Gönderen Konu: Toyota Yaris Değişim Projesi (Aksesuar Bazlı)  (Okunma sayısı 2755 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2013 Yaris Cool + 2019 Corolla Dream /MultidriveS
    • tistateknoloji.com
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '19
  • 5 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Toyota Yaris Değişim Projesi (Aksesuar Bazlı)
« : Aralık 17, 2018, 11:28:37 »
Arkadaşlar Merhaba,

2013 Toyota Yaris 1.33 Cool Multidrive-S aracım var. aracıma iç ve dış aksesuarlarda değişim projesini yapmak istiyorum. Yabancı forumlarda ve başka içerik sitelerinde araştırmalarıma göre yapabileceğim bazı maddeleri buldum. Aşağıdaki maddelerden herhangi birini uygulayan var mı?

1- Hız Sabitleyici ( Forumda bir hayli içerik mevcut, nasıl uygulayacağımı buldum)
2- Otomatik Kararan Dikiz Aynası ( Forumda konu başlıkları buldum fakat taktırma maliyetine göre düşüneceğim.)
3- Otomatik Kapanan Camlar ( Forum içerisinde de çok fazla içerik buldum fakat Yaris için uygulayanı bulamadım. Modüller araç bazlı fark ediyor diye düşünüyorum)
4- Otomatik Kapanan Aynalar ( Birkaç içerik buldum fakat yine Yaris için kaynak mevcut değil. Motoru olduğundan da  şüpheliyim)
5- Yağmur Sensörü ( İngilterede MK3 için yağmur sensörü parçaları satılıyor. Fakat montajını yapanı henüz bulamadım)
6- Navigasyon ( Yine Forum içerisinde çok fazla içerik buldum. Yetkili servis fiyatı çok yüksek olduğundan değip değmeyeceğini düşüneceğim.
7- Dış Düzey Krom Aksesuarlar ( Bulduklarım ; Krom Bagaj Alt Çıtası,Krom Kapı Koruma Çıtası, Krom Cam Alt Çıtası, Krom Kapı Eşiği) Başka önerilerinizi de beklerim
8- B sütünü piano black kaplama
9- Ön Far Değişimi 2015 sonrası ( Biraz saçmalmış olabilirim affınıza sığınarak. İncelediğimde üst model farların aynı ebatlarda olduğunu gözlemledim. Farımı bir üst yıl ile güncelleyebilirmiyim emin değilim. Soketleri belki uymayabilir diye düşünüyorum. )
10- Ön sis far plastiğini ledli yapma
11- Ön sis, Ön Far, Arka Stop, Arka Sis Led Değişimi ( Forumda yine çok fazla içeriğe eriştim hangi marka kullansam emin olamadım)
12- Spoiler
13- Llumar ATR 15 Cam filmi

Jant, Yay , GRMN Arka Tampon vs işlemlerine daha sonra başlayacağım. (GRMN Tamponu Yurt dışından getirteceğim fakat tüm bu işlemler bittiğinde bütçeme göre )

Abartı diyecekler olacaktır veya bunları yapacağına git başka araba alda diyecekler çıkacak ama ailecek yarisi seviyoruz ve satmayı da bir süre düşünmüyoruz.

Başka araç içerisine yaptığınız işlemler için önerileriniz var ise konu başlıklarını paylaşabilirseniz çok sevinirim.
2013 Toyota Yaris 1.33 Cool MultidriveS - Touch 1 - Geri Görüşlü ve 2019 Toyota Corolla Dream MultidriveS + Park Sensörü

