Gönderen Konu: Periyodik bakımdan sonra çıkan arıza hakkında yardım lütfen  (Okunma sayısı 2393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '13
Merhaba arkadaşlar 2013 1.6 auris Premium aracımı 50.000 bakımına servise götürdüm bakımdan çıktıktan sonra esp arıza ışığını yakmış bendeyken bu araçta böyle sorun yoktu bilgisayara bağladıklarında araç airbag spirali arızası veriyor bunun değişmesi gerek beraberinde direksiyon açı sensörününde değişmesi gerektiği söylendi mantıken araç airbag ile ilgili arıza verirse airbag aktif olduğunu gösteren ışık yanmaz ama airbag ve diğer bütün hersey çalışıyor tcs arızası verdiği bu yüzden bunların değişmesi gerektiği söylendi şuanda aracımda tcs esp gibi sistemlerin toplandığı hiçbirşey çalışmıyor ve esp ışığı sürekli yanıyor ben sorunun başka yerde olduğunu düşünüyorum ve servisin yanlış teşhis koyduğunu düşünüyorum aküye baktırdığımda akünün normal olduğu söylendi ama aracın hiç aküsü serviste hiç değişmemiş benden önceki sahibi değiştirdiyse farklı bir yerde o konu hakkında bişey diyemem sonuç olarak akü değeride normal çıkıyor bu konu hakkında bilgisi olan yardım edebilecek varsa yardım etsin lütfen servis o parçalara yüklü bir para çıkardı ve benim o parçalardan kaynaklı olduğuna inanasım pek gelmedi şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.  :)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Periyodik bakımdan sonra çıkan arıza hakkında yardım lütfen
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2018, 03:39:34 »
Profil bilgilerinizde İstanbul'da ikamet ettiğiniz yazılı bu adrese gidin gerekenin en iyisi yapılır  TEM SERVİS (Randevulu Sistemle Çalışıyoruz Numaramız 0212 346 2865) Adresimiz:Maslak Mahallesi, Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. Kısım 40. Sk. No:318 Sarıyer İstanbul. Geçmiş olsun.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Aralık 17, 2018, 02:39:07 »
Öğrendiğim kadarı ile aurislerde kronik sorunmuş bu ilk direksiyon açı sensörü arıza verip sonra başka parçaları bozuyormuş ve sanırım elektronik direksiyonlu araçlarda rot ayarından sonra sıfırlamak gerekiyormuş sıfırlanmayınca buda bozulmasına sebep oluyormuş toyotadır dayanıklıdır diye aldık sonuç hüsran  >:( daha ufak bir elektriksel parçası bile kronik oluyorsa hybrid araçlar nasıldır Allah bilir ;)

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 17, 2018, 09:07:49 »
@Olkan Köse (40893) ,

Gecmis olsun,
Sonuçta bu bir arac, hersey olabilir, daha duzgun teshis konmadan, arizaniz tespit edilmeden.
Kullanmadiginiz, hakkinda hicbir sey bilmediginiz modellere sezreniste bulunmak ne kadar dogru?

Ben iyi veya kotu araba demiyorum, ama uslubunuz cok yanlis.   :kötü:
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Aralık 17, 2018, 09:44:16 »
Alman araçlarından daha sorunsuz orası kesin ama aracım daha 46binde yani sizede mantıksız gelmiyor mu bu arıza  :olmamış: hal böyle olunca da diğer yeni nesil araçlarından da insan şüphe duyuyor çünki bu aracımı satıp hybrid almayı düşünüyordum böyle durum olunca da korkar oldum :( birde airbag spirali ile esp abs gibi sistemlerin alakası ney onu çözemedim sistemsel iletileri ayrı ayrı olması gerekirken ecu ya tek bir yerden mi gönderiyor bu konu hakkında kime sorsam bilgi alamadım bu yüzden de sorunumun o parça olduğundan şüpheliyim. Ayrıca serzenişte bulunmadım tepki ve şüphemi dile getirdim benim sitemim yetkili veya özel servistir diye götürdüğümüz yerlerde çok fazla şeyler dönüyor ve onlardan birinin başıma gelmiş olmasından şüpheliyim şayet başka biriside bu sorunu yaşadıysa ona göre servise tutumumu göstereceğim.