Gönderen Konu: Auris Korna Sorunu  (Okunma sayısı 1687 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
Auris Korna Sorunu
« : Kasım 30, 2018, 19:50:04 »
Toyotaci dostlar herkese öncelikle saygilar.
Aracimdan daha önceden bir klima arizasi vardi. Onu yaptik ve bu sirada tabi ön tampon cikmak zorunda kaldi. Ön tamponun sök-tak isleminden sonra eskiden hafifce bastirdigimda hemen calan korna artik tabiri caizse vurarak caliyordu. Biliyorsunuz bazen trafikte karsindakini uyarmak maksatli bi-bip seklinde calariz.E tabi artik uyaramiyorum bu sekilde artik...  Sorun nerde olabilir sizce dostlarim? Tampon montaji yapilirken baglantiya bir zarar mi verildi acaba ? Oksitlenme oldugunu düsünmüyorum cünkü islem öncesinde böyle bir sikinti yoktu. Yardimci olursaniz cok sevinirim gercekten. Simdiden tesekkur ederim...
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Toyota Club Türkiye

Auris Korna Sorunu
« : Kasım 30, 2018, 19:50:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris Korna Sorunu
« Yanıtla #1 : Aralık 12, 2018, 21:13:15 »
Ben de 2011 Auris kullanıyorum kornada benzer bir sorun vardı. Hava yastığı fişeği değişimi için gittiğimde ustaya bahsettim ücret almadan düzeltti.
Daha önce özel serviste direksiyonda adını hatırlayamadığım bir parçanın değişmesi gerektiğini, parça fiyatının da 300 TL civarında olduğunu söylemişlerdi.
Çekmeköy ALJ'ye yoğun olmayan bir günde uğrarsanız bakarlar sanırım. En azından ben iki kez bu tarz sorunlar için gittim -düzenli müşterileri olmamama rağmen- yardımcı oldular.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris Korna Sorunu
« Yanıtla #2 : Aralık 12, 2018, 22:51:41 »
Hocam sorun halloldu. Bir an kendi ismimi görmedim mobilden girince :) galiba oksitlenme yapmış,temizleyip taktılar,sorun düzeldi. Fren hidroliği 150TL tuttu işçilik dahil,rot ayarı yapıldı o da 50TL,yanında balata temizleme ve kornayı da eşantiyon yaptılar :) (Pendik Dumankaya’ya gittim)
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I