .Bu tarz bir yere giderseniz orijinal teybinizi aracınıza geri montaj ettirebilir siniz  . Yıllar önce bu tarz bir firmada çalıştığım için bu durumu çok iyi biliyorum 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 17, 2018, 17:48:45 »
soketi bi kaç yere sordum karaköyde falan bulamadım kendim  halletmeye çalıştım soket yeri kırıldı yani o da gitti çöpe  konsolu mu traşlasak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 17, 2018, 17:57:48 »
Teyp şase uyarlaması gerekebilir. Orijinal teypte de hatırladığım kadarı ile bağlantı parçaları vardı, onlar vidalanıyordu teyp bölgesine. Bir metal levhadan kendiniz bile yapabilirsiniz dört vida için.
Soket için sanırım en uygun yere bakmışsınız, Selanik Pasajı'na da baktı iseniz. Olmazsa karşılıklı (fiş-priz) şeklinde alıp (uygun pim sayısında), kablolardan değiştirme yapabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 17, 2018, 18:46:59 »
Orjinal teyp duruyorsa illaki fiş olması lazım değil bir teyp tamircisi ne giderseniz arkasını söküp arkadan direk bağlar sıkıntı olmaz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 17, 2018, 19:29:35 »
Bendeki 2001 yolbilgisayarlı vvt.Alttaki teyple üsteki yol bilgisayarı bütünleşik..Neyse eski kasetli teybi napayım transmittter car curt neye uğraşacan dedim bir sd,usb girişli pioner taktım 10 yıldır sıkıntı yok..üsteki düğmeler aksesur olarak öylece duruyor...Şunu demek istedim,takılmayın soketine, orjinaline altı üstü iki enerji girişi, birkaç hoparlör kablosu,doğru bağlantı yapıp lehimlettirin bantlatın gitsin..Toyotanın orjinal parçasını ancak servisinde bulursun o parça için değmez..Benim rottan ses geliyor sanayide 400, serviste 3000 tl..kara kara düşünüyorum,canımızı taşıyan hayati parça, büyük ihtimal 3000 verecem..Bir tampon braketi kırıldı küçücük plastik, servise sormaya korkuyorum.:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Aralık 17, 2018, 19:52:20 »
Bak, az önce letgo'da ne buldum! https://letgo.onelink.me/O2PG/c11b98e5
 / komutan tarafından yüklendi.
Buyrun bi göz atın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 18, 2018, 11:30:08 »
evt bu orijinal teyp  bi sorim bakim

Mesaj Birleştirildi: Aralık 18, 2018, 11:40:09
yok bu teyp konusunda orijinal parça falan aramıyorum ama problem piyasadaki teyiplerin yuvaya uymaması uyan bi teyp varsa alıcam   ama orijinal teyp bunların yanında çok sağlamdı radyo  sağlam çekiyodu  sonradan alığım  ekran gitti çekme zayıf işin özü orijinal parçası çok kaliteli bunların :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Aralık 23, 2018, 11:42:17 »
Yasar bey tesekkurler o teybi aldim dun de kendim montajini yaptim gayet guzel oldu. Yalniz montaji yaparken sari kabloya kucuk cam sigortalardan takilmis benim teyp kablosunda yoktu sigortasiz bagladim bu gerekli bisey midir bilen varsa cevap yazarsa sevinirim kisa devre yapmasin bizim araba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 23, 2018, 12:22:12 »
Sigorta, adı üstünde, sistemde uygun ohm değerine sahip ve doğru bağlanmış bir sigorta olmalıdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Aralık 23, 2018, 13:35:48 »
Yasar bey tesekkurler o teybi aldim dun de kendim montajini yaptim gayet guzel oldu. Yalniz montaji yaparken sari kabloya kucuk cam sigortalardan takilmis benim teyp kablosunda yoktu sigortasiz bagladim bu gerekli bisey midir bilen varsa cevap yazarsa sevinirim kisa devre yapmasin bizim araba
Hayırlı olsun sarı kablo hafıza içindir. Debriyajın solundaki panelde var fakat o cam sigortayı bağlamanız faydanıza olur. 10 amper kullanılır