Gönderen Konu: Corolla 2000 otomatik benzinli vvti dip gaz sorunu  (Okunma sayısı 1981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 205000
  • Model Yılı: '00
Corolla 2000 otomatik benzinli vvti dip gaz sorunu
« : Ekim 14, 2018, 00:29:47 »
Selamın aleyküm cümleten. 2000 model toyota corolla 1.6 vvti terra otomatik benzinli araca sahibim. Şöyle bi sorunum var aracımla hareket halindeyken dip gaz yaptığım zaman deviri 5000 e çıkarıp boğuluyor gibi oluyor yani önceki aracımdaki gibi gazı kökleyince araba uzamıyor hangi hızdaysam o hızda sabit kalıp sadece deviri 5000e çıkartıyor. Daha önceden başına gelen veya bilgisi olan biri varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Toyota Club Türkiye

Corolla 2000 otomatik benzinli vvti dip gaz sorunu
« : Ekim 14, 2018, 00:29:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla 2000 otomatik benzinli vvti dip gaz sorunu
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2018, 00:59:15 »
Konunun uzmanı @Ahmet Güve (8047) bey konuyu görürse mutlaka yardımcı olacaktır ama siz aracı öncesinde bir serviste cihaza bağlatıp arıza kodu aldınız mı yani bu otomatik şanzıman öyle şundan bundan yapar diyecek kadar kolay değil
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 205000
  • Model Yılı: '00
« Yanıtla #2 : Ekim 14, 2018, 12:20:14 »
hayır servise götürmedim daha buraya bi danışayım dedim. araba konusunda yeniyim 2. arabam bu ilkinide fazla kullanmadım serviste arıza tespiti için aldıkları bir ücret var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2018, 12:36:54 »
Tabiki arıza tespiti için ücret alırlar sanayide tanıdığınız bir yer varsa elindeki cihaz kaliteliyse arıza kodlarını görebilir ona göre hareket edersiniz biz buradan arıza kodunu bilmeden yorum yapmamız dibini görmediğimiz kuyuya taş atmaya benzer otomatik şanzıman tamiri yapan güvenilir yerlere baktırmanız sizin faydanıza olur aksi halde tamirciler ve servisler çok para harcatırlar şanzıman ayrı bir meslek dalıdır servis komple değişim önerir tamir yoluna gitmez

Mesaj Birleştirildi: Ekim 14, 2018, 12:43:54
Profil bilgilerinizde İstanbul'da ikamet ettiğiniz yazılı İstanbul'da form üyesi tem oto @Ufuk Sönmez (16363) bey var orayla bir görüşün yapabilecekleri bir durum varsa yardımcı olurlar yoksa güvenilir şanzıman tamiri yapan kişilere yönlendirirler.
@Ahmet Güve (8047) beyde konuda uzman kişi ama önce arıza kodları alınması lazım
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 243000
  • Model Yılı: '04
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 13, 2018, 15:36:43 »
.
1  3  5 
╬╬╬       COROLLA 1.6 VVT-i
2  4  R

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 13, 2018, 17:40:11 »
Yunus merak ettim hayırdır  kime neye göre iğrenç araba değil  ? Merak ettim 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 13, 2018, 18:11:53 »
yunus bey, her yorumunuzda corolla bir halta yaramaz, hep sorun çıkarıyor diyorsunuz da benim 7 tane corolla aracım oldu hiçbirinde sıkıntı yaşamadım.  çevremde kullananlardan sizin gibi şikayetler duymadım. japon arabalar sorunsuzluklarıyla nam salmıştır. münferit olarak başınıza gelen olayları genelleyip corolla bir halta yaramaz demeniz hiç etik değil. aracınızın bakımları zamanında yapılmamış, aksatılmış olabilir. vw deseniz anlarım dsg, turbo, elektirik, beyin arızaları ile özdeşleşmiş bir marka. aracınızın başına gelenleri tüm corollalara mal etmeniz doğru değil. kaldı ki e 12 corolla'nın en sorunsuz kasalarındandır. benim en sevdiğim kasadır.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 13, 2018, 18:13:44
yaşınız 16 mıymış. şimdi anlaşıldı bu yorumların nedeni. sen sorunlu araç görmemişsin evlat :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 13, 2018, 21:18:15 »
yaşınız 16 mıymış. şimdi anlaşıldı bu yorumların nedeni. sen sorunlu araç görmemişsin evlat :rofl:

Ezmeyin öyle, biraz acı olur ama hayat zamanla öğretir :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 243000
  • Model Yılı: '04
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 21, 2018, 23:41:26 »
abi kusuruma bakmayın okulda girmiştim hesaba sınıftakı cocugun bırı butun konulara yazı yazmıs zaten begenmesem aracı kotulesem forumlara girmezdim vu arada toyotanin nasıl bir araba olduğunu az bişey biliyorum motor bölümü okuyorum ben de  :rofl: :rofl: anlayışınız için teşekkür ederim iyi aksamlar

Mesaj Birleştirildi: Kasım 21, 2018, 23:43:47
Bu arada bu yazılan mesajları silmenin bir yolu yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
1  3  5 
╬╬╬       COROLLA 1.6 VVT-i
2  4  R

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Kasım 22, 2018, 01:09:09 »
abi kusuruma bakmayın okulda girmiştim hesaba sınıftakı cocugun bırı butun konulara yazı yazmıs zaten begenmesem aracı kotulesem forumlara girmezdim vu arada toyotanin nasıl bir araba olduğunu az bişey biliyorum motor bölümü okuyorum ben de  :rofl: :rofl: anlayışınız için teşekkür ederim iyi aksamlar

Mesaj Birleştirildi: Kasım 21, 2018, 23:43:47
Bu arada bu yazılan mesajları silmenin bir yolu yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
yorumunuzun sağ üst köşesinde değiştir butonu var ona tıklayarak yorumu değiştirebilirsiniz
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Kasım 28, 2018, 13:54:06 »
Konuyla ilgili bende araya girebilirmiyim , bende 2000 model otomatik vvti alacağım araç biraz uzakta , araç sahibi aracın herşeyini anlattı kafama yatmayan 1. vitesten 2.vitese geçince haifif titreme yapıyor dedi , bununda bu araçlarda kronik olduğunu söyledi, servisede gösterdim dedi aracın sorunu yokmuş? ne kadar doğru bilen arkadaşlar beni aydınlatabilirmisiniz, sorun büyük değilse aracı gidip alacağım çünkü...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Kasım 28, 2018, 16:30:22 »
Selamın aleyküm cümleten. 2000 model toyota corolla 1.6 vvti terra otomatik benzinli araca sahibim. Şöyle bi sorunum var aracımla hareket halindeyken dip gaz yaptığım zaman deviri 5000 e çıkarıp boğuluyor gibi oluyor yani önceki aracımdaki gibi gazı kökleyince araba uzamıyor hangi hızdaysam o hızda sabit kalıp sadece deviri 5000e çıkartıyor. Daha önceden başına gelen veya bilgisi olan biri varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler
motor devri artıp araba hızlanmıyorsa otomatik şanzımanda sorun vardır, bence mobil atf 3309 yağ ile önce şanzıman yağını değiştirt düzelmezse servise veya iyi bir otomatik şanzıman ustasına git.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #12 : Kasım 28, 2018, 16:43:44 »
Atilla abi benim sorum hakkında fikrin varmı.

(Konuyla ilgili bende araya girebilirmiyim , bende 2000 model otomatik vvti alacağım araç biraz uzakta , araç sahibi aracın herşeyini anlattı kafama yatmayan 1. vitesten 2.vitese geçince haifif titreme yapıyor dedi , bununda bu araçlarda kronik olduğunu söyledi, servisede gösterdim dedi aracın sorunu yokmuş? ne kadar doğru bilen arkadaşlar beni aydınlatabilirmisiniz, sorun büyük değilse aracı gidip alacağım çünkü...)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 28, 2018, 21:06:41 »
Atilla abi benim sorum hakkında fikrin varmı.

(Konuyla ilgili bende araya girebilirmiyim , bende 2000 model otomatik vvti alacağım araç biraz uzakta , araç sahibi aracın herşeyini anlattı kafama yatmayan 1. vitesten 2.vitese geçince haifif titreme yapıyor dedi , bununda bu araçlarda kronik olduğunu söyledi, servisede gösterdim dedi aracın sorunu yokmuş? ne kadar doğru bilen arkadaşlar beni aydınlatabilirmisiniz, sorun büyük değilse aracı gidip alacağım çünkü...)
Serdar bence oraya gidip servise kendin götürüp göster, lpg li ise siboplardan da olabilir, onun için sahibinin sözüne değil servisin sözüne ehemniyet ver.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/