Gönderen Konu: toyotada ulasabılecegım en yetkılı kişi?  (Okunma sayısı 1377 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
toyotada ulasabılecegım en yetkılı kişi?
« : Ekim 08, 2018, 20:21:17 »
arkdaslar toyotada ulasabılecegım en yetkılı kısı numara vs nedır bılen varsa yardımcı olabılır mı? servıste sıfır takılan lpg montajında yapılan bır hata bugun karsıma cıkmıs durumda detayları ve resımlerı yarın sızınle buradan paylasacagım herkese saygılar....

Toyota Club Türkiye

toyotada ulasabılecegım en yetkılı kişi?
« : Ekim 08, 2018, 20:21:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: toyotada ulasabılecegım en yetkılı kişi?
« Yanıtla #1 : Ekim 08, 2018, 20:36:42 »
Sorununuzu öncelikle servis ile çözmeye çalıştınız mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Ekim 08, 2018, 20:39:59 »
bugun servıs ıle gorustuk yarın haber verecekler olumsuz bır durumla karsı karsıya kalırsam bılır kısı raporu eslıgınde dava acacam, resımlerı paylastıgım zaman emın olun hak vereceksınız allah herkesı ısını duzgun yapan ustalarla karsılastırsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #3 : Ekim 08, 2018, 20:44:39 »
Yetkili Servisin, sizin onayınız ile yaptığı işe Toyota CEO'suna bile ulaşsanız Toyota'nın müdahale etme gibi bir durumu olmaz, naçizane tavsiyem servis ile sorununuzu makul bir şekilde çözmeye çalışın, zorluk çıkarırlar ise hukuki hakkınızı kullanırsınız lakin bu durumda karşı tarafın haklarını da iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Ekim 08, 2018, 21:00:27 »
lpg montajında ustanın yaptıgı bır hata benım aracımın motoruna ,gomleklerıne zarar verıyorsa ve bu durum net bır sekılde gozukuyorsa bunu servısın karsılaması gerekir, lakın bıze cıkacak  olan maddı kulfetı varın sız dusunun....bızler tuketıcıyız motorun ıcıne yapılan yanlıs bır hatayı gormemız ımkansız...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #5 : Ekim 08, 2018, 21:12:19 »
Öncelikle belirteyim ben muhalifiniz değilim :) kurumsal firmalara karşı herhangi bir atak yapmadan önce karşı atak olup olamayacağını iyi bilmek gerekli.

Her ne kadar reyting uğruna ana haber bültenlerine "aracını iade etti, parasını geri aldı" gibi haberler yapılsa da, benim bildiğim "marka imajına bilinçli zarara teşebbüs", "marka haklarına zaruriyetsiz itiraz", "satış sözleşmesi koşullarına riayetsizlik" gibi yüksek rakam tazminlerine sebep olan davalar da oldu, bilginiz olsun istedim.

Öncelikle LPG montajı öncesi ve/veya sonrasında satış sözleşmesi, iş emri vs. imzaladığınız evraklar mevcut ise iyice gözden geçirin, ayrıca LPG dönüşüm sistemi firmanın evrakları mevcut ise onları da inceleyin, garanti mesuliyetinin satıcı mı? tedarikçi mi? olduğuna emin olun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 08, 2018, 22:39:51 »
Çağın bey öncelikle geçmiş olsun sizin aracınıza LPG takılalı 70 bin km oldu ve garanti de bitti diye yazmıştınız bende servis aracılığıyla takılan her kitte aşağı yukarı sizin sorunlarınıza benzer şikayetlerle karşılaşıyoruz diye yazmıştım garanti bittiği için servisle fazla tartışmadan sorunu çözmeye çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #7 : Ekim 08, 2018, 22:43:59 »
Hocam ben sibop vs sorununu gectim lpg ustasi montajda aracin gomlegine zarar vermiş, resimler mevcut aracin ve lpg nin garantisi bitti  evet ama gozle görülür bir magduriyet var, bugun avukatta geldi lpg uzmanida geldi inceledi yarin belli olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #8 : Ekim 08, 2018, 22:52:20 »
Hocam ben sibop vs sorununu gectim lpg ustasi montajda aracin gomlegine zarar vermiş, resimler mevcut aracin ve lpg nin garantisi bitti  evet ama gozle görülür bir magduriyet var, bugun avukatta geldi lpg uzmanida geldi inceledi yarin belli olacak.