Toyota Club Türkiye

Toyota Yaris Değişim Projesi (Aksesuar Bazlı)
« : Aralık 17, 2018, 11:28:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '17
  • 1 kere teşekkür etti
Ynt: Toyota Yaris Değişim Projesi (Aksesuar Bazlı)
« Yanıtla #1 : Ocak 30, 2019, 01:09:01 »
Hocam merhabalar, bahsettiğiniz aksesuarlarlardan taktırdığınız oldu mu?  Bende 2017 fun special aldım. Sizinle aynı eklettirmek istediğim aksesuarlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 30, 2019, 01:24:07 »
diğerlerini bilmem de llumar atr15 cok koyu gelir. ben kullanıyorum. atr 35 yaptım orta karar koyuluk oldu. ancak polisle uğrasmamak adına atr 50 yaptım. aynı güneş korumasını sağlıyor.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 30, 2019, 08:18:25 »
Hocam herkesin kendi zevki tabiki ama,ileride aracı satacağınız zaman (5 yıl sonra diyelim) bu eklettiğiniz şeyleri, ederi kadar satamayacaksınız. O yüzden nacizane tavsiyem Llumar cam filmi dışında , diğer aşırı uç masraflardan kaçınmanızdır. (Örnek veriyorum far grubunu değişeceğim demişsiniz ama zaten bir farın tanesi 1000 lira civarında,aracın model yılı belli bana göre gereksiz) Güvenli sürüşler dilerim.
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 30, 2019, 12:10:54 »
Hocam herkesin kendi zevki tabiki ama,ileride aracı satacağınız zaman (5 yıl sonra diyelim) bu eklettiğiniz şeyleri, ederi kadar satamayacaksınız. O yüzden nacizane tavsiyem Llumar cam filmi dışında , diğer aşırı uç masraflardan kaçınmanızdır. (Örnek veriyorum far grubunu değişeceğim demişsiniz ama zaten bir farın tanesi 1000 lira civarında,aracın model yılı belli bana göre gereksiz) Güvenli sürüşler dilerim.

Valla ben de ekledim. Millet için boş bir arabaya binemem. Satacağım zaman da eklediklerimi istediğim fiyatın üstüne eklerim, alan alır, almayan kendi bilir.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '15
  • 371 kere teşekkür etti
  • 131 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 30, 2019, 21:45:38 »
Arkadaşlar Merhaba,

2013 Toyota Yaris 1.33 Cool Multidrive-S aracım var. aracıma iç ve dış aksesuarlarda değişim projesini yapmak istiyorum. Yabancı forumlarda ve başka içerik sitelerinde araştırmalarıma göre yapabileceğim bazı maddeleri buldum. Aşağıdaki maddelerden herhangi birini uygulayan var mı?

1- Hız Sabitleyici ( Forumda bir hayli içerik mevcut, nasıl uygulayacağımı buldum)
2- Otomatik Kararan Dikiz Aynası ( Forumda konu başlıkları buldum fakat taktırma maliyetine göre düşüneceğim.)
3- Otomatik Kapanan Camlar ( Forum içerisinde de çok fazla içerik buldum fakat Yaris için uygulayanı bulamadım. Modüller araç bazlı fark ediyor diye düşünüyorum)
4- Otomatik Kapanan Aynalar ( Birkaç içerik buldum fakat yine Yaris için kaynak mevcut değil. Motoru olduğundan da  şüpheliyim)
5- Yağmur Sensörü ( İngilterede MK3 için yağmur sensörü parçaları satılıyor. Fakat montajını yapanı henüz bulamadım)
6- Navigasyon ( Yine Forum içerisinde çok fazla içerik buldum. Yetkili servis fiyatı çok yüksek olduğundan değip değmeyeceğini düşüneceğim.
7- Dış Düzey Krom Aksesuarlar ( Bulduklarım ; Krom Bagaj Alt Çıtası,Krom Kapı Koruma Çıtası, Krom Cam Alt Çıtası, Krom Kapı Eşiği) Başka önerilerinizi de beklerim
8- B sütünü piano black kaplama
9- Ön Far Değişimi 2015 sonrası ( Biraz saçmalmış olabilirim affınıza sığınarak. İncelediğimde üst model farların aynı ebatlarda olduğunu gözlemledim. Farımı bir üst yıl ile güncelleyebilirmiyim emin değilim. Soketleri belki uymayabilir diye düşünüyorum. )
10- Ön sis far plastiğini ledli yapma
11- Ön sis, Ön Far, Arka Stop, Arka Sis Led Değişimi ( Forumda yine çok fazla içeriğe eriştim hangi marka kullansam emin olamadım)
12- Spoiler
13- Llumar ATR 15 Cam filmi

