Gönderen Konu: 2012 Benzinli 1,6 Auris Hava Filtresi  (Okunma sayısı 1230 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 147000
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür edildi
2012 Benzinli 1,6 Auris Hava Filtresi
« : Ekim 30, 2018, 23:21:23 »
Merhaba, bugün Bosch marka hava filtresi taktım aracıma. Yalnız filtrenin kenarlarındaki siyah lastiği çıkarmadan yerine oturmadı. Lastiği çıkarıp taktım. Bir sorun olur mu? Teşekkürler...

Toyota Club Türkiye

2012 Benzinli 1,6 Auris Hava Filtresi
« : Ekim 30, 2018, 23:21:23 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: 2012 Benzinli 1,6 Auris Hava Filtresi
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2018, 01:56:42 »
Merhaba, bugün Bosch marka hava filtresi taktım aracıma. Yalnız filtrenin kenarlarındaki siyah lastiği çıkarmadan yerine oturmadı. Lastiği çıkarıp taktım. Bir sorun olur mu? Teşekkürler...
eğer boşluk yoksa yerine tam oturmuşsa sorun olmaz kapakla filtre kutusu arası tam kapanıyorsa bişey olmaz ama aracınız sağlıklı çalışması ve yakıt tasarrufu için orjinal veya orjinale yakın kalitede ürünler tercih etmeniz araç sağlığı açısından daha iyi olur görünüşte fazla para ödemiş gibi algılansada totalde uzun km ler boyunca sorunsuz ve konforlu sürüş elde etmiş olursunuz
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 31, 2018, 06:37:00 »
Teşekkür ederim yanıtınız için. Ben de sizinle aynı düşüncedeyim. Bu yüzden Bosch marka sipariş ettim. Aracıma uyumlu ama lastikle takamadim. Belki de çok zorlamadım. Ama lastiksiz tam oturdu. Boşluk yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 31, 2018, 07:23:03 »
Teşekkür ederim yanıtınız için. Ben de sizinle aynı düşüncedeyim. Bu yüzden Bosch marka sipariş ettim. Aracıma uyumlu ama lastikle takamadim. Belki de çok zorlamadım. Ama lastiksiz tam oturdu. Boşluk yok.
birçok ürün araca uyumlu olarak gözüküyor ama takıldığı zaman ufak aksilikler olabiliyor o lastik dediğiniz parça filtre kutusu ile kapak arasında izalasyon görevi görüyor hava pislik toz sızmasını önlemek için siz o lastiği takabiliyorsanız takın çünkü filtre kutusu ve kapağı sert plastikten imal edilir ve birbiri üzerine bindiğinde izalasyonu tam olarak sağlamaz motor içine çekilen toz da zamanla sıkıntı çıkartır tortu oluşumuna sebeb olur ilk yanıt ile tezat düşüyor olabilir ama doğrusu bu bidahaki sefer araca tam uyumlu olanı almanız daha doğru karar olur zira hava filtresi önemi az bir parça gibi olsa da sağladığı koruma ve görev aslında motor için ve yakıt için önem arz etmektedir
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 31, 2018, 07:29:50 »
Bosch hava filtresi dediğiniz gibi lastiği çıkarmadan hiçbir şekilde oturmuyor. Bende Corollaya takamamıştım lastiği çıkarmak zorunda kalmıştım. Sonraki bakıma kadar bir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 31, 2018, 13:56:59 »
Teşekkürler, lastikle takmayı da deneyeyim. Olmadı bir sonraki bakıma kadar idare eder umarım.