Gönderen Konu: Toyota Corolla 2018 Kar Beyazı  (Okunma sayısı 3697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 36200
  • Model Yılı: '18
  • 11 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Toyota Corolla 2018 Kar Beyazı
« : Aralık 02, 2018, 20:06:39 »
Selamlar,

kar beyazı renk için ne düşünüyorsunuz? opak renk bana her zaman daha iyi geliyor? metalik renk ile arasındaki farklar neler? Birde araba sahibi olduğunda opak renk ve metalik renk arasında ne fark var?

Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?
Faydalı: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=20088.0

Hastaya doktor, savunmaya avukat, uzaya astronot, geri kalan her şey için Endüstri Mühendisi

Toyota Club Türkiye

Toyota Corolla 2018 Kar Beyazı
« : Aralık 02, 2018, 20:06:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Corolla 2018 Kar Beyazı
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2018, 21:08:49 »
Opak renk ile metalik arasında ilk başta fiyat farkı var sonrasında istenmeyen bir kaza veya sıyrılma durumunda tadilat opak renkte daha kolay lokal boya uygulaması opakta daha kolay
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 36200
  • Model Yılı: '18
  • 11 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 06, 2018, 11:27:23 »
Opak renk ile metalik arasında ilk başta fiyat farkı var sonrasında istenmeyen bir kaza veya sıyrılma durumunda tadilat opak renkte daha kolay lokal boya uygulaması opakta daha kolay

Opak renk seçerek iyi bir tercihte bulunduğumu düşünüyorum. Sonuçta kar beyazı, siyah iç tasarımla hep iyi gidiyor ve güneş yanığı gibi bir durum (vernik olmadığından dolayı) olacağını düşünmüyorum. Ayrıca beyaz için 2. el piyasası daha cazip neden bilmiyorum.

Bir sorum var. Opak renk için korumaya ihtiyaç var mıdır? varsa seramik kaplama mı? Yoksa toyotanın yaptığı şeffaf naylon gibi bişey var o kaplama mı? bunun dışında başka şeyler vs. vs
Faydalı: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=20088.0

Hastaya doktor, savunmaya avukat, uzaya astronot, geri kalan her şey için Endüstri Mühendisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 31, 2019, 02:10:10 »
Opak renk seçerek iyi bir tercihte bulunduğumu düşünüyorum. Sonuçta kar beyazı, siyah iç tasarımla hep iyi gidiyor ve güneş yanığı gibi bir durum (vernik olmadığından dolayı) olacağını düşünmüyorum. Ayrıca beyaz için 2. el piyasası daha cazip neden bilmiyorum.

Bir sorum var. Opak renk için korumaya ihtiyaç var mıdır? varsa seramik kaplama mı? Yoksa toyotanın yaptığı şeffaf naylon gibi bişey var o kaplama mı? bunun dışında başka şeyler vs. vs
Mücahit bey kusura bakmayın konuyu yeni gördüm öncelikle her yıl yaz sıcakları başlamadan önce pasta cila boya koruma işlemi yaptırırsanız iyi olur boyanın içine işlemiş kış artıkları temizlenmiş olur, seramik kaplama ya kesinlikle yaklaşmayın dönüşü olmayan işlem.
Ama dışarıda modifiye gibi işler yapan yerlerde tampona,kaput ucuna ve kapı eşiklerine şeffaf film çektiren ikisinin taş izine karşı iyi derecede koruma sağlamaktadır, özellikle kapı eşikleri bayanların topuklu ayakkabıları nedeniyle boyası genelde dikkat edilmediği zaman çok eziliyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 31, 2019, 07:06:15 »
Seramik kaplama parlaklık sağlar ve kış pisliğinden korur başka özelliği yoktur.
Metalık rengi tercih edebilirsiniz boya tutturamama işi beceriksiz kaportacilarin  işi