Jant, Yay , GRMN Arka Tampon vs işlemlerine daha sonra başlayacağım. (GRMN Tamponu Yurt dışından getirteceğim fakat tüm bu işlemler bittiğinde bütçeme göre )

Abartı diyecekler olacaktır veya bunları yapacağına git başka araba alda diyecekler çıkacak ama ailecek yarisi seviyoruz ve satmayı da bir süre düşünmüyoruz.

Başka araç içerisine yaptığınız işlemler için önerileriniz var ise konu başlıklarını paylaşabilirseniz çok sevinirim.

1. 2. 4. 5. 7. Ve 12. Maddeler yaris hibrit spirit donanım da baz olarak sunuluyor. Jantı da kendim aldım. Yaydan vazgeçtim çünkü yeterince konfor sıkıntısı var şehir içinde. Köpek balığı yüzgeci şeklinde anten ve led (5000k) far da taktım. Araçta farlar da mercekli bu arada. Artı olarak da far sensörü ve soğutmalı torpido mevcut. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2013 Yaris Cool + 2019 Corolla Dream /MultidriveS
    • tistateknoloji.com
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 1000
  • 5 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 10, 2019, 17:57:21 »
Valla ben de ekledim. Millet için boş bir arabaya binemem. Satacağım zaman da eklediklerimi istediğim fiyatın üstüne eklerim, alan alır, almayan kendi bilir.

Bende aynı fikirdeyim. Hep algı satarken kimse ilgilenmez. Ben şuan için binici konuyumdayım zaten. Al satçı değilim ki. Gerekirse ilerde de düşüğüne satarım yinede o konforu yaşarım.

Fabrikadan en-en dolusunu alsanda aynı şey geçerli. Yine satın alacak olan bu kadar özelliğe gerek yok biraz daha az dolusunu alma niyetinde olacak.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 10, 2019, 18:03:59
1. 2. 4. 5. 7. Ve 12. Maddeler yaris hibrit spirit donanım da baz olarak sunuluyor. Jantı da kendim aldım. Yaydan vazgeçtim çünkü yeterince konfor sıkıntısı var şehir içinde. Köpek balığı yüzgeci şeklinde anten ve led (5000k) far da taktım. Araçta farlar da mercekli bu arada. Artı olarak da far sensörü ve soğutmalı torpido mevcut.

Hız Sabitleyiciyi tamamladım. gayet güzel çalışıyor. Hız sabitleyiciyide aliexpress de buldum fakat fiyatı biraz pahalı.
Camları açan düğmelere krom aksesuar ekledim. Dışı içinde parçaları buldum alacağım.
İç aydınlatmaların tamamını led yaptım.
Farları 5000k led bende yapacağım. Arka farlar dahil. Arka siside led yapacağım.
Forumdan Ahmet bey ile konuşmuştuk fakat ben bütçeyi ayarlayamadım.
Parçalar ve Montaj dahil
1800 TL  Otomatik Yanan Farlar ve Yağmur Sensörü
1000 TL  Katlanan Aynanalar
350 TL   Kararan Dikiz Aynası

Ek istediklerim. (Modülleri ben temin edicektim. Getirirsin olup olmayacağına bakarız demişti, ayrıca fiyat vermedi )
Cam Modulü( Anahtardan Camları Otomatik Kapatma)
Ayna Modülü(Kitleyince anahtardan aynaları kapatma)

2013 Toyota Yaris 1.33 Cool MultidriveS - Touch 1 - Geri Görüşlü ve 2019 Toyota Corolla Dream MultidriveS + Park Sensörü