Gönderen Konu: lastik basınç sensörü  (Okunma sayısı 1810 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
lastik basınç sensörü
« : Kasım 23, 2018, 02:10:25 »
merhabalar..ağustos ayında 2015 model 1.33 life corolla aldım. aldığımda lastik basınç uyarı ışığı yanıyordu. reset düğmesiyle çözemeyince durumu servise gittim. orada aracı bilgisayara bağlayarak söndürdüler ancak şehir içinde araç ikaz ışığını yakmazken şehir dısında yakıyor. bu  durum iki kez tekrar etti yani servise iki kez gittim. niğde de yaşadığım için sürekli servise gitme şansım da yoktur. ancak memlekete sivasa gittikçe ilgilenebiliyorum ya da aksaraya gitmem lazım. ayrıca servis de çare olmuyor neticede. herhangi birşey de söylemiyorlar işin kötü tarafı. hallettik diyorlar o kadar. özel bir kombinasyon özel bi formülasyon varsa önerebileceğiniz açığım. zira her arabaya bindiğimde o ışığı orda görmek çok sinir bozucu bir durum.

Toyota Club Türkiye

lastik basınç sensörü
« : Kasım 23, 2018, 02:10:25 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 14 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: lastik basınç sensörü
« Yanıtla #1 : Kasım 30, 2018, 17:05:19 »
2015 Corolla bende de lastik basınç sensörü ışığı yanıyordu. Servise sordum 550 tl dediler özel servise gittim onlar da bunu ancak yetkili servisin yapacağını söyleyip gönderdiler. Sadece hangi sensörün çalışmadığını tespit ettiler. Stepnede sensör yokmuş ama araç 5 sensör algılıyor. 5.'si olmadığı için ışık yanıyordu. Servise fazla sensörü sildirmeye gitmedim çünkü gözümün önünde yapmadıklarından ne yaptıklarını bilmediğim için güvenemedim.  Lastikçiye gittim 275 tlye taktı ve olmayan sensörün kodunu ona kopyaladı artık stepnede de sensör var ve çok daha ucuz bir yöntemle hallettim. Sizde de stepnede olmayan ama beyne tanımlı 5 sensör olabilir.