Gömlek derken? Motorun içine mi müdahale etmişler? Tespit nasıl yapıldı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #9 : Ekim 08, 2018, 22:55:14 »
Size gorsel atim isterseniz numaraniz  vs varsa,maltkapla delmeye calismis fakat delememis ilgili yer cikinti olmus oranin parcasida gomlege dokulmus fotoda net sekilde gozukuyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #10 : Ekim 08, 2018, 23:01:46 »
Size gorsel atim isterseniz numaraniz  vs varsa,maltkapla delmeye calismis fakat delememis ilgili yer cikinti olmus oranin parcasida gomlege dokulmus fotoda net sekilde gozukuyor...

Görseli buraya ekleyebilirseniz daha iyi olur, LPG işinden daha iyi anlayan kişilerde yorum yapabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 08, 2018, 23:15:55 »
çağın bey LPG montajı yaparken gömleğe nasıl zarar verebilmişler onu anlayamadım LPG nin motorla bağlantısı sadece manifold üzerinde LPG enjektörlerini takabilmek için manifold sökülür ve dışarda enjektör nozullarına uygun şekilde delinir yerine tekrar takılır gömlek dediğiniz yer piston ve sekmanların çalıştığı silindirler içinde olur oraya zarar verebilmesi için kirbitör kapağı ardından silindir kapağı (üst kapak) sökmesi motoru dağıtması lazım ki uzun iş ufuk Bey'in dediği gibi görsel eklerseniz fikir yürüten daha bilgili üstatlar olabilir tekrar geçmiş olsun
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 09, 2018, 00:20:35 »
Geçmiş olsun Çağın Bey. Sakin sağduyulu olmakta fayda var.
70bin km geçtiği için birşey çıkmaz diye düşünüyorum. Velev ki montaj yapılan yerden kaynaklı çizildi ise bu yağ yakma ve kompresyon kaybı o zaman başlardı. 70bin km sonrasına hiç kalmazdı.

Toyota araçlarına lpg önermiyor. Bayiler kendi inisiyatiflerinde dışarıda landirenzo dükkanında lpg taktırıp satıp yine kendi garantiyi devam ettiriyor. Yani Toyota'nın motor garantisi o an bitiyor, bayinin garantisi başlıyor. Zaten sıfır ve yeni alınmış araçlarda lpg takıldığında lpg takan firma da ek cüzi bir ücretle motora garanti yapmakta. Bu da belirli yıl ve km için geçerli.

Gömlek çizilmesinin nedenine gelirsek tek lpg yol açmaz. Corolla nın manifoldu plastik diye hatırlıyorum. Bir plastik parça düşse bile eriyip atılır zaten. Hadi kötü senaryoyu düşünelim girdi segmanın içine diyelim. 70bin km sorun çıkartacak bir şey değil. Plastik metalden daha yumuşak olduğundan çizilmesine sebep olamaz. Öte yandan zamanında değiştirilmeyen hava filtresinden geçen tozlar birike birike segmanı çizebilir. Ya da zamanında değiştirilmemiş yağ ve yağ filtresi sebebiyle aşınma nedeniyle oluşan metal tozu segmanda kalarak çizebilir. Buna ince kalan yağ da sebep olabilir. Aynı şekilde soğuk motorda yüksek devir çevirmek de sebep olabilir. Hiç bir etki tek başına 70bin km.de sebep olmaz. 40bin km.de motoru bitmiş araçlar da var piyasada. Tamamen kullanıcı kaynaklı da olabiliyor.

3 gündür konularda detay açıklamadan yardım isteyip bizim sizin sorununuzu tahmin etmemizi düşündüresiye kadar başınızdan geçenleri fotoğraflarıyla burada detaylı paylaşsanız belki çoktan sonuca kavuşturacaktık.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3398 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ekim 09, 2018, 01:31:54 »
Yetkili servisler lpg montaji yapmiyor.
Bir lpg bayisine yonlendiriyor.

Toyotanin nirvanasina bile ulassaniz, harici mudahale var hayirlinisler derler.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 09, 2018, 12:57:14 »
Fotoğrafları neden paylaşılmıyor. Havadan yorumlar gelince uslup değişiyo bu sefer.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 09, 2018, 14:02:26 »
@çağın  Altuğ (45400)  Öncelikle profil bilgilerinizi güncellemenizi rica ederiz.

Aracınızı teslim aldığınızda yeni araç heyecanıyla bakılmamış olabilir. Ama şimdi nasıl fark ettiniz? Bakıma dışarı gidince ustanız mı gördü? Yada bir şikayetten ötürü servise mi başvurdunuz?
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara