Gönderen Konu: Efsane Kasa (Stoplardaki su buharı+Orta Konsol Boyama+Würth Motor Temizleme)  (Okunma sayısı 1222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '94
  • 42 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
Öncelikle hayırlı akşamlar. :) İlk forumumda size aklıma gelen bazı problem ve çözüm önerilerimi anlatmak istiyorum abilerim kardeşlerim.
1- Aracımı alalı 1 ay oldu ve arka stoplarda su buharı birikmesi olayı vardı aldığımda. Bunun için ne tür işlemler yapılarbilir?
2- Orta konsolda abartılı olmayacak şekilde çizikler ve renk deformasyonları var. İnternette konsol boyama uygulaması yapan Opel kullanıcısının videosunu izledim. Güzel sonuç aldı fakat eskini tutturabilir miyim renk kodunu bulma şansım var mıdır?
3- Yeni almışken iç döşemeleri 150 TL gibi bir rakama yıkayacak yer buldum fakat motoru hemen hemen her yer tayzikli su ile yıkıyor. Elektronik aksama zarar gelmesinden korktuğum için Würth Motor Temizleme ürününü sipariş verdim. Sizce motorun her aksamına sıkmamda sorun olurmu kullanıcılardan olumsuz bir yorum görmedim şuana kadar.

İlk forumum olduğundan dolayı bir eksiğim hatam olduysa şimdiden kusura bakmayın. 2014 e kadar olan forumlara baktım fakat bunlarla ilgili bir başlık göremedim. Herkese iyi forumlar. :)
Volkswagen Polo (2015-2016)  0-15.000 Opel Astra (2016-2020) 0-50500 Toyota Corolla (1994) 145.000-... Peugeot Rifter (2020) 0-... Honda Civic (2022) 0-…

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Öncelikle hayırlı akşamlar. :) İlk forumumda size aklıma gelen bazı problem ve çözüm önerilerimi anlatmak istiyorum abilerim kardeşlerim.
1- Aracımı alalı 1 ay oldu ve arka stoplarda su buharı birikmesi olayı vardı aldığımda. Bunun için ne tür işlemler yapılarbilir?
2- Orta konsolda abartılı olmayacak şekilde çizikler ve renk deformasyonları var. İnternette konsol boyama uygulaması yapan Opel kullanıcısının videosunu izledim. Güzel sonuç aldı fakat eskini tutturabilir miyim renk kodunu bulma şansım var mıdır?
3- Yeni almışken iç döşemeleri 150 TL gibi bir rakama yıkayacak yer buldum fakat motoru hemen hemen her yer tayzikli su ile yıkıyor. Elektronik aksama zarar gelmesinden korktuğum için Würth Motor Temizleme ürününü sipariş verdim. Sizce motorun her aksamına sıkmamda sorun olurmu kullanıcılardan olumsuz bir yorum görmedim şuana kadar.

İlk forumum olduğundan dolayı bir eksiğim hatam olduysa şimdiden kusura bakmayın. 2014 e kadar olan forumlara baktım fakat bunlarla ilgili bir başlık göremedim. Herkese iyi forumlar. :)
Emrah bey arka stop lar orjinalmı yan sanayimi eğer yan sanayiyse su almasına engel olmak biraz zor içine su girdiği için buhar yapıyor yinede söküp bir kontrol edin açık yeri varmı olsa da olmasa da kenarlarına az miktarda japon yapıştırıcısı gezdirin işlemi yavaş yavaş yapın başka yerlere akmasın bide soketlerin geçtiği yerlerin diplerini kontrol edin konsol boyama işlemi plastik boyasıyla olur renk tutması ayarlanır sıkıntı olmaz motoru yıkama işlemini kesinlikle su vurmadan yaptırın benzin veya türevi uçucu maddelerle temizlemeye çalışın ve aracı hemen çalıştırmayın biraz beklesin fişlerin arasına veya başka yerlere kaçan temizlik ürünü varsa kuruması için iyi forumlar
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '94
  • 42 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
Ümit abi çok teşekkür ederim gerçekten hepsine üşenmeden uzunca açıklama yaptın :) Dediklerini uygulayacağım. Sanırım sol stop sonradan yan sanayi olarak değiştirildi. Stoplar üzerinde farklılıklar var çünkü. Sağ stop orijinal ve üzerinde iki tane beyaz kapak gibi birşey var. Diğerinde biri beyaz birisi kırmızı. Stop’un camını ayırma şansım olurmu abi içinde biraz pislikte birikmişte.
Volkswagen Polo (2015-2016)  0-15.000 Opel Astra (2016-2020) 0-50500 Toyota Corolla (1994) 145.000-... Peugeot Rifter (2020) 0-... Honda Civic (2022) 0